Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: 745D - diesel w V8 od BMW - czy warto?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    jak poznac w takim razie ,że EGR do wymiany,po za tym,że na kompie.czym to się objawia???

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez coolx
    jak poznac w takim razie ,że EGR do wymiany,po za tym,że na kompie.czym to się objawia???
    Jak wymienię to potwierdzę :) ale z tego co dawno temu się naczytałem to przede wszystkim zamula auto. Niby na teorię jedyne czemu powinny służyć to ekologia ale w praktyce masa ludzi potwierdzała, że po ich naprawie auto znów miało ducha!
    Tak jak napisałem, jak sam wymienię to się o tym przekonam i potwierdzę.
    Na tą chwilę jest tak, że to jedyna bolączka mojego silnika a jak wykasuję błędy to auto rwie do przodu jak opętane, sam się mocno zdziwiłem. Więc coś może być na rzeczy.
    Autko oczywiście gania przez kilka km zanim znowu błędy się zapiszą w pamięci.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp
    Panowie odswieze troche temat. Ostatni post jest z 2010r wiec po takim czasie powinno byc wiecej opinii na temat tego motoru. 745d udana to jednostka czy tez nie ;)?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp
    Panowie ponawiam pytanie. Czy ktoś coś wie o tym silniku ? Czy ten motor posiada jakieś wady jak np. n62 czyli uszczelniacze, wycieki płynu ze słynnej rurki ? Pozdrawiam

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Silnik M67Ntu 330 KM nie jest tak wadliwy jak N62 benzynowy. Co więcej w przypadku tego diesla poprawiono błędy poprzedników takie jak czujnik ciśnienia CR czy jakieś tam problemy z ciśnieniem oleju w pierwszym M67 z E38. BMW zrezygnowało z jego produkcji gdyż ostatnie egzemplarze 745d sprzedawane były poniżej kosztów produkcji. E65 z tym motorem musiało by kosztować więcej niż flagowe V12. Używam tego motoru od pół roku i nie mam zastrzeżeń. Samochodami marki BMW jeżdżę od około 16 lat i miałem do czynienia z różnymi silnikami. Do tej pory uważałem, że M57N to najlepszy diesel. Poczekam jeszcze z pół do roku, bo tyle na ogół wytrzymuję w jednym aucie i w pełni wyrobię sobie zdanie na temat tego motoru.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Diesel jest super - jęździ się lepiej niż 745i ale co do kosztów to się Zbichu nie zgadzam z Tobą :) Znana wszystkim rurka to pryszcz jak padnie np turbo..

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Nie pisałem nic nic o kosztach, a jeśli chodzi o turbo to nawet bym się ucieszył jak by mi padło, bo miałbym pretekst żeby wstawić hybrydy i sięgnąć pod 500 KM tanim sumptem.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    hahaha nie kracz ;)

  9. #19
    Vip Vip Awatar Yaro
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    421
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Warszawa
    Zbichu, jaki masz zakres spalania w mieście?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    W mieście "udało" mi się jeden zbiornik paliwa wykopcić: 13.6 l/100. Ale były tam też przejazdy testowe do logów jak "dopieszczałem" program.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •