Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ pozostale] Problemy z mieszanką paliwową , zbyt bogata mie

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa

    [ pozostale] Problemy z mieszanką paliwową , zbyt bogata mie

    Witam
    mam problem z mieszanka paliwowa.
    Samochód to 740i z motorem m62 + sekwencyjna instalacja gazowa
    Auto na zimnym silniku (bez dodawania gazu ) odpala z pierwszej iskry wchodzi na 500 obrotów i gaśnie. Podczas manewrowania pedałem gazu udaje się samochód utrzymać na obrotach do rozgrzania (podczas tej operacji strzela w kolektor ssący oraz wydech). osiąga temperaturę 70 stopni i pojawiają się wolne obroty nawet w miarę chodzi. Podczas dodawania gazu samochód się zalewa ale sposobem da się wkręcić na obroty.
    Po zgaszeniu , brak możliwości odpalenia na benzynie, zaskakuje delikatnie na początku i później kreci jak by nie dostawał paliwa. Awaryjnie na sekwencji pali z pierwszej iskry i chodzi płynnie.
    Odnośnie komputera :
    zaczął wyskakiwać tylko błąd czujnika położenia walka i nic więcej
    sondy pracują, świece wymieniłem, silniczek krokowy wymieniłem, listwa wtryskowa wymieniona , przepływomierz wymieniony i zero poprawy.
    Oczywiscie sytuacja ma miejsce tylko na benzynie na gazie wszystko ok silnik pracuje równo na wszystkich garnkach, po prostu igiełka, a benzyna kicha.... HELP

    ps. czujniki temperatury ok sprawdzane.
    Przejrzałem forum i zastanawiam się nad jakaś opcja " reset adaptacji" tylko nie wiem jak się za to zabrać i co to jest , jak to mówią " tonący brzytwy się chwyta"
    Pozdrawiam

    MOD: Postaraj się pisać staranniej.

  2. #2
    Mi to wygląda na rozjazd adaptacji sterownika benzynowego. Trzeba przeprowadzić poprawną adaptację dla benzyny a następnie pod te ustawienia wyregulować gaz.

    No i czy wymieniłeś czujnik położenia wałka?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    potrafisz cos takiego zrobic??
    nie wymienilem czujnika walka bo mechanik stwierdzil ze to w tym momencie malo istotne.
    czym to programowac i skad wklad wziasc??

  4. #4
    Ja mogę Ci po prostu skasować obecne adaptacje. Pojeździsz sobie chwilę na benzynie. Jak sterownik nauczy się pracy na benzynie, udasz się na strojenie do gazownika.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    problem rozwiazany
    pompa paliwowa dawala zbyt niskie cisnienie
    wymienilem i zapier..... dobrze jest

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •