Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ wnetrze] Płyn chłodniczy w układzie wentylacyjnym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    [ wnetrze] Płyn chłodniczy w układzie wentylacyjnym

    Cześć,

    Odnalazłem kolejny problem w swoim aucie. Mianowicie dzisiaj zabrałem się za wymianę tunelu środkowego, element z kratkami wentylacyjnymi dla pasażerów z tyłu i po zdemontowaniu starego tunelu i zdjęciu plastiku/rury którą przemieszcza się powietrze zauważyłem, że znajduje się tam odrobina zielonej cieczy - jak się domyślam po zapachu i po lekko oleistych właściwościach jest to płyn chłodniczy, który znika mi ze zbiorniczka wyrównawczego.

    Teraz pytanie - którędy płyn chłodniczy mógł dostać się do układu wentylacyjnego? Czy ma to związek z padniętą nagrzewnicą? Czy mógłby któryś z kolegów przybliżyć problem jeśli takowy u was występował?

    W zasadzie od dawna podejrzewałem, że taka może być przyczyna znikania płynu, parowania szyb od wewnątrz - zwłaszcza w zimę dość intensywnie.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    To co piszesz wygląda mi na dość typowe objawy nieszczelnej nagrzewnicy. Przerabiałem to kiedyś w Fordzie Taurusie.
    Dość nieciekawy temat, bo całą deskę rozdzielczą trzeba rozmontowywać (przynajmniej tam). :/
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Nie, prosze, mam juz dość rozbierania deski rozdzielczej! Robiłem już to miesiac temu przy okazji wymiany silniczkow sterowania klapami... Ale z tego co wiem do nagrzewnicy w E32 można dostać się rozwalając od dołu tapicerę i gdzieś tam, gdzieś tam za mieczem siedzi to ustrojstwo. Trzeba się za to zabrać na poważnie :)

    Dzięki za podpowiedź...

    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    przed mieczem, dobierasz się tak jak do filtra kabinowego, nie wyjmowałem nagrzewnicy, ale widziałem że tam siedzi ;D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Ok, a jak zdiagnozować czy to na bank nagrzewnica? Rozumiem, że aby ją wyjąć trzeba spuścić najpierw cały płyn chłodniczy? Na co uważać i na co zwrócić uwagę przy tym zabiegu? Warto jest pchać się w używki? Czy lepiej kupić jakąś tanią podróbe dostępną na allegro firma "polmar" cos takiego produkuje, zapewne jakosciowo szału nie robi ;)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    a jak jedziesz i puścisz ogrzewanie to czuć wyraźnie zapach płynu? wiem, że jak kolega miał walniętą nagrzewnicę to cała audiczka 80 capiła borygiem. U niego to był krańcowy objaw wymiany ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Nie, aż tak źle nie jest. Zresztą tego płynu dużo nie schodzi, co nie zmienia faktu, że muszę dolewać mniej więcej co miesiąc. Zdziwiło mnie to bardzo, ze aż tak daleko doleciał ten płyn, co musi dziać się po drodze przez cały samochód? Boje się pomyśleć ;)

  8. #8
    Jak zdiagnozować?

    Można na zimno napompować układ i patrzec czy nie ma ubytków, ale jeśli masz płyn w kratkach to jest :/

    Wymień nagrzewnicę na nową (jeśli kielnia pozwala ;)) i ciesz się super efektem. Zapomnisz o problemie :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    lepiej to zrob jak najszybciej bo moze sie to skonczyc zagotowaniem silnika wymiana uszczelki pod glowica albo calym silnikiem bo tez to przerabialem

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber
    lepiej to zrob jak najszybciej bo moze sie to skonczyc zagotowaniem silnika wymiana uszczelki pod glowica albo calym silnikiem bo tez to przerabialem
    Bez przesady z tym przegotowaniem silnika. Płynu ubywa mi już od jakiegoś czasu i nic się nie stało, a na codzien jeżdżę po Poznaniu, więc stanie w korku tez zaliczę i jakoś nic się do tej pory nie stało. Nie są to ubytki rzędu litr na dobę przecież.

    Miałeś tak samo, ale zapewne nie kontrolowałeś stanu płynu chłodniczego i czapa.

    Pozdrawiam,
    Marcin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •