Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Chiptuning diesla

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie

    Chiptuning diesla

    Witam,
    co sądzicie o chiptuningu 4-litrowego diesla e65, macie z tym dobre lub złe doświadczenia?
    Na wiosnę chciałbym poddać samochód takiej modyfikacji, aby jednostka szczególnie nie ucierpiała, a przede wszystkim nie kopciła.
    Podobno dobre warsztaty są w Bielsko-Białej i Krakowie.

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja jestem jak najbardziej za chipem w dieslach.Za miesiac i u mnie w 525 zawita wirusek.Natomiast co do e65 740d???
    Nie wiem nie slyszalem.Ale moge sie popytac bo mam w tym lekkie rozeznanie.
    Znam 2 dobre firmyz Wrocka:
    1.Dynosoft
    2.Jetronic

    O obydwu slyszalem pochlebne opinie.\
    Natomiast ja zawsze robilem w Dynosofcie i tam tez bede robic.


    Pozdrawiam
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Ja mogę Ci polecić firmę z Opola, mój znajomy tam robił swoje e65 760 i jest strasznie zadowolony. Tam masz opcje tylko chip, indywidual itp. Oni ci tam robią wszystko... wszystko zależy jaką chcesz kasę wrzucić.

    Tutaj masz katalog przyrostu mocy:

    http://www.44tuning.pl/chiptuning-bmw-7.html
    Wyciągają 740d na około 310km

    A tu strona główna:
    http://www.44tuning.pl/
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    25
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    o ile silnikowi nic się nie stanie o tylu już obawiałbym się o skrzynke biegów.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja chciałem chip'ować 530d ale po obszernej lekturze doszedłem do wniosku że za dwa lata kupię 535d w m-pakiet.

    Jakoś nie jestem do tego przekonany,i nie chce mieć problemów przez to spowodowane.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Ja miałem we wrocku zmieniane oprogramowanie tam koło psiego pola i super jak narazie. Aha nie napisałem jakie auto... Opel Vectra C 3.0 cdti. Teraz ma po hamowni 230km i coś trochę ponad 500Nm. Fajnie idzie i już rok to jest i dalej fajnie.
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  7. #7
    Ja mogę ręczyć za tą firmę http://www.ttc.pl/ Jeśli powiedzą że da się to zrobić i skrzynia wytrzyma, to wiem że tak będzie. Mają na koncie kilka fajnych projektów jak Calibra TDI, programy do tirów czy Maybacha. Ogarniają chłopaki sprawę i z czystym sumieniem mogę ich polecić
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Jak wpiszesz w opcji szukaj słowo: chiptuning to wyskoczą Ci same konkretne tematy, ja Ci podam linka do jednego z ciekawszych moim zdaniem http://forum.7er.pl/tuning-chip-tuni...ght=chiptuning

    Ja bym czipował. Dużo więcej frajdy z jazdy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Z firmą z Opola miałem kontakt, udałem się do nich w celu chipowania zaraz po kupnie samochodu. Dzwoniłem do nich kilka razy, aby dowiedzieć się jakiś szczegółów, wytłumaczyłem dokładnie jaki samochód, jaki silnik, jaki przebieg...
    Przyjeżdżam na umówioną datę i okazuje się że promocji na umówioną telefonicznie cenę nie będzie bo silnik V8 ma 2 sterowniki, czyli 2 700zł brutto(wersja Individual).
    W czasie testu wyszło, iż jest błąd doładowania na biegu jałowym i prawdopodobnie przepływomierze są w pierwszej fazie usterki. Diagnostyka ta która trwała 1.5h kosztkowała mnie 750zł- jak tłumaczył odczyt komputerem 200, kasowanie błędu 200, hamownia jezdna 350zł. Cena zdecydowanie z kosmosu, zadeklarowałem że awarię usunę i czy koszty zostaną pomniejszone o tę kwotę na przyszły raz- nie.
    Jak to się zareklamował-"kasuję tyle bo wiem gdzie uderzyć "młotkiem"".
    Być może chiptuning w miarę im wychodzi ale z takim podejściem zdecydowanie daleko nie zajdą. Warsztatu więcej nie odwiedzę, polecić nie polecę- bo może akurat sytuacje będziecie mieć podobną do mojej i od wejścia będą jakieś "niedomówienia" kosztujące połowę wartości modyfikacji.

    Szukam więc dzielnie dalej:) Jutro będę się kontaktował z Wrocławiem, Bielskiem i Krakowem.

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Chip owszem ale do zdrowego auta i tylko manualnej skrzyni. Automaty źle znoszą większe obciążenia momentem obrotowym a szczególnie skrzynie montowane w BMW. Znam nawet 2 przypadki ,że po Chipie jedna popaliła tarczki po 3 tyś. km a druga po 10 tyś Km. Oczywiście dużo warunkuje styl jazdy ale Generalnie automatu bym w to nie pakował.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •