Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: pływa strasznie, po wymianie koł z 16" na 17"

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    pływa strasznie, po wymianie koł z 16" na 17"

    Witam Panowie. Mam problem, zmieniłem dzis koła z 16" (zima) na letnie 17".
    Dodam, że kupiłem te felgi i osobno oponki 225/50r17, 2x DUNLOP SP SPORT 01 i 2x Pirelli P7.
    Po założeniu ich auto pływa strasznie na drodze, na 16" tez pływało ale dużo, dużo mniej, ściagało zawsze autko na lewą strone troszke.
    Teraz przy założonych 17" nasiliło się to o wile mocniej.. na drodze prostej jak stół leciutko prawie nei zauwazalnie ściąga samochod na lewa strone, ale gdy jest nie równa nawierzchnia 7mke prowadzi sie masakrycznie ściaga w lewo, gdy wjade w koleiny albo jakis kanal auto potrafi normalnie odskoczyc w lewą lub prawą strone.. strach jeżdzić z wiekszą prędkościa.. Co to może być.. ?
    Dodam jeszcze, że mam chyba do wymiany prawa tuleje pływająca. Pozdrawiam i prosze o rady..
    Biały

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Usunąć luzy w zawieszeniu i ustawić zbieżność :) Przy tak wąskiej oponie nie powinieneś mieć problemów z pływaniem auta, tak na marginesie to nie jest to rozmiar do e38...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Usunąć luzy w zawieszeniu i ustawić zbieżność :) Przy tak wąskiej oponie nie powinieneś mieć problemów z pływaniem auta, tak na marginesie to nie jest to rozmiar do e38...
    Dzięki za szybką odpwiedz, ale powiedz mi razej jest problem w tylnim zawieszeniu czy przednim?.. jaki jest rozmiar na 17 do mojej 2.8
    Biały

  4. #4
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Panowie miał Ktoś takie objawy? jak obstawiacie tył czy przód.. ?
    Biały

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    1. Rozmiar opon
    2. Stan tylnych amortyzatorów.
    3. Tuleje pływające z tyłu.

  7. #7
    235/55/17 - taki rozmiar na 17'

    To co Neuf napisał i to co Wiktor razem. Musisz przeprowadzić CAŁĄ geometrię. Chyba że masz 100% pewności, że nie ma luzów a koła trzymają kąty (objawy zdają się tego nie potwierdzać).

    No i jeszcze jedna błahostka - jaki otwór centrujący mają felgi? I czy opony są proste?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    235/55/17 - taki rozmiar na 17'

    To co Neuf napisał i to co Wiktor razem. Musisz przeprowadzić CAŁĄ geometrię. Chyba że masz 100% pewności, że nie ma luzów a koła trzymają kąty (objawy zdają się tego nie potwierdzać).

    No i jeszcze jedna błahostka - jaki otwór centrujący mają felgi? I czy opony są proste?
    Posprawdzam wszystko.. Otwór centrujący jest taki, jaki powinien "chyba?" bo są to koła oryginalne z e60 07r. koła wyważone dziś wiec chyba są proste prawda ? czy jest możliwe, ze na 16" było okej a na 17' nie ? i amory muszę sprawdzić? czy to jest inne oddziaływanie na amortyzator gdy wrzuciłem 17stke?
    są to dokładnie takie felgi:
    http://www.allegro.pl/item938352477_...z_oponami.html
    Biały

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    koła wyważone dziś wiec chyba są proste prawda ?
    Nie do końca tak musi być, ale jeśli przy wyważaniu dobrze się przyglądałeś, jak koło się obraca, to powinno być ok. Porównaj ET 16", które miałeś z tymi 17". Może być, że ze względu na większe odsadzenie tych 17" efekt "latania" po drodze się pogłębia.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Usunąć luzy w zawieszeniu i ustawić zbieżność :) Przy tak wąskiej oponie nie powinieneś mieć problemów z pływaniem auta, tak na marginesie to nie jest to rozmiar do e38...
    W E38 nie ustawia się zbieżności tylko geometrię niestety.

    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    1. Rozmiar opon
    2. Stan tylnych amortyzatorów.
    3. Tuleje pływające z tyłu.
    To by było za proste :) niestety wszystko może mieć wpływ i całe zawieszenie nie ma prawa mieć nawet minimalnych luzów.
    Jedyne co dodam to, że jeżeli luzów brak to tuleje wahliwe należy wymienić bo na nich luzów prawie nie widać a potrafią być dobite co się okazuje po demontażu.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •