Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 86

Wątek: pięta achillesa w E38

  1. #31
    zazwyczaj widac po zdjeciu koła ;)

  2. #32
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    zazwyczaj widac po zdjeciu koła ;)
    To raczej nie jest aż tak proste... sprężynka jest dość wysoko... ;D

    Pęknięcie sprężynki to zazwyczaj dość dobrze słyszalny dźwięk objawiający się podczas jazdy (mocny metaliczny stuk - pojedynczy dobiegający gdzieś właśnie z okolic koła...), do tego najczęściej samochodzik nie stoi równo obiema stronami...
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    mi coś lekko popukuje z przodu w zawieszeniu ale na pewno to nic z np wachaczy. bo wszystko zmienione i stro razy sprawdzane.czy może to być łóżysko amorka z przodu ?
    wolał bym że by to nie był amorek bo jeden 2.5 tyś z regulacją sport.

    sprężyny miałem okazje zmieniać 2 razy. nie dajcie sie pokusić na zwój 15 jak macie koło 12-13.
    Ja chciałem dać mocniejsze i mimo że yły krótsze od moich auto wyglądało jak duży fiat po tuningu. Tył stał bardzo wysoko, pełna wiocha.
    chciałem je skrócić i uciąć 8/ no i po ucieciu zwoju porażka bo sprężyna ześlizgiwała sie z kielicha i na gwałt musiałem szukać spreżyn. teraz mam standard i już nie zmieniam.
    Tylko pod mode auta jak chgcecie zmieniać- dobra rada :)

    Poza tym odpukać lata sobie jakoś :)
    tarcze szybko się krzywią ale puki grube to możne przetoczyć i dobrego fachowca bo byle majster nie zna zasad i to że przetoczy nie wiele daje.

    a tak nawiasem kupiłem motor wiec bestia ma czasami troche wolnego :)

    pozdrawim

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Pod pojęciem pięta achillesowa mogę śmiało napisać: pixele, układ kierowniczy (końcówki) wymieniałem już kilka razy.

    Następnie co zrobiłem bo było do zrobiernia. OOhoho tutaj mógłbym się rozpisać, ale wszystko to były normalne elementy exploatacyjne. Więc do "pięty" tego niezaliczam.

    Jako "extra jakość" w 7 mogę śmiało powiedzieć: blacharka, układ napędowy, elementy wnętrza.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Duzo wymieniacie tych pietek :(
    Jak na razie ja naprawilem se pixelki
    wymienilem drazek kierowniczy srodkowy, tylne gorne wahacze
    Jeszcze zostaly mi tylne tuleje i na razie tyle :D
    Glaszcze Bunieczke i mowie do niej cieplo, zeby nic wiecej sie nie dzialo :D :D :D

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Nie wszystko co wymieniłem jest piętą ;)
    a że zawoeszenie sie kończy po naszych drogach na naszych KOŁACH :) to nie dziwne.

    Ja też z moją nie zadzieram i głaskam i jakoś nam razem dobrze.

    Coś mi tylko głupieją nadmuchy a konkretnie ciepł czasami leci do środka a nie powinno ale to te niedobre elektrozaworki ! już w e32 z nimi walczyłem i bez skutku niestety :(

    pozdro.

  7. #37
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    - chlodnica wodna (u gory jest taka mala zatyczka, ktora doprowadza do malych wyciekow, ma podobno taka sama pasowac z mercedesa)
    Witam.
    U mnie właśnie cieknie z tej zatyczki (prawy górny róg chłodnicy, patrząc od przodu auta), byłem już w serwisie i w ETK nie ma tej części, jest integralnym elementem radiatora. Nie bardzo uśmiecha mi się wymiana całej chłodnicy tylko z powodu tej zatyczki. Czy ktoś z Was wie, gdzie taką zatyczkę można kupić, ew. w jakim Mercedesie ona występuje?
    Pozdrawiam.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    :) Witam Serdecznie czy o to chodzi? http://moto.allegro.pl/item361476911...wietrznik.html :> cos takiego znalazlem ;)

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez 7-mka
    :) Witam Serdecznie czy o to chodzi? http://moto.allegro.pl/item361476911...wietrznik.html :> cos takiego znalazlem ;)
    Witam ponownie.
    Dziękuję kolego za odpowiedź, ale niestety nie jest to ta część.. Poniżej zamieszczam zdjęcie elementu o który mi chodzi.
    PS Pękniętą obudowę już mam (198zł ;P), pozostaje tylko kwestia czy chłodnica też będzie cała do wymiany, czy może uda mi się dokupić tą zatyczkę (co niewątpliwie byłoby dużo lepszym rozwiązaniem).
    Pozdrawiam.


  10. #40
    wyslalem Ci wiadomosc prywatna z pomoca :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •