Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 119

Wątek: [ zawieszenie] dynamic drive

  1. #101
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Bład ogarnięty, wykasowany, zrobiona ponowna kalibracja DD na idealnie płaskim podłoży , wczoraj bylo lekko pochyłe.

  2. #102
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek89 Zobacz posta
    Bład ogarnięty, wykasowany, zrobiona ponowna kalibracja DD na idealnie płaskim podłoży , wczoraj bylo lekko pochyłe.
    No wiesz co Krzysiek .......wstydź się Na pochylni kalibrację DD robić
    Dobrze ,że zakończone sukcesem

  3. #103
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    troche wstyd:) zakreciłem sie:D

  4. #104
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    4
    BMW
    e66
    Skąd
    PL
    Witam, może ktoś pomoże mi z błędem z którym nie mogę sobie poradzić w e66 730ld 2005? W czasie kalibracji wychyla za drugim razem mocniej auto i wyskakuje błąd czujnika pHA albo pVA. Zakładam, że chodzi tu o Vertical i Horizontal. Blok zaworów zmieniony bo i tak ciekł na zaworach, tylko czujniki ciśnienia na osiach zostały, czujnik przyspieszenia bocznego też zmieniony. Wszystko się kalibruje. Olej zmieniony i tylny drążek odpowietrzony.

  5. #105
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    4
    BMW
    e66
    Skąd
    PL
    Dokładnie to 5D7E: sensor pVA or sensor pHA defect
    implementing warning air in front axle system,
    może to kogoś naprowadzi, chociaż z tego co sprawdzałem, przedniej osi się nie odpowietrza, powinna sama.

  6. #106
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Czym robisz kalibrację?
    Próbowałeś kilka razy?
    Próbowałeś pojeździć na bocznej ulicy i pobujać nim na boki?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #107
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    4
    BMW
    e66
    Skąd
    PL
    Kalibrację robię INPa próbowałem kilka razy w różnych odstępach czasu. Auto w ciągłej eksploatacji i to po różnych nawierzchniach, na dziurach i zakrętach też. Objaw za każdym razem taki sam: mały przechył w jedną, mały w drugą, duży w jedną i przerwa bo błąd. Tak jakby czytał położenie skrajne z czujników na wahaczach i któryś był uszkodzony w maksymalnym punkcie o ile system DD z nich korzysta. W trakcie codziennej eksploatacji wszystko działa i nie mam z tym problemu. Raz mi się zapaliło na żółto ostrzeżenie ale był błąd, że ciśnienie w układzie za duże dlatego chciałem zrobić porządek z tym systemem. Dodam, że na starym bloku zaworów ale z tymi samymi czujnikami ciśnienia bo niestety w tym nowym były uszkodzone sytuacja przy teście była taka sama więc przynajmniej zawory w bloku nie są tu winne.

    Z drugiej strony po takim teście były by pewnie błędy w nivo albo module kontroli świateł bo do tego pewnie są te czujniki ale nic tam nie ma.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 03-08-2020 o 08:56 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  8. #108
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Moduł dynamic drive nie bierze informacji z czujników wysokości na wahaczach.

    Na Twoim miejscu pobrałbym ISTĘ i spróbował ponownie wykonać uruchomienie układu.
    Jeśli nadal będzie problem, to jest tam osobna funkcja dotycząca problemów z uruchomieniem układu
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 03-08-2020 o 06:13
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Dlaczego wszyscy próbują odpowietrzać tylny drążek, skoro instrukcja serwisowa mówi wyraźnie że układ odpowietrza się w zupełności samoistnie....Nic się nie odkręca i nie upuszcza się żadnego oleju...

  10. #110
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie

    Post

    I mnie dopadł problem z DD , błąd pojawia się sporadycznie i znika z deski po kilku sekundach. Stan płynu był trochę za niski jednak po dolaniu błąd znowu wyskoczył. Wycieków nie widać , ładowanie jest na poziomie 14,4v . Wiem ze aku jest juz stare jednak po podladowaniu problem pojawił sie ponownie. Czy pomimo tego że ładowałem akumulator to on może być przyczyną ze względu ma wiek? Przed podłączeniem pod ładowarkę na postoju pokazywał napięcie 12.4v mierzone na klemach , ale gdy zmierzyłem je na bolcach pod maską tam było już 11.9v

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •