Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z odpalaniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 735
    Skąd
    inowrocław

    Problem z odpalaniem

    Mam problem z odpalaniem auta silnik 3.5l, M62. Polega on na tym iż rozrusznik długo kreci zanim silnik odpali (ok.6 sekund) to samo jest na ciepłym i zimnym silniku. Auto było parę razy podłączane pod komputer, zero błędów. Wymieniłem czujnik temperatury, czujnik położenia walka rozrządu, sprawdzono pompę paliwa, wtryski i bez zmian. Wygląda jakby auto się zalewało bo po odpaleniu czuć "nieprzepalone" spaliny. Pomocy!

  2. #2
    Masz LPG?

    Jesli nie - sprawdź czy wtryskiwacze nie podlewają, oraz ciśnienie paliwa podczas startu
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 735
    Skąd
    inowrocław
    Mam lpg ale ale mechanik odłączył cala instalacje by wykluczyć czy listwy nie puszczają gazu. Wtryskiwacze startują dopiero gdy zaczyna kręcić ,a tak są suche nie leja. Jakie ciśnienie powinno być nie wiem i nie wiem jak zmierzyć.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez cichy79
    Mam lpg ale ale mechanik odłączył cala instalacje by wykluczyć czy listwy nie puszczają gazu
    A wystarczyło zdjąć węże gazowe z listew LPG i po kłopocie :)

    Cytat Zamieszczone przez cichy79
    Jakie ciśnienie powinno być nie wiem i nie wiem jak zmierzyć
    Zmierzysz zwykłym manometrem podłaczonym pod listwę paliwową. Niemal każdy mechanik sobie z tym poradzi ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Może banalne pytanie. Czy wymieniałeś filtr paliwa?
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Jak czuć paliwo w spalinach to faktycznie wskazuje że się zalewa.

    Albo nie ma/jest słaba iskra - kompresja, świece, cewki do sprawdzenia

    albo adaptacje sa na strasznie dziwnych wartościach - skasuj adaptacje w DME i pojeździj na PB z dołączonym LPG

    albo wtryski leją z powodu starości, zabrudzenia lub za wysokiego ciśnienia paliwa

    POszukaj co i jak :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 735
    Skąd
    inowrocław
    Filtru nie wymieniałem ale zrobię to zaraz jutro z rana, dobrze by było gdyby to była taka banalna sprawa. Co do uwag sylwka to świece wymieniłem. Sylwek jeśli możesz to napisz w jaki sposób skasować te adaptacje w DME. Gdyby ciśnienie było za wysokie to odpowiada za to regulator ciśnienia paliwa na listwie? Najlepsze że dziś rano zapaliła idealnie, a potem już jak opisałem to wyżej. Jutro spróbuje waszych rad.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •