Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 86

Wątek: pięta achillesa w E38

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ten temat mi bardziej przypomina "co kto wymienił", a nie "pięta achillesa". Co Wyście powariowali?? Od kiedy tarcze hamulcowe nie są normalnymi częściami eksploatacyjnymi? Od kiedy to uszczelki pokryw zaworowych, GUMOWE które wymienia się raz na 5 lat, lub co jakieś 150 tyś km są piętą achillesa? To samo tyczy się zawieszenia remontowanego raz na ruski rok... Przecież w naszych furmankach większość części jest jeszcze fabrycznych, więc nic dziwnego że po tylu latach i kilometrach przestają działać, pojawiają się luzy, nieszczelności, stuki, czy puki, ale tarcze hamulcowe zaliczane do pięty to już przesada.
    A co. może w audi tarcze nie wymagają wymiany? I zastanówcie się jakie tam są koszty podczas remontu zawieszenia... 3 wahacze na jedno koło z przodu, każdy aluminiowy, żaden nienaprawialny, to jest jazda bez trzymanki....
    Niedługo zacznę czytać w tym temacie że żarówki są piętą achillesa bo ktoś ją wymienił po 15 latach świecenia.
    Zamiast bezsensownie wypisywać co kto wymienił i ile to pieniędzy wsadził w swój samochód, zacznijcie pisać prawdziwe pięty, które psują się bardzo często i uprzykrzają nam życie, a nie o uszczelkach, które w innychautach rónież należy zmieniać. Pozdro.

    P.S. jeżeli komuś nie pasuje skomplikowane zawieszenie w serii 7, proponuje kupić sobie renaulta clio z prostym jak budowa cepa zawieszeniem. Tam nic nie trzeba robić, a jeśli już, to koszty remontu całego przedniego zawieszenia nie będzie większy niż 150zł.. Żenada Panowie.
    Ostatnio edytowane przez Rafciu ; 01-08-2011 o 23:31

  2. #72
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Brawo Rafciu ! !
    Pozdrawiam, Przemos

  3. #73
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez szczurek Zobacz posta
    Aż brak mi słów !!!!!! piaskownica normanie. chwal sie przed kolegami i po cichu a nie na publicznym forum. Odgrzałeś kotleta , jak olejus napisał tak jest ! zadzwoń do aso i sie zapytaj
    Szczurku (:D:D) czy masz jakis problem?:> cos CI sie nie podoba albo cokolwiek?:> chcialbys mnie moze nazwac jakos?:> domniemam ze nie:) nie podoba sie odgrzewanie kotletow? nie czytaj kochany:* a tego "Ciało rzucone na łoże traci na oporze" gdzie sie nauczyles?:> ja gdzies wlasnie w piaskownicy:P pozdro!:D milego dnia mimo wszystkoCI zycze:D

  4. #74
    Początkujący Użytkownik Awatar zephyr84
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    13
    BMW
    730 i
    Skąd
    iława
    Ja właśnie kupiłem "ładną,zadbaną,doinwestowaną" siódemkę ,która okazała się takim wrakiem...Ale nie poddaje się...Będę reanimował,tylko na razie już mi funduszy zabrakło. Jednocześnie restauruje inne marzenie z dzieciństwa,a dokładnie Chevroleta El Camino z 75 roku. Z silnikiem 400 cali co daje 6.6 litra pojemności...Ale wracając do BMW to chciałem mieć w miarę bezawaryjne auto do jazdy,ale więcej stoi niż jeździ...Ale nie jest to wina samego auta tylko zaniedbania poprzedniego właściciela z,którym się mega pokłóciłem...A że zawsze ciągnęło mnie do BMW to kupiłem...
    A za piętę achillesa uznałbym faktycznie ten szyber dach i umiejscowienie elektroniki pod szybą...
    Wycieraczki oczywiście już robiłem:)

  5. #75
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Wielka pieta achillesa jest w e38 kostka stacyjki . W bardzo wielu e38 mialem do czynienia ze zle pracujaca kostka , efekt jest taki ze mamy choinke w aucie i nie wiadomo za co do naprawy sie zabierac .

  6. #76
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez zephyr84 Zobacz posta
    umiejscowienie elektroniki pod szybą...
    Jeśli kontrolujesz stan podszybia, nie ma z tym problemu.

    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Wielka pieta achillesa jest w e38 kostka stacyjki
    Pierwsze słyszę.
    Gra muzyka

  7. #77
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Panowie, 7er to auto "najwyzszej" klasy i trzeba liczyc sie z kosztami jakie niosa za nami nasze wysluzone e38
    auto jak kazde inne, psuje sie i psuc bedzie a jezeli zdecydowaliscie sie na zakup siodemki powinscie sie liczyc z kosztami... jednym slowem to nie clio czy punto....

  8. #78
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Pół Europy zjeżdziłem moim starym BMW i nie uważam żeby to było auto bardziej psujące się od innych. Czy ma jakieś słabe punkty ( rozumiem że chodzi o coś co jest żle zaprojektowane ) mogła by być tylna kanapa otwierana no ale to w końcu klasa premium ,lodówek się tym nie wozi . Zawieszenia przód, tył uważam za bardzo trwałe . Możliwośc regulacji (zbieżności tyłu to raczej plus). Wymieniłem wahacze krzyżowe dawno temu i spokój . Amortyzatory przód zmieniłem raczej z profilaktyki podobnie jak visco i termostat (wszystko działało i działa poprawnie), mechanik doradził mi że nowe będzie pewniejsze więc zmieniłem dobre za nowe dobre.Uszczelkę pod pokrywą głowicy zmieniłem dawno temu i jest ok. Nadmieniam że R6 znakomicie radzi sobie z lpg.Uważam BMW 728i za naprawde udaną i trwałą konstrukcję .


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Uważam podobnie jak koledzy powyżej, autko jeśli zadbane to nie sprawia kłopotów. Mnie naj naj wkurzają zdechłe piksele, ogólna trwałość w moim mniemaniu bardzo dobra :)
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Jak dla mnie 7er nie ma pięty achillesa, jeśli wszystko co powinno być wymienione, wymienia się na czas, to niema problemu z obsługą samochodu ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •