Witam
mam problem z mieszanka paliwowa.
Samochód to 740i z motorem m62 + sekwencyjna instalacja gazowa
Auto na zimnym silniku (bez dodawania gazu ) odpala z pierwszej iskry wchodzi na 500 obrotów i gaśnie. Podczas manewrowania pedałem gazu udaje się samochód utrzymać na obrotach do rozgrzania (podczas tej operacji strzela w kolektor ssący oraz wydech). osiąga temperaturę 70 stopni i pojawiają się wolne obroty nawet w miarę chodzi. Podczas dodawania gazu samochód się zalewa ale sposobem da się wkręcić na obroty.
Po zgaszeniu , brak możliwości odpalenia na benzynie, zaskakuje delikatnie na początku i później kreci jak by nie dostawał paliwa. Awaryjnie na sekwencji pali z pierwszej iskry i chodzi płynnie.
Odnośnie komputera :
zaczął wyskakiwać tylko błąd czujnika położenia walka i nic więcej
sondy pracują, świece wymieniłem, silniczek krokowy wymieniłem, listwa wtryskowa wymieniona , przepływomierz wymieniony i zero poprawy.
Oczywiscie sytuacja ma miejsce tylko na benzynie na gazie wszystko ok silnik pracuje równo na wszystkich garnkach, po prostu igiełka, a benzyna kicha.... HELP

ps. czujniki temperatury ok sprawdzane.
Przejrzałem forum i zastanawiam się nad jakaś opcja " reset adaptacji" tylko nie wiem jak się za to zabrać i co to jest , jak to mówią " tonący brzytwy się chwyta"
Pozdrawiam

MOD: Postaraj się pisać staranniej.