Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: DIESEL prawdy i mity!

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolego aktualnie nie posiadam LPG, wymontowałem instalację i raczej nie mam zamiaru do niej wracać, moje 4,4 spala w trasie 7-8,5 litrów PB więc po co mi LPG??
    8/ o ja cie!!!! mam Citroena C5 z dwu litrowym silnikiem benzynowym, cztero-letniego, kupowałem go w salonie, auto na pewno lżejsze od e38, na węższych oponach, z dobrym automatem, a nigdy nie udało mi się w trasie zejść ze spalaniem poniżej 8,6l/100km, a naprawdę się starałem, średnio w trasie spala 9,6-10l, przy normalnej jeździe, bez szaleństw, przy mocno dynamicznej jeździe (czytaj: jak zapier***am ;D) to w trasie potrafi ponad 13l/100km wziąć. Jasne, że silnik 4,4 jest mniej wysilony, ale w te gary trzeba coś wlać, żeby jechały... :P

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez Przemik
    moja m30b30 spala 7l ale jak na trzech garach chodzi :D :D :D. Dobre 7-8l. ludzie nie wierzcie tym komputerom ;)
    Ale jak to? Przecież to święta prawda. 740i postawione na lawecie z włączonym silnikiem spokojnie schodzi ze spalaniem do 7 litrów Pb. Słyszano nawet o przypadkach gdzie spalanie drastycznie spadło do zera. Podobno właściciel wyłączył silnik ale to tylko pogłoski. Kurcze co za debil te diesle wymyślił skoro można na silniku benzynowym o pojemności 4400 w trasie takie spalanie średnie uzyskiwać.

  3. #23
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja się całkowicie zgadzam z kolegą bitek-bitek...7-8,5L.Zapomniał tylko dodać na ile kilometrów,bo na pewno nie na 100km.Obstawiam że na jakieś 50-60...

    A tak na poważnie,kolego....Weź nie opowiadaj bajek że Ci pali w trasie 7L bo nie tylko Ty jeden masz 4,4.

    Nawet Joe który ma m62TUb44 obśmiał się z tego co napisałeś.To że masz taki spalanie możesz opowiadać panienkom które nie są w temacie ale nie na forum gdzie 75% jest użytkowników silnika V8.

    pozdr

  4. #24
    Panowie, spokojnie.... Zapomnieliście, że bitek-bitek robił remont. Z tego co pisał, kompresję ma teraz tak wysoką, że chyba mu świece nie potrzebne... :x

    A to już prawie diesel :D

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    W temacie nazwanym "raporty spalania - same wyniki" widać dość mocno zarysowaną tendencję zniżkową w podawanych kolejno wynikach...

    Widzę że ta sama tendencja zapanowała też i tutaj.

    Padło już 7 litrów na 100 km, czekam teraz kto przekroczy magiczną granicę i zejdzie poniżej 5 litrów na 100km!!!

    :689: :689: :689: :689: :689: :689: :689: :689: :689: :689: :689:
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Padło już 7 litrów na 100 km, czekam teraz kto przekroczy magiczną granicę i zejdzie poniżej 5 litrów na 100km!!!
    ...znajomy ma AX-a z dieslem 1,4 i mieści się w 4l/100km... ;D

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Padło już 7 litrów na 100 km, czekam teraz kto przekroczy magiczną granicę i zejdzie poniżej 5 litrów na 100km!!!
    ...znajomy ma AX-a z dieslem 1,4 i mieści się w 4l/100km... ;D
    Bez obrazy kolego rzecz jasna - ale jak słyszę o motoryzacji francuskiej to dostaje drgawek. Nie będę się wywnętrznial co i dlaczego.
    Generalnie to uważam forum serii 7 za miejsce które najchętniej widziałbym całkowicie wolne od wzmianek na temat znienawidzonej motoryzacji francuskiej i wszystkich rewelacji na jej temat.

    Niezależnie od tego, ilekroć ktoś poddaje mi przed oczy podobne rewelacje, mam nieodpartą ochotę wysłać go w ekspresową drogę do jego własnego piekła!

    Raz jeszcze - bez obrazy. Miłego użytkowania, cokolwiek tam zachwalasz.
    Zgodnie z tym co napisałem powyżej - czekam na złamanie magicznej granicy spalania poniżej 5 literków na 100 km - W SERII SIÓDMEJ KOLEGO, W SERII SIÓDMEJ ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #28
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Sz4l0ny takiego odważnego chyba nie będzie,no chyba że bitek wyjedzie w trasę i będzie delikatnie operował pedałem gazu ;D

  9. #29
    Panowie poczekajcie na odpowiedź Bitka :) Może nam to wyjaśni. Może ma tam jakąś tajną broń, np wyłącznik 6 garów i zostaje mu wtedy mało palące V2 ;D

    A poważnie to w trasie kasując wskazanie średniego spalania w czasie jazdy można uzyskać taki efekt. Spalanie rzędu 8L to żadna filozofia jadąc równym tempem 80km/h :) W 2.8 można wtedy usyskać spokojnie wskazanie ok 4l/100km :D :D Ale jak wiemy to tylko wskazanie kompa... ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #30
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Zgodnie z tym co napisałem powyżej - czekam na złamanie magicznej granicy spalania poniżej 5 literków na 100 km - W SERII SIÓDMEJ KOLEGO, W SERII SIÓDMEJ
    No i tu będzie problem (chyba ;D ). Ja zszedłem dokładnie raz do poziomu deklarowanego przez producenta w TDS - 5,6l/100km. Był to eksperyment i trening woli zarazem. ;) Standardowo jednak trzeba na 100 km nalać 7-7,5 litra w trasie i w okolicach 10 w mieście.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •