Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [ wnetrze] Płyn chłodniczy w układzie wentylacyjnym

  1. #11
    To że trzeba naprawic to pewne :)

    Jak nei ucieka litr/dobę to OK. Da się przeżyc choć słodkawy posmak nie jest za ciekawy ;)

    Jako ciekawostkę powiem Wam, że kiedyś w Golfie II poparzyło mi kolegę bo podczas jazdy naglę pękła nagrzewnica i płyn poleciał przez kratki na kumpla :/

    Ale w Golfie nagrzewnica była tuz pod kratkami i pękło nagle a u Ciebie juz jest nieszczelne więc nie sądzę, żeby pękło tak nagle
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Wiadomo, ze trzeba naprawić - i właśnie próbuję się do tego przygotować :)

    Czy któryś z szanownych kolegów przerabiał temat dogłębnie i wie jak się za to zabrać aby poszło sprawnie i bez zbędnych komplikacji? Jak najłatwiej dostać się do nagrzewnicy aby ją zdemontować i podmienić? :)

    Pozdrawiam,
    Marcin
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Dołączam sie do tematu z tym samym problemem, nie zauważyłem u siebie płyny w nawiewach ani mokrych dywaników, ale przy ustawieniu grzania czuć płyn chłodniczy w aucie, przy zimnym nie ma tego objawu, no i szyby mi tez parowały w zimie. proszę o porady i sugestie, może ktoś ma uwiecznioną jpg-ami rozbiórkę deski w celu dostania sie do nagrzewnicy.

    Wszystkie sugestie propozycje porady mile widziane :)

    Ach i jeszcze jedno, szukać nagrzewnicy od 3l V8 z klimatyzacją, czy to bez znaczenia??/

  4. #14
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    co do silnika to bez znaczenia byle by była z klimą mam takową jeśli zainteresowany szczegóły na pw
    co do rozbiórki deski i dostania się do nagrzewnicy będę to przerabiał w piątek, więdz jeśli ci się nie spieszy to w piątek zrobię fotorelacje z tego czynu

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Fotorelacja już jest - http://bmwe32.masscom.net/johan/cent...ts_v1.1-1.html


    Przerabiałem temat w e32 kolegi - problemem była nie nagrzewnica, ale połączenia w rurkach doprowadzających do niej płyn - tu je widać -> http://bmwe32.masscom.net/johan/cent...er_removed.jpg

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Przerabiałem temat w e32 kolegi - problemem była nie nagrzewnica, ale połączenia w rurkach doprowadzających do niej płyn - tu je widać -> http://bmwe32.masscom.net/johan/cent...er_removed.jpg
    Ale żeby dostać się do tych rurek też trzeba wyciągnąć nagrzewnicę.
    Już wiem czemu kiedyś usłyszałem taki tekst, ,,jak miał bym 2 raz wymieniać nagrzewnicę wolał bym kupić drugie BMW"

    Jeszcze u mnie występuje taka ciekawostka że kiedy uzywam ciepłego powietrza pod autem zawsze mam plamę od płynu chłodniczego mniej więcej na wysokości ścianki grodziowej tam gdzie wchodzą węże do kabiny, chociaż wątpię żeby to było przyczyna parowania szyb i zapachu płyny w kabinie - chyba że się mylę

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie trzeba rozbierać wszystkiego - można to zrobić tak -> http://upload.wikimedia.org/wikipedi...eater_core.jpg

    Ale jak ściągniesz deskę będzie łatwiej ocenić stan klap itp i w razie potrzeby usunąć usterki.


    Możesz mieć kilka wycieków - między silnikiem a ścianą grodziową jest wiele połączeń (min. węże łączą się z rurkami idącymi do nagrzewnicy, podpięcie zbiornika wyrównawczego itp)- często pojawiają się tam wycieki - zazwyczaj wystarczy podociągać opaski lub zmienić je na nowe.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Dzięki xsilver za zdjęcia i pomoc, w wolnym czasie na pewno tam zajrzę, jak nic nie zobaczę niestety ale będzie trzeba zabrać się za całą nagrzewnicę.
    A co do nagrzewnicy co dokładnie tam przecieka (która część) że w aucie śmierdzi płynem i parują szyby

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez tomi5
    co do nagrzewnicy co dokładnie tam przecieka (która część) że w aucie śmierdzi płynem i parują szyby
    Gdziekolwiek będzie wyciek wewnątrz kabiny to szyby będą parować.

    Choc oczywiście same żeberka równiez moga przeciekać

    Jak rozbierzesz deskę, napompuj układ chłodzenia i sprawdź gdzie podcieka, no chyba że będzie widać gołym okiem
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez tomi5
    Dzięki xsilver za zdjęcia i pomoc, w wolnym czasie na pewno tam zajrzę, jak nic nie zobaczę niestety ale będzie trzeba zabrać się za całą nagrzewnicę.
    A co do nagrzewnicy co dokładnie tam przecieka (która część) że w aucie śmierdzi płynem i parują szyby
    Witam. I jak wymiana nagrzewnicy? Mnie niestety też to czeka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •