Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Schowek od strony pasażera (wymiana)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    83
    BMW
    730d
    Skąd
    Bogatynia

    Schowek od strony pasażera (wymiana)

    witam, szukałem, szukałem, ale nic w temacie nie znalazłem. Przymierzam sie do wymiany schowka jak w temacie. Czy ktoś, może to robił i ma pomysł jak bez większych kombinacji to zrobić jeżeli takie wogóle występują? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    walczak.tomek

  2. #2
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A czego nie wiesz?? demotujesz i montujesz nowy
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Nie wiem, czy autor tematu jeszcze z tego skorzysta, ale jako że wymieniałem niedawno schowek, to opiszę to co nieco.

    1. Otwieramy schowek, następnie odkręcamy trzy śrubki w pokrywie zamka, otwieramy go i zdejmujemy metalową linkę z zamka. Zamek wypadnie ze schowka, ewentualnie lekko mu w tym pomagamy.

    2. Kolejnym krokiem jest odpięcie hamulca schowka i paska ograniczającego otwarcie.



    Pasek i hamulec są zabezpieczone takimi jakby niepełnymi kółeczkami (opaskami?), które należy śrubokrętem ściągnąć (uwaga, żeby ich nie zgubić, lubią gdzieś wystrzelić)

    4. Podciągamy schowek do siebie i nurkujemy pod spód z kluczem 10 w dłoni i płaskim śrubokrętem:



    W miejscach, które wskazują strzałki są dwie nakrętki przykryte czarnymi kapturkami. Kapturki ściągamy śrubokrętem i luzujemy nakrętki, aż zaczepy puszczą drążek, do którego przymocowany jest schowek. W tym momencie schowek jest nasz :D


    Montaż nowego schowka w odwrotnej kolejności. Uwaga, bo schowek trzeba odpowiednio wyregulować na boki na drążku, żeby linie pokrywały się z deską rozdzielczą. Zalecam też założenie starego zamka do nowego schowka, o ile zamek jest dobry, bo inaczej nie będziemy mieli możliwości zamknięcia go kluczem.

    Ja oprócz tego wymieniałem jeszcze haczyki, które trzymają schowek, bo się starły na tyle, że pewnego dnia nie chciały puścić schowka i żeby go otworzyć, musiałem go połamać Co z resztą widać na zdjęciach. Żeby zmienić haczyki, trzeba odkręcić osłonę na górze (tam gdzie lampka i włącznik oświetlenia) która trzyma się na czterech śrubkach, na następnie same haczyki (klucz 8). Tu też trzeba wtedy regulować, jest pewien zakres. Najtrudniejsze jest ściągnięcie tamtych dwóch opasek, i ich ponowne założenie. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem, a wymianę schowka zaliczam do łatwych zadań, nikt nie powinien mieć problemów :)

    Pozdrawiam,
    MK

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Skopiuj materiał i wrzuć do działu ZRÓB TO SAM ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •