Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak wyciągnąć monitor 4:3 z kaseciakiem

  1. #1

    Jak wyciągnąć monitor 4:3 z kaseciakiem

    Witam. Potrzebuje dostać się dokładnie do mechanizmu kaseciaka gdyż utkwiła w nim kaseta. Pewnie nie przejmował bym się za bardzo gdyby to nie było Digisette czyli mp3 sterowana z poziomu odtwarzacza kaset.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Wyrywasz drewienko z włącznikiem tempomatu, odkręcasz drewienko nad schowkiem po stronie pasażera (aby to zrobić musisz zdjąć górny plastik w schowku i od środka odkręcić plastikowe nakrętki trzymające to drewno)

    Wtedy pokażą Ci się po bokach śrubki, jeszcze jedna trzecia jest od spodu drewienka.

    Potem powinieneś wszystko widzieć na wierzchu i tym sposobem wyjmiesz całego kaseciaka z monitorem... ale jak się dobrać do kasety nie mam pojęcia :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Ciężka sprawa z tym kaseciakiem. Mam ten sam problem ale nie bardzo chce mi się wyciągać całość i rozbierać całą jednostkę. W razie gdyby udało Ci się naprawić kaseciaka to daj znać w temacie. Podejrzewam, że nie mnie jednemu się to przyda. Na zagranicznych forach wyczytałem, że ludzie po prostu oddają do serwisu i wymieniają całą jednostkę.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:46

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Na zagranicznych forach wyczytałem, że ludzie po prostu oddają do serwisu i wymieniają całą jednostkę
    A u nas jest nieco inaczej :)

    Po tym poznasz polaka że jest m.in. zaradny ;)

    Na poważnie to i w polskim ASO napędy się rozbiera bo np płyta za gruba i nie chce wyjść czy dzieci nawrzucaja w napęd DVD monet.... tysiące przyczyn a jedna rozbiórka

    W E38 kaseciaka nie rozbierałem i nic ponad to co Wiktor napisał nie podpowiem
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    A ja ostatnio rozbierałem kasetkę :)

    Demontaż prosty. Jeśli już uda się zdemontować ekran, to potem z użyciem torxa należy zdemontować czarną maskownicę. Pozostanie jeszcze odkręcenie śruby (chyba też torx) dostępnej od góry nad odtwarzaczem kasetowym - wtedy napęd da się wyciągnąć z obudowy i można rozpocząć szarpanie zablokowanej kasety.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •