Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] Jakie napięcie powinny mieć sondy za katalizato

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    [ elektryka] Jakie napięcie powinny mieć sondy za katalizato

    Witam,
    Sprawdzałem sobie ostatnio prace sond w swoim autku i zauważyłem takie coś, a mianowicie sondy przed katalizatorami działają w miarę dobrze tzn zmienia się napięcie S1 0,2V - 0,75V S2 0,08V - 0,7V(z tego co wyczytałem są to znośne wartości) . Natomiast sondy za katalizatorami długo nie chcą się włączyć (kilkanaście minut) a później stoją w miejscu jedna na 0,45V a druga na 0,65V (czy jakoś tak) i tylko czasami napięcie się zmieni odrobine. Nie wiem tylko czy one tak mają pracować czy już sobie nie pracują.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Moim zdaniem te co stoją w miejscu - nie pracują. Nie pamiętam teraz dokładnych wartości, ale miałem to samo i wymieniałem.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Te sondy za katalizatorami pracują w takim samym zakresie, jak te przed nimi. Natomiast startują z większym opóźnieniem.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Te sondy za katalizatorami pracują w takim samym zakresie, jak te przed nimi. Natomiast startują z większym opóźnieniem.
    Startują z opóźnieniem, dopiero jak się nagrzeją.

    Dla wszystkich sond zakres napięcia ma się ciągle zmieniać w zakresie 0 - 1.0 (0.99) V.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    A jak je sprawdzaliście? Bo ja do tego użyłem INPY i któregoś z testów. Z tego co czytałem na stronie BOSH'a to powinno się to robić chyba oscyloskopem lub miernikiem, mam nadzieję że inpa jest wiarygodna. Czyli niestety czeka mnie wymiana ;(
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 11:35

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najlepszy do sprawdzania sondy jest oscyloskop lub zwykły analogowy miernik.
    Cyfra z racji częstotliwości próbkowania nie nadąża za zmianami.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •