Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 86

Wątek: pięta achillesa w E38

  1. #61
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Mówimy oczywiście o silniku. Bo reszta jest taka jak w innych e38. jedź na serwis i sprawdź wtryski , czy jest odpowiednia dawka na poszczególnych wtryskach.Sprawdź turbinę, tylko ze bez jej wyjęcia ciężko jest zdiagnozować w jakim jest stanie. Czy auto równomiernie przyspiesza do maksymalnych prędkości. jak chodzi na biegu jałowym, czy równomiernie?Takie podstawy to są . Ale moim zdaniem najważniejsze są wtryski i turbina.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    No to i ja dorzucę kilka rzeczy które wymieniłem w swojej 735i.
    Od początku:
    1. końcówki kierownicze
    2.tuleje wahacza górnego przód
    3.łączniki stabilizatora przód
    4. 4x amortyzator Bilstain
    To tyle z zawiechy
    5. naprawa pixeli
    6. wymiana czujnika położenia wałka rozrządu
    7. wymiana kompetu uszczelnienia dekli zaworowych
    8. olej w skrzyni wymiana
    Chyba nic nie pominęłem. Oczywiście plus normalna eksploatacja filtry, klocki tył jak narazie, akumulator, dołożyłem zmieniarkę CD
    Lubię ład i porządek w aucie, nie dopuszczam stuków ani innych nie pożądanych dzwięków. Auto kupiłem droższe niż średnio na rynku. Było ogarnięte i dbane. Jak widać jednak zawsze coś trzeba poprawić i zmienić. Obecnie zostało mi jeszzce kilka drobiazgów. To już tylko takie widzi mi się :) w porównaniu do tego co już za mną. Pewnie za całą łączna kwotę kupił bym obecnie pierwszy skromny egzemplaż E65 No ale cóż jak się dba to sie ma.

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    Jak to czytam, to tylko sie okopac a nie jezdzic e38, polonez jest mniej awaryjny...

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    U mnie wymieniane

    Tarcze tył
    Klocki przód
    Amortyzatory tył
    Zbiornik paliwa, niestety stary przyorałem :/
    Filtry
    Olej

    Mam zamiar zrobić

    Wymiana pompy paliwa ta co jest z 3l
    Naprawa pixeli
    Spryskiwacze coś mi nie działają
    Nabicie klimy

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin

    Ja pikole

    Jak przeczytalem wszystkie posty...to sie za glowe zlapalem.A mam zamiar kupic e38 z 2000-01r z silnikiem m62b44.Do ceny zakupu trzeba jeszcze doliczyc jakies 10tys :).

    Ale ze swoja e32 tez mialem wydatkow,zawiecha przod i tyl cala,swap m30b35 i remont,ukl hamulcowy i wiele innych,wydalemw nia ok 15tys..Ale po tym wszystkim jestem szczesliwym posiadaczem siudemki i nie mam z nia klopotow juz od 4 lat,same pierdoly serwisowe i to wszystko.


    PS nie ma co sie zrazac co do e38,jest lepiej dopracowane niz e32.Samochod ma swoje lata i nie nalezy odkladac napraw na poznie,albo ,,zydzic'' na czesci zamienne
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    Re: Ja pikole

    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    Jak przeczytalem wszystkie posty...to sie za glowe zlapalem.A mam zamiar kupic e38 z 2000-01r z silnikiem m62b44.Do ceny zakupu trzeba jeszcze doliczyc jakies 10tys :).

    Ale ze swoja e32 tez mialem wydatkow,zawiecha przod i tyl cala,swap m30b35 i remont,ukl hamulcowy i wiele innych,wydalemw nia ok 15tys..Ale po tym wszystkim jestem szczesliwym posiadaczem siudemki i nie mam z nia klopotow juz od 4 lat,same pierdoly serwisowe i to wszystko.


    PS nie ma co sie zrazac co do e38,jest lepiej dopracowane niz e32.Samochod ma swoje lata i nie nalezy odkladac napraw na poznie,albo ,,zydzic'' na czesci zamienne
    Zgadzam sie w 100%. Ja swoją E38 kupiłem naprawdę bardzo zadbaną i przepłaciłem za nią. Przez pierwszy miesąc nic mi w niej nie przeszkadzało. Po pewnym czasie zaczęło mnie denerwoać a to to a to tamto, a że jestem prawdziwym maniakiem marki i uwielbiam jak wszystko jest dopięte na ostatniu guzik, to poprostu zaczęły się inwestycje. reasumując to co wymieniłem (po łepkach) zliczyłem coś na kwotę około 5 tys. Teraz jeszcze zostało wymienić filtry pyłkowe odgrzybić klimkę, profilaktycznie wymienić odmę. Tyle w tym oszczędnosci że praktycznie wszystko to zrobiłem sobie sam. Łącznie z diagnostyką auta. Gdyby przyszło mi jeszcze zapłacić za to mechanikom, kwota ta była by jeszcze większa pewnie o jakąś połowę. Jedno jest pewne BMW a zwłaszcza E38 to auto nie tanie w eksploatacji ale jak sie o nia dba to odwdzięcza się niesamowitym komfortem i prestiżem. Spotkałem sie nawet z opiniami ludzi, którzy mają obecnie E65 że jednak E38 to było najprawdziwsze z prawdziwych BMW. Miło takich słów słuchać. Sporo jeżdzi obecnie po naszych drogach E38, ale szkoda ze połowa z nich to wytłuczone wraki przepięknego modelu. Dlatego też koledzy dbajmy o stan i wygląd naszych autek, żeby jak najdłużej nam służyły i cieszyły oko nie tylko nasze ale i ludzi którzy zauważają ładną E38 na dużych alusach pełznącą między szarymi fiatami i Vw po naszych ulicach. Pozdrawiam.

  7. #67
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: Ja pikole

    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Sporo jeżdzi obecnie po naszych drogach E38, ale szkoda ze połowa z nich to wytłuczone wraki przepięknego modelu. Dlatego też koledzy dbajmy o stan i wygląd naszych autek, żeby jak najdłużej nam służyły i cieszyły oko nie tylko nasze ale i ludzi którzy zauważają ładną E38 na dużych alusach pełznącą między szarymi fiatami i Vw po naszych ulicach. Pozdrawiam.
    Niestety ale okreslenie polowa to baaaardzo optymistyczne... osobiscie uwazam ze okolo 80% z pieknych 7ek jest niestety wytluczonymi i zajechanymi wrakami i zakup takiego egzemplarza (studnia bez dna) niestety zniecheci potencjalnego przyszlego pasjonata do naszej kochanej marki... :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez olejus Zobacz posta
    - uszczelki gumowe na chromowanych listwach tył (pękają i nie można ich kupić > sprzedawane są razem z chromwami - 345 zł sztuka)
    Panowie to prawda?:> kiedys jak sie najaralem dobrze i pucowalem autko(sobie czlowiek przypali i pucuje i pucuje i sie cieszy sam do siebie:D) i taka pomarszczona byla ta uszczelka i ja palcem wygrzebalem i mi swiszczy i WODA LECI jak myje autkoi.. i nie moge znalezc tej uszczelki... to prawda ze trzeba za to 400zl dac prawie;o?

  9. #69
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    Panowie to prawda?:> kiedys jak sie najaralem dobrze i pucowalem autko(sobie czlowiek przypali i pucuje i pucuje i sie cieszy sam do siebie:D) i taka pomarszczona byla ta uszczelka i ja palcem wygrzebalem i mi swiszczy i WODA LECI jak myje autkoi.. i nie moge znalezc tej uszczelki... to prawda ze trzeba za to 400zl dac prawie;o?
    Aż brak mi słów !!!!!! piaskownica normanie. chwal sie przed kolegami i po cichu a nie na publicznym forum. Odgrzałeś kotleta , jak olejus napisał tak jest ! zadzwoń do aso i sie zapytaj
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Może kolega wrócił z dalekiej podróży.. Zamyślił się czy cuś...
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •