Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Czy warto wstawiać dodatkowy tłumik zamiast katalizatora?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Czy warto wstawiać dodatkowy tłumik zamiast katalizatora?

    Witam

    Muszę zmienić odcinek wydechu składający się aktualnie z dwóch rurek w miejscu których był katalizator. Pytanie: czy warto rozglądać się za tłumikiem przelotowym takim który jest w tym miejscu w autach fabrycznie bez katalizatora (mój miał fabrycznie katalizator).
    Czy może role tłumika wstępnego wystarczająco dobrze spełnia puszka z sonda lambda (sondę posiadam - puszka szczelna).

    Drugie pytanie. Czy takie rury do wydechu są ok:

    http://allegro.pl/item963522818_akce...owego_f50.html

    Trzecie pytanie. Czy rury między tłumikiem środkowym a końcowym to 40 mm czy 50 mm? Jakie lepiej wstawić? Bo też mam tam to zardzewiałe i przy okazji ten odcinek też chciałem zmienić.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    W miejsce katalizatora najlepiej wstawić strumienice albo tłumik przelotowy bo cichszy a co do rurek to ja bym dał 50 mm lepiej spaliny będą odprowadzać..
    Kubeł750

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    W swoim wywaliłem katy i wstawione zostały wyprofilowane i wspawane rury o tej samej średnicy, jest delikatnie głośniej - aczkolwiek kwestia głośności może leżeć po stronie środkowego tłumika który prawdopodobnie się kończy. Poza tym wszystko ok - auto odżyło odczuwalnie,żadnych innych negatywnych objawów nie zaobserwowałem.
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    W swoim wywaliłem katy i wstawione zostały wyprofilowane i wspawane rury o tej samej średnicy, jest delikatnie głośniej - aczkolwiek kwestia głośności może leżeć po stronie środkowego tłumika który prawdopodobnie się kończy. Poza tym wszystko ok - auto odżyło odczuwalnie,żadnych innych negatywnych objawów nie zaobserwowałem.
    Ale jest głośniej? Właśnie zależałoby mi na ciszy... z drugiej strony ten dodatkowy tłumik nie będzie nowy... przy ilu tysiącach rpm podczas jazdy powiedzmy kilkadziesiąt km/h słyszysz silnik?
    A przy jakiej prędkości na ostatnim biegu znów go zaczynasz słyszeć?



    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    W swoim wywaliłem katy i wstawione zostały wyprofilowane i wspawane rury o tej samej średnicy, jest delikatnie głośniej - aczkolwiek kwestia głośności może leżeć po stronie środkowego tłumika który prawdopodobnie się kończy. Poza tym wszystko ok - auto odżyło odczuwalnie,żadnych innych negatywnych objawów nie zaobserwowałem.
    Ale jest głośniej? Właśnie zależałoby mi na ciszy... z drugiej strony ten dodatkowy tłumik nie będzie nowy... przy ilu tysiącach rpm podczas jazdy powiedzmy kilkadziesiąt km/h słyszysz silnik?
    A przy jakiej prędkości na ostatnim biegu znów go zaczynasz słyszeć?



    Pozdrawiam
    Wyraźnie głośniej jest tylko wtedy gdy jest więcej niż 3/4 gazu lub dokręcam auto z pedałem w podłodze w całym zakresie, a najbardziej ,,słychać'' w przedziale 4000- odcinka. Zaznaczam że nie jest to ryk a'la wściekłe e30 na ,,strzelbach'' tylko bardziej zaakcentowany gang ,, dokręcającej się '' m30tki ;)
    Na pewno na głośność u mnie ma wpływ w/w już nie pierwszej świeżości środkowy tłumik, którego na razie nie ruszam...
    Spokojna jazda z umiarkowanym wychyleniem przepustnicy - praktycznie tak samo jak na serii.
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    żadnych innych negatywnych objawów nie zaobserwowałem.
    Ja natomiast zaobserwowałem tzn.poczułem nieprzyjemną woń z wydechu,jednak sprawny kat dobrze "oczyszcza" spaliny,praktycznie nic nie czuć.Dźwięk się minimalnie zmienił,w górnych partiach obrotów ryk jak u wściekłego psa ;) ,ale jest słyszalny poza autem (dodatkowo potęgowany wydechem z 750iL),w środku cisza.Michael rurek żadnych nie kupuj,jedź do zakładu zajmującego się wydechami,tam za kilkadziesiąt złotych wszystko co trzeba zrobią.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    żadnych innych negatywnych objawów nie zaobserwowałem.
    Ja natomiast zaobserwowałem tzn.poczułem nieprzyjemną woń z wydechu,jednak sprawny kat dobrze "oczyszcza" spaliny,praktycznie nic nie czuć.Dźwięk się minimalnie zmienił,w górnych partiach obrotów ryk aczkolwiek słyszalny poza autem (dodatkowo potęgowany wydechem z 750iL),w środku cisza.Michael rurek żadnych nie kupuj,jedź do zakładu zajmującego się wydechami,tam za kilkadziesiąt złotych wszystko co trzeba zrobią.
    właśnie byłem w jednym w Krakowie ale gość chciał za wstawienie tych rurek 200 pln - wydaje mi się dość drogo więc pojechałem do takiego w mniejszym mieście mechanika i powiedział że mi wszystko pospawa ale muszę sobie kupić. Tylko zastanawiam się rurki czy tłumik oto jest pytanie :)
    Zawsze miałem rurki w tamtym miejscu. Może tłumik zrobiłby ciszę i mniejsze zużycie środkowego tłumika.


    Pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Rurki,nie ma sensu bawić się w tłumiki,jedź na jakąś wioskę jak najdalej od miasta (Krakowa) i za grosze ci to zrobią,ja w Cz-wie płaciłem 60zł za wycięcie kata i wspawanie rur.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Rurki,nie ma sensu bawić się w tłumiki,jedź na jakąś wioskę jak najdalej od miasta (Krakowa) i za grosze ci to zrobią,ja w Cz-wie płaciłem 60zł za wycięcie kata i wspawanie rur.
    zależy w jakiej cenie tłumik. Bo jak 80 cm rurki kosztuje mnie 35 pln a tłumik używka niewiele drożej to się opłaca zamontować tłumik :) Tylko że rurki będą nowe a tłumik stary :))

    Płaciłeś 60 pln ale rury oni dali prawda?


    Pozdrawiam

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak,wszystko mieli na miejscu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •