Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: 745D - diesel w V8 od BMW - czy warto?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp
    Zbichu jaki masz przebieg ? a czym się rozni 745d o mocy 300km a 330km ?. Jak wygląda sprawa w tym motorze z rozrzadem ? Siada rozrząd czy jest bezawaryjny ?
    Ostatnio edytowane przez mario0990 ; 16-03-2016 o 15:39

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Przebieg 172 tkm. Silniki 300 i 330 hp róznią się tylko oprogramowaniem z tego co mi wiadomo. Nie słyszałem o jakichkolwiek problemach w tych motorach z rozrządem. Może masz na myśli A8 D3 4.2 tdi audi? Tam coraz częściej pojawiają się problemy z rozrządem.

  3. #23
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A jakie są problemy 745d?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    A jakie są problemy 745d?
    Jest tu wątek kolegi, który ma problem z tym silnikiem, ale jeszcze nie wiadomo z czego on wynika, bo już nieźle zostało tam namieszane (między innymi wycięty dpf i nie wiadomo czy dobrze wyprogramowany). Żle postawiona diagnoza powoduje coraz większe niedomagania, ale sprawa rozwojowa.
    Sam jako użytkownik tego silnika również postawię to pytanie: Jakie są problemy?

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp
    Zbichu a w a8 d3 4.2 TDI siada rozrząd tak jak to bywa w mniejszym bracie 3.0 TDI ?

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    4.2 tdi wymaga większej ilości kilometrów, ale też pada rozrząd i są nie lada koszty przy jego wymianie. Dla 3.0 tdi wystarczało niecałe 300 tkm i rozrząd do roboty. Natomiast 4.0 tdi- poprzednik 4.2 jeśli chodzi o rozrząd to "must have" jak rurka w N62 bmw.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp
    Dzięki za info. Rozumiem, Ze 745d przy nie katowaniu na zimno i przy pilnowaniu wymian oleju rozrząd się dożywotni :D ? Zbichu a jak wygląda sprawa z układem chlodzenia silnika w tym modelu ? Też jest pomiędzy głowicami ta nieszczesna, rozszcelniajaca sie rurka tak jak w n62 ?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Nie ma rurki sprawiającej problemów. Problemem może być alternator? U mnie w/g historii serwisowej był wymieniany przy przebiegu 99 tkm. Dożywotni rozrząd? Brzmi groźnie. Jeżeli szukasz 745d 330km za najniższą cenę na popularnych serwisach ogłoszeniowych w Polsce, to musisz przyjąć inne kryteria i nie brać pod uwagę tego co pisałem tutaj.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    ...a w E65 3litrówki z tego co słysze to się ciągle psują, a co do 4,5 to trudno powieedzieć... Jednak jak będziesz miał pecha to myśle że nawet w rowerze wtryski Ci padną :D hehe
    No popatrz Aldik, a w F01 ten silnik jest wychwalany pod niebiosa, że taki niezawodny ;). Nie piję broń Boże do Ciebie, tylko ogólnie mi chodzi, że jego ranga opada.

    Co do 745d, to pocisk. Wgniata w fotel, aż miło (jeśli ktoś lubi). Pali swoje, bo te 11l średnio mój szef musiał lać, a miał funkiel nówkę sztukę. Bardziej realne spalanie z pierwszej ręki znajdziecie tutaj: https://www.spritmonitor.de/en/overv...30&powerunit=2
    To tyle, jeśli chodzi o tą fajną stronę i nie szkoda mu skrzyni i konwertera.
    Gorsza strona - typowe poroblemy natury diesla - urywające się klapy wirowe, 2x DPF, 2x turbo które kosztuje brutalne pieniądze, 2x przepływka, 2x EGR, wielka pompa wysokiego ciśnienia, 8 wtrysków... Jak dla mnie brzmi bardzo groźnie, choć nie powiedziane, że się to zepsuje. Niski przebieg z pewnej ręki, dobry prawdziwy syntetyk zamiast hydrockracka (również w głowie właściciela), paliwo premium, kilka zabiegów prewencyjnych (nowy kolektor, sprawdzenie lub wycięcie DPF) i byłbym dobrej myśli.

    Co mnie najbardziej zraziło w dieslu? Już temat poruszany przez chłopaków wcześniej - hałas. Nie licz, że to klasa premium i będzie cicho. Jedzie się tym jak czołgiem. Silnik bardzo słychać, turbo świszczy (szczególnie na zimnym), każde przyspieszenie przypomina, że klekot pod maską...
    Kolejna sprawa... Ja jak kupowałem swoją e66, to jednego dnia sprawdziłem dwie benzyny i trzy diesle i zauwżyłem coś, o czym zaraz napiszę... Wsiadam w benzynę, daję gazu - reakcja jest natychmiastowa - auto wyrywa do przodu. Wsiadam w diesla, wciskam gaz, ale już tak szybkiej reakcji, jak w benzynie nie ma. Diesel za to bardziej wgniata w fotel, choć benzyna rozpędza auto z mniejszymi przeciążeniami, ale zauważalnie szybciej. Diesla trzeba po prostu lubić, żeby go kupić.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-03-2016 o 22:12

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    HTN chyba jeździłeś zarżniętym V8 w Dieslu od BMW, ja w E65 740d klekot miałem tylko na postoju, po dodaniu gazu nie słychać wogóle, że go diesel, a tym bardziej nie słychać sprawnych turbin!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •