Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: e32 vs e38 vs e65 - porównanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    25
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa

    e32 vs e38 vs e65 - porównanie

    temat dla mnie bardzo ciekawy a w internecie praktycznie nigdzie nie natrafiłem na jakieś sensowne porównanie tych 3 autek, interesuje mnie przedewszystkim porównanie:

    1. komfortu i pracy zawieszenia
    2. wyciszenia wnętrza
    3. przestronności wnętrza

    a wygląd to tylko kwestia gustu ;)

    pozdrawiam ;)

  2. #2
    Wiesz z tego co ja zaobserwowałem to im młodsze siedem tym jest lepiej. Jestem właśnie świeżo po przesiadce z E32 na E38 więc mogę ci powiedzieć jak ja to widzę.
    Komfort i praca zawieszenia – w E38 jest lepiej mimo że w E32 też było dobrze.
    Wyciszenie wnętrza – nie odczuwam zbytniej różnicy, i w tamtej i w tej jest cicho.
    Przestronność wnętrza – w E38 jak na mój gust jest więcej miejsca to znaczy jest nieco szerzej. Po kilku przejażdżkach w E38 zauważyłem że jest gorsza widoczność przez przednią szybę (trochę mi słupek zasłaniał). Więcej widziałem w E32 – takie subiektywne odczucie. Natomiast nie mam tego odczucia w obecnym E38 ale to Long a te o których pisałem powyżej to były zwykłe.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Jak dla mnie e32 to "bandzior" twarda sztuka ale niesamowita :D a co do e38 to takie dostojne "wozidelko" ale przyjemne :) no a e65 to calkiem inna bajka ale to wiedza ci co maja to cudenko :medit: i pewnie sie podziela wrarzeniami

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    hehe,i dokładnie tak samo jest z e34 vs e39 vs e60.

    Miałem trzy e39 i we wtorek kupiłem E60.Różnica jest bardzo zasadnicza.Nie da sie porównać e39 z e60.To całkiem dwa inne auta i pewnie też tak jest z e38 i e65

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Kiedyś w programie V-max (jak jeszcze młody zientarski był na chodzie) było porównanie e65 z e32 -> tu cytat :

    "E32 przy E65 jest jak kontener na śmieci przy wahadłowcu kosmicznym" :hah: :hah: :hah:

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    "E32 przy E65 jest jak kontener na śmieci przy wahadłowcu kosmicznym"
    Może i tak, ale np. guzik do otwierania szyberdachu jest taki sam w e32 jak w e65 :)

  7. #7
    To chyba jasne że 2 generacje serii siedem muszą się różnić i to znacznie

    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    guzik do otwierania szyberdachu jest taki sam w e32 jak w e65
    Niestety tylko z zewnątrz. Wtyczka jest juz inna ;) choc oczywiscie dobrych rozwiązań nie zmienia sie :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    ja moge porównać niestety tylko e38 (bo miałem) i e65/66 (bo mam obecnie)
    e38 to fajne autko, z mega wygladem zewnetrznym, niezłymi osiagami ponadczasowym dizajnem - poprostu autko kultowe

    e65/66 to jak ktos napisał komputer na kołach.wahadłowiec kosmiczny
    jest sporo większa od e38 zarówno na szerokość jak i na długooość:) zwłaszcza jak masz longa- miejsca jest bardzo dużo zarówno na przodzie jak na tyle z tym że tył to inna bajka bo w longu mozna tam wręcz tańczyć
    co do wyglądy zewnętrznego?? hmm jednym się podoba , inni mówią że na e38 skończyły się prawdziwe bmw serii 7
    a jak chodzi o mnie to mnie się e65 podoba zarówno z zewnątrz choć nie powiem audi a8 też jest kozak ale wg mnie już w środku bmw bije wyglądem na łeb audika
    pokrętło i-drive tak bardzo znienawidzone i krytykowane - owszem trzeba go wyczuc jak nowa kobiete potem jest poprostu poręczne choć czasem nie słucha i coś tam mieli inaczej niż my chcemy ale ogólnie jest na plus
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Dla mnie temat bez sensu ...
    Nie rozumiem jak można równać E32 '87 rok do E65 '07 rok ??

    Najlepsze jest E23 czy tam e38 ( bo na nie mnie stać ) i tyle ... Aby dobrze porównać wszystkie te modele należy najlepiej mieć je przez kilka lat i tyle ... Bo co ja mogę powiedzieć o E32 albo 65 którymi jeździłem 30 minut ??

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    "E32 przy E65 jest jak kontener na śmieci przy wahadłowcu kosmicznym"
    Może i tak, ale np. guzik do otwierania szyberdachu jest taki sam w e32 jak w e65 :)
    A przycisk otwierania klapy bagażnika jest taki sam w E38-->E65-->F01!!!

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    jest sporo większa od e38 zarówno na szerokość jak i na długooość:)
    Wydaje Ci się tylko albo masz takie wrażenie bo masz Longa :) ogólnie auta są identycznych rozmiarów, może ze 2 cm różnicy będą. E65 jest na pewno dużo wyższe tym bardziej przy obniżonym E38. Stałem na parkingu koło E65 i z ciekawości patrzyłem na rozmiary, na oko są identyczne.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •