Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 119 z 119

Wątek: [ zawieszenie] dynamic drive

  1. #111
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Dean2 Zobacz posta
    I mnie dopadł problem z DD , błąd pojawia się sporadycznie i znika z deski po kilku sekundach. Stan płynu był trochę za niski jednak po dolaniu błąd znowu wyskoczył. Wycieków nie widać , ładowanie jest na poziomie 14,4v . Wiem ze aku jest juz stare jednak po podladowaniu problem pojawił sie ponownie. Czy pomimo tego że ładowałem akumulator to on może być przyczyną ze względu ma wiek? Przed podłączeniem pod ładowarkę na postoju pokazywał napięcie 12.4v mierzone na klemach , ale gdy zmierzyłem je na bolcach pod maską tam było już 11.9v
    Aku jak najbardziej może być przyczyną różnych błedów w aucie. Podjedź do kogoś kto ma urządzenie do sprawdzania stanu akumulatora. Najważniejsze jednak do jakiej wartości spada mu napięcie w czasie rozruchu. Może już być z 9 Volt a to nie wróży nic dobrego. Możesz to sprawdzić sam miernikiem.

  2. #112
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Wartość napięcia podczas rozruchu spadła do 9,9V , rozumiem ze akumulator to padaka pomimo tego że kręci normalnie i nie było komunikatów o konieczności podładowania?

  3. #113
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak założysz nowy to się przekonasz co znaczy "kręci normalnie". Ten Twój po prostu jeszcze "kręci" :)

  4. #114
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Dziękuję jeszcze ostatnie pytanie :-) Czy koniecznie muszę kupować akumulator AGM czy może to być zwykły kwasowo ołowiowy?

  5. #115
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli masz ogrzewanie postojowe i zamierzasz z niego korzystać to musi być AGM. Jeśli nie masz, to nie ma konieczności, ale AGM mimo wszystko jest wyraźnie wydajniejszy od zwykłego kwasiaka
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #116
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No i zarazem raz tak droższy. Tak jak @Cursor napisał jak masz i używasz webasto to AGM .

  7. #117
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Mam Webasto , ale ono włącza sie jedynie czasami w celu dogrzania silnika i tylko po jego odpaleniu. Nie korzystam z ogrzewania postojowego

  8. #118
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Przepraszam ze post pod postem , Czy miał ktoś doczynienia z marką akumularów Tuborg? Mogę mieć nówkę 100ah 800a za 250zł

  9. #119
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    19
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Trójmiasto
    To polska firma z Mielca. Generalnie robi niezłe akumulatory ale trafiają się egzemplarze które po niecałym roku eksploatacji dostają zwarcia celi. Te wiadomości mam od kilku użytkowników ze środowiska TAXI.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •