Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przkładnia kierownicza/Servotronik/elektryka

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Przkładnia kierownicza/Servotronik/elektryka

    Sam nie wiem od czego zacząć bo się zgubiłem.
    Zaczynam jeden z bardziej skomplikowanych tematów mojego auta.

    Zacznę od elektryki. Jak wiecie coś ssie mój akumulator. Wczoraj znalazłem powód!
    Bezpiecznik nr 55 Servotronic ciągnie ok 0,5A
    Pierwsza myśl może moduł komfort bo jak się sypie to sprawia, że nie działa servo i jest duży pobór prądu... jak nie to servotronic na przekładni jest uwalony...

    Zacząłem tropienie od bezpieczników dochodząc do przekładni.
    Nie widzę tam żadnego kabla!!!!!!! Za to widzę numerki części i tu zonk.
    RealOEM mówi o dwóch przekładniach z i bez servotronica
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...88&hg=32&fg=10

    Po numerach wychodzi, że mam przekładnie bez servo.
    Wiem, że można było doposażyć auto w servo i teraz moje pytanie czy te przekładnie różnią się czymś więcej jak układem elektronicznym? Muszę wymienić całą przekładnie na właściwą o numerach: 32131095187 czy może zostać ta co jest: 32131095185 i da się do niej podłączyć sterownik servo??

    Powiem tyle, że w aucie powinno być servo i wszystko jest jak się należy oprócz samego sterownika na przekładni. Jak widać jakiś polski geniusz grzebał przy samochodzie :(
    Zdaje sobie sprawę, że jeżeli nie mam sterownika i będę musiał go dołożyć będzie czekało mnie przeprogramowanie samego sterownika.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Z nr VIN wynika, że powinieneś mieć servotronic?

    Servotronikiem steruje GM3. Jak mierzyłeś pobór prądu? Dopóki auto się nie uśpi, to pomiar nie będzie wiążący.

    Przekładnie lekko się różnią (ta z servo ma miejsce na zaworek sterowany przez GM3). Wymiana przekładni banalna przy silniku R6.

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Już nie chodzi o wymianę ale koszta i niepewność, że dostanę równie dobrą jak ta co jest u mnie założona. Z VIN wychodzi, że ma być, z elektryki też.
    Czekałem na uśpienie i nie było, żadnych zmian.
    Oprócz tego bezpiecznika jest też mały problem z 56 ale to później. Wyliczyłem, że odzyskanie tych 0,5A wystarczy aby aku pożyło z tydzień bez odpalania auta a to mnie już usatysfakcjonuje. Resztę będę eliminował jak będzie czas na to.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Przekładnie lekko się różnią (ta z servo ma miejsce na zaworek sterowany przez GM3). Wymiana przekładni banalna przy silniku R6.
    Właśnie o to mi chodziło, czy ta moja będzie miała odpowiednie gniazdo itd ale skro od dołu przekładni nie będzie nic i nie będzie możliwości założenia servotronica to wiadomo, że muszę wymienić przekładnie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Czekałem na uśpienie i nie było, żadnych zmian.
    Jak sprawdzałeś to uśpienie? Generalnie jest tak, że miernik powinieneś wpiąć w szereg za akumulatorem na najwyższym zakresie amperomierza, bagażnik otwarty. Fakt uśpienia sterowników łatwo zaobserwować, bo zgaśnie podświetlenie kufra. Wtedy pobór prądu powinien być w okolicach 20mA.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie musisz mnie sprawdzać :) zrobiłem prawidłowo.

    W szereg podpiąłem na masie. ustawiłem na 10A. bagażnik zamknąłem wciskając w zamek śrubokręt symulując jego zamknięcie później z pilota zamykałem resztę auta.
    Pobór w tedy lata ok 2-3A przez jakąś minutę aż skończy czepać na głowę navigację :D ją też coś boli bo wypluwa płytę i chowa ze 3 razy zanim się wyłączy i właściwie jest ostatnią rzeczą jaka się wyłącza. Później pobór spada na 0,54-065A.
    Leciałem bezpieczniki po kolei i po wyciągnięciu 55 spadło do 0,1A po wyciągnięciu bezpiecznika 56 do 0,06A i taka wartość już mnie zadowala na tą chwilę. Nawet pobór 0,1A mnie nie przeraża bo jeżdżę codziennie. Nie, żebym nie chciał doprowadzić auta do porządku ale pomału, wszystko po kolei.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    W szereg podpiąłem na masie. ustawiłem na 10A. bagażnik zamknąłem wciskając w zamek śrubokręt symulując jego zamknięcie później z pilota zamykałem resztę auta.
    Spoko. Tylko niepotrzebnie symulowałeś zamykanie kufra. Auto usypia się zawsze, jeśli nie klucz nie jest przekręcony na zapłon. Nie musi być zamknięte. Nawet lepiej, jak pozostanie otwarte, bo wtedy wyraźnie widać moment uśpienia. Z tego, co napisałeś Twoje auto nie przeszło w taki stan. Jest jeszcze kwestia, że jeśli jest telefon, to auto usypia się jakoś później (ale tego nie byłem w stanie sprawdzić - nie mam telefonu).

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Powiem szczerze, że nie mam czasu czekać, tym bardziej, że jak się wyciągnie co niektóre bezpieczniki i włoży z powrotem to auto znów reaguje i odżywa. Właściwie po za symulowaniu zamknięcia bagażnika itd. przejrzystość sytuacji się ma już po ok 2 minutach. Dla pewności można odczekać nawet 30 minut na reakcję. U mnie nic się nie zmieniło po 20-30 minutach nadal dioda na skrzyni świeciła i nadal był pobór 0,65A dopiero po wywaleniu bezpiecznika 55 była reakcja co ciekawe dosłyszałem piszczący gong w aucie gdy wyciągnąłem bezpiecznik...

    Mam kolejne zmartwienie, bo nie widzę przewodu do którego servo powinno się podłączyć!
    Wiem, że błotnik był lakierowany a więc ściągany. Może zwale plastikowe nadkole i zobaczę czy tam nie ma gniazda od servo albo uciętych kabli.

    Na tej drodze mam możliwość.
    Odbudować to co w aucie powinno być albo pozbyć się servo całkowicie z auta. Wolę tą pierwszą opcję.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    U mnie nic się nie zmieniło po 20-30 minutach nadal dioda na skrzyni świeciła i nadal był pobór 0,65A
    Jak jest telefon, czas uśpienia podobno wynosi coś około 40 minut. Uzbrój się w cierpliwość. Bo to, że wyciągniesz bezpiecznik, niczego w tym przypadku nie dowodzi. Auto ma się usypiać samo, a nie po wyrwaniu źródła zasilania. Jak się nagle okaże, że po 40-u minutach pobór prądu spadnie do oczekiwanej wartości, to spawa staje się oczywista - bateria ma dość. Jeśli chcesz przyspieszyć ten czas do pomiaru stanu spoczynkowego, odepnij centralkę telefonu.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Z własnego doświadczenia wiem, że telefon nie ma wpływu na usypianie auta. Miałem w swoim E38 trzy różne telefony i zawsze po ok. 16 minutach systemy się usypiały.
    A czy masz zamontowany tam jakiś dodatkowy alarm ?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Z tematem trochę poczekam. Prądy sprawdzę jeszcze raz bez zamykania auta.
    A serwo poczeka, liczę za miesiąc auto będzie stało w warsztacie i będzie naprawiane w tedy będą zwalać mi znowu błotnik bo i tak jest do malowania więc będę wszystko widział.
    Nie grzebie teraz bo co chcę się za to zabrać to mam inna pracę :/


    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    A czy masz zamontowany tam jakiś dodatkowy alarm ?
    Nie, na szczęście nikt nic nie dokładał dziwnego do auta.


    Teraz zastanawia mnie czy mogę wywalić zupełnie bezpiecznik nr 55 Servotronic skoro i tak go nie mam!?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •