Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: 745D - diesel w V8 od BMW - czy warto?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim

    745D - diesel w V8 od BMW - czy warto?

    Witam!

    Pytanie kieruje do użytkowników i szczególnie mechaników rozbierających te auta na codzień - czy jest sens kupować 745d, skoro BMW już diesla V8 nie robi i wynika z ogólnie dobiegających do mnie opinii, że jest to jednoska dość problematyczna i droga w obsłudze, a do tego dziś - już wiekowa?

    Zastanawiam się nad następcą mojego 745i i jest to jedna z alternatyw. Na razie odrzuciłem drogą losowania :D 760i jako ewentualnego pretentenda do wygranej. 745d nie znam i nie jestem w stanie na trzeźwo okreslić, czy zakup tego modelu będzie największym błędem w życiu.

    Pozdrawiam
    Zodiac

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Prawdopodobnie wybierając zdecydowałbym się jednak na benzynę 745, 745 diesel będzie głośny w porównaniu do twojego aktualnego a moc nadal mniejsza
    Dźwięk silnika wg. mnie jednak najlepszy jest w 3.0d przyjemny dla ucha, mało "dieslowski", choć na tę wagę samochodu zdecydowanie za słaby.
    Pamiętaj że diesel będzie wymagał więcej uwagi niż jednostka benzynowa.
    Ja w moim 740d spalanie mam 11.5 do 13l, zakładam więc że 745d będzie palił co najmniej 13l, do tego wtryskiwacze, przepływomierze, turbiny- trochę tego jest:)

    A jeśli jest coś co się psuje to koszty są okrągłe:)
    Na allegro jest chyba nadal 745d w niespotykanym kolorze brązowym- ładna sztuka:)

    By the way masz jeszcze twoją czy już ją sprzedałeś?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez sqlled
    By the way masz jeszcze twoją czy już ją sprzedałeś?
    Już sprzedana, z tym że jeszcze nią jeżdże - nowy nabywca ma czas do maja na odebranie auta. Mam sporo czasu na wybór nastepcy.

    Chętnie zobaczyłbym Twoje 740d w akcji, nie jest to co prawda 745d ale jeszcze nie miałem okazji dużego diesla sprawdzić. Brakuje mi właśnie porównaniu do 745i w realnym życiu, poza suchymi danymi.

    Plus jeszcze jest taki, że 740d i 745d mają wzmoncione skrzynie i most, więc teoretycznie powinny być wytrzymalsze (no chyba że wzmocnienie nic nie daje i moment te elementy i tak zabija).

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym się zastanowił poważnie nad takim rozwiązanie, myśłe, że więcej niż 740d nie będzie palić, jeżeli wogóle to moze troszkę mniej. Co do awaryjności też sie bałem diesla i nic się nie stało, chociaż to E38 a w E65 3litrówki z tego co słysze to się ciągle psują, a co do 4,5 to trudno powieedzieć... Jednak jak będziesz miał pecha to myśle że nawet w rowerze wtryski Ci padną :D hehe

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Jak masz ochotę wpadnij do mnie do Strzelec i zobaczysz jak 740d śmiga

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Chyba że chcesz Audi A8l 4.2 benzyna się przejechać do do Chorzowa :D
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Jestem świeżo po rozmowie z fachowcem w dziedzinie BMW, mówi że 745d zdecydowanie warto wybrać, jednostka nowocześniejsza od 740d, cichsza, mniej awaryjna i posiada niesamowitą moc. Spalanie w stosunku do 740d od 1 do 1,5l więcej.

    Ale tutaj jest primo aby nie mieć kłopotów-szukaj dobrego egzemplarza.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez sqlled
    Jestem świeżo po rozmowie z fachowcem w dziedzinie BMW, mówi że 745d zdecydowanie warto wybrać, jednostka nowocześniejsza od 740d, cichsza, mniej awaryjna i posiada niesamowitą moc. Spalanie w stosunku do 740d od 1 do 1,5l więcej.

    Ale tutaj jest primo aby nie mieć kłopotów-szukaj dobrego egzemplarza.
    No własnie, tylko wybierz coś z aut które mają 4-5 lat i przebiegi pod 200 tys km. To już są starocie i zakup diesla z tych lat to loteria. Martwi mnie to, bo wolałbym wydawać pieniązki na benzyne, niż na ekonomicznego ale drogiegow serwisie diesa. Odwieczny dylemat :)

    Bede myśle w DE niebawem, odwiedze rodzinke - pracują w BMW w Dingolfingu, wiedzą więc coś o tych autach i myśle doradzą. Do tego wezme jakieś 745d na jazdy testowe i spradzwe jak ten model jeździ, bo taka dyskusja na sucho widze niewiele mi powie.

    Jeździłem ostatnio 730d z rocznika 2007 i nie powiem, zbiera sie całkiem ładnie (testowałem głównie prędkości 0-100km), jednak nie widze przejścia z 745i do 730d. A to jest całkiem ciekawa alternatywa - ogólnie 730d pozytywnie mnie zaskoczyło.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    Te opowieści ,że 730d /w moim przypadku po lifcie silnika/ słabo sobie radzą to są mity.moja zawija się niesamowicie ostro,aż sam się dziwię jakim cudem diesel może tak chodzic.mam 160 tkm,około 50 tkm w moich rękach,żadnych napraw i awarii póki co nie miałem.poprzednim właścicielem był mój kolega,miał razcej cięzką nogę,nie pozostawiło to jednak na silniku żadnego zużycia.także szukaj zdrowego auta,bezwypadkowego konieczne,sprawdź w ASO i masz 100% zajefajne i bezawaryjne auto.
    pzdr.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ciekawy temat, ponieważ marzy mi się właśnie ten model i chciałbym go mieć za kilka lat (jak najmłodszy egzemplarz).

    Wersja 745d to wyjątkowa wersja. BMW pokazało światu, że mogą zrobić sportowego Diesla i to widlaka! 4,4 litra V8 Bi turbo to jedyna i nie powtarzalna jednostka napędowa dająca doskonałe osiągi, 330KM w połączeniu z 700Nm w prawie całym przedziale zmienia to auto w typowego Boinga :D
    Czytając o nim wyczytałem, że pod ten model wszystko jest robione specjalnie... i układ napędowy i skrzynia biegów zostały stworzone tylko z myślą o tym silniku.
    Chłopaki, którzy jeździli mówią, że to połączenie jest perfekcyjne i kultura pracy silniki, skrzyni biegów itd. jest szokująco dobra.
    Teraz najważniejsze pytanie- awaryjność?
    Gdy będę się w przyszłości zastanawiał nad wyborem 740d a 745d będzie to dla mnie bardzo ważne, nie chce mieć diesla, który non stop się psuje bo nie mam zamiaru na naprawy rocznie wykładać 20 tys zł!
    Ciężko jest w ogóle znaleźć model 745d i jego ceny powalają. ostatnio sprawdzałem to za 2006 w DE trzeba było za ładną dać ok 120tys zł (z podatkiem 13%) a wiec jeszcze nie na moją młodą kieszeń ;D
    Pracę silnika słyszałem na spocie w Kaliszu. Niestety silnik mnie nie zauroczył, owszem jest cichy do tego doskonałe wygłuszenie ale brakowało mi choćby cienia brzmienia V8 w benzynie. No ale cóż może nie brzmi ale 700 niutonków zapewne wynagradza to wbiciem w fotel przy każdym wciśnięciu pedału gazu.

    A co do F01/F02 to nie przesadzajcie! Silniki 4.0 i 4,4 w dieslu (widlaste) na pewno się ukażą! Całkiem możliwe, że historia lubi się powtarzać (E38) i wyjdą dopiero w wersji po liftingu (w E38- 3.0d i 4.0d)

    Cytat Zamieszczone przez coolx
    Te opowieści ,że 730d /w moim przypadku po lifcie silnika/ słabo sobie radzą to są mity.moja zawija się niesamowicie ostro,aż sam się dziwię jakim cudem diesel może tak chodzic.mam 160 tkm,około 50 tkm w moich rękach,żadnych napraw i awarii póki co nie miałem.poprzednim właścicielem był mój kolega,miał razcej cięzką nogę,nie pozostawiło to jednak na silniku żadnego zużycia.także szukaj zdrowego auta,bezwypadkowego konieczne,sprawdź w ASO i masz 100% zajefajne i bezawaryjne auto.
    pzdr.
    Kolego nawet moja jednostka się ładnie kręci (184KM) z tym, że silnik musi być zdrowiutki. Ja widzę jak wykasuję INPĄ błędy co robi... muszę wymienić u siebie tylko zaworki EGR bo siadły i jestem pewien na 99%, że mega strzał wróci natychmiast.
    Diesel to skomplikowana jednostka a ludzie sobie nie zdają sprawy jak ten silnik chodzi gdy jest zdrowy bo często nie mają pojęcia, że część osprzętu silnika w ogóle nie działa a mimo to auto całkiem ładnie chodzi. Stąd się biorą mity o mule-dieslu. Gdy wszystko, absolutnie wszystko jest sprawne to auto po lekkim naciśnięciu pedału gazu natychmiast mknie ostro do przodu :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •