Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 119

Wątek: [ zawieszenie] dynamic drive

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    21
    BMW
    750i
    Skąd
    Żukowo
    Blog
    1
    Objawy są takie, że wpierw zapalał się żółty błąd z informacją iż dynamic jest nieaktywny. Po pewnym czasie wyskoczył czerwony komunikat i info że jest błąd. Auto było testowane przez 3 dni i "fachowiec" stwierdził, że właśnie ta pompa daje za niskie ciśnienie. Dodam iż po wizycie u niego auto zaczęło się już lepiej prowadzić i odczułem większy komfort. Ponoć robił jakąś kalibrację czujników. Dziś zakupiłem taką pompę http://allegro.pl/bmw-7-e65-e66-pomp...263773752.html Jutro ma być przeprowadzona wymiana.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    21
    BMW
    750i
    Skąd
    Żukowo
    Blog
    1
    Auto wreszcie naprawione. Diagnoza była słuszna - uszkodzona pompa DD. Po naprawie prowadzi się rewelacyjnie :)

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    8
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    Czy ktos moze napisac jak odpowietrzyc Dynamic Drive Inpa

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Co sie dzieje lub co robiles ze chcesz odpowietrzac ?

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    8
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    Padl mi sensor front axle i bede musial go wymienic lub caly blok wentyli sam sensor moze sie uda wymienic i nie trzeba bedzie odpowietrzac ale wymiana calego bloku juz sie nie obejdzie bez odpowietrzania.

  6. #36
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Każda wymiana czujnika wymaga kalibracji DD
    Nie jest to problem
    Stawiasz to na równym podłożu, bez czegokolwiek wokół auta.
    Pod klawiszem F6 w DD jest opcja do kalibracji układu.
    Układ wtedy bada ciśnienie bez wysterowania, a następnie buja samochodem(na youtube są filmiki jak przechyla się auto), mierząc kolejne parametry.
    Na koniec, jeśli nie było problemów, dostajesz komunikat, że zakończono z sukcesem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez spioch671 Zobacz posta
    Padl mi sensor front axle i bede musial go wymienic lub caly blok wentyli sam sensor moze sie uda wymienic i nie trzeba bedzie odpowietrzac ale wymiana calego bloku juz sie nie obejdzie bez odpowietrzania.
    Zobacz temat http://7er.pl/showthread.php/37128-Wspomaganie-kierownicy-e65?p=434857
    Na przednim silowniku chyba nie ma odpowietrznika.

    Po tym kalibracje tak jak pisze cursor, w module ARS bodajze jest ta opcja.
    Ostatnio edytowane przez lysy_k ; 08-06-2014 o 17:02

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    8
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    Wszedlem dzisiaj w kalibracje i pokazaly sie parametry wszystkich sensorow ale nie bylo funkcji kalibracji lub jej startu.Pod F1 bylo reading offsets i cos jeszcze pod F4 lub5 ale dokladnie nie pamietam dlatego bardzo prosze o pomoc jak to poprawnie przeprowadzic nie chcialbym przycisnac czegos zle i obrocic swoja swiatynie w gruz.Filmiki ogladalem ale niestety pokazany jest tylko efekt bujania.

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ściągnij ISTĘ Rheingold i tam poszukaj procedury.
    Działa ona na zwykłym kabelku jak do Inpy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #40
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    no i dopadło i mnie, mam wyciek i to spory płynu od wspomagania, leje się ciurkiem jak auto jest włączone, auto od rana w garażu zdjęłam osłony z dołu, na początku nie wiedziałem skąd ten płyn wycieka ale gdy usunąłem górna osłonkę przy wlewie od zbiorniczka pod maską wszystko sie wyjaśniło.
    Leje się ostro z wężyka odpowietrzającego DD (foto ponizej) czyli prawdopodobnie drążek DD do wymiany



    Teraz pytanie czy dużo roboty jest aby wymienić ten drążek ??Ktoś sam wymieniał? Wiem ze na końcu trzeba zastosować procedurę odpowietrzania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •