Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: układ chłodzenia i ciśnienie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    układ chłodzenia i ciśnienie

    Koledzy o tematach układu chłodzenia i rozwiązywania z nim kłopotów jest bardzo dużo na forum, ja mianowicie mam krótkie drobne pytanko. Czy po ostrzejszej jeżdzie kiedy to silnik osiągnie temperaturę 108 stopni chodzi o M62TUB35 i zgaszeniu silnika po odkręceniu odpowietrznika może z niego polecieć spieniony płyn strzykający pod ciśnieniem tak jakby z powietrzem? Po chwili przestanie sadzić i leci już sam płyn. To samo z odkręcaniem korka chłodnicy, kiedy w niej jest ciśnienie syknie przez chwilkę i już przestanie. Wskazuje to na to, że w układzie jest minimalna ilość powietrza, czy od ciśnienia jest to możliwe? W sumie nic się nie dzieje tylko mnie ten drobiazg zastanowił dlaczego tak się dzieje, czy to norma?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    W układzie masz powietrze bo jak dolewasz płyn do zbiorniczka to chyba nie lejesz pod korek ??

    Podczas jazdy w układzie tworzy się ciśnienie i dlatego podczas odkręcania korka masz syczenie :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    parę razy sobie odkręcisz korek na świeżo zgaszonym silniku po ostrzejszej jeździe to przekonasz sie ile kosztuje naprawa przegrzanego silnika

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Czy po ostrzejszej jeżdzie [...] i zgaszeniu silnika po odkręceniu odpowietrznika może z niego polecieć spieniony płyn strzykający pod ciśnieniem tak jakby z powietrzem?
    Tak właśnie ma być

    Oczywiście co jakis czas sprawdzaj sobie na zimnym silniku czy poziom jest OK, ale z tego co opisujesz - jest OK
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    zjawisko kawitacji , polecam poczytać zagadnienie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez slawek1
    parę razy sobie odkręcisz korek na świeżo zgaszonym silniku po ostrzejszej jeździe to przekonasz sie ile kosztuje naprawa przegrzanego silnika
    Odkręcam tak żeby płyn nie uronił się więc niby dlaczego ma sie po tym przegrzać?

    Tak też sobie to tłumaczyłem że płyn nie jest pod korek zalany więc musi tam być troszkę powietrza po rozgrzaniu silnika płyn się rozszerza i zciska powietrze do góry tworzy sie ciśnienie a powietrze jest u samej góry. Po odkręceniu korka lub odpowietrznika poprostu jest wypychane na zewnątrz. Tak to sobie tłumaczyłem, ale zawsze lepiej się podpytać mądrzejszych w dziedzinie i za to bardzo dziękuję jestem spokojniejszy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Brak tego ciśnienia natomiast sugeruje, że są jakieś nieszczelności.

  8. #8
    Danek_25 z tym odpowietrzaniem to własnie tak jest. Po to jest ta "poducha powietrzna" pod korkiem żeby kompensowac zmiany objetości :) Tak właśnie jest w BMW (japońce maja inaczej więc nie dotyczy tego tematu)

    Z tymi madrzejszymi to nie przesadzaj ;) Te wozy należy brac na logikę :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •