Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [ elektronika] komputer pokładowy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola

    [ elektronika] komputer pokładowy

    Witam wszystkich i proszę o podpowiedz! Napewno już na forum ktoś poruszał temat komputera pokładowego. Posiadam E38 740i z 94 roku, bez nawigacji. Komputer pokładowy W OGÓLE nie wyświetla komunikatów; np: spalona żarówka, zaciągnięty ręczny hamulec, niedomknięta tylna klapa, niedomknięte drzwi, itp. Czy można to jakoś naprawić?! Z góry dzięki. pozdro.

  2. #2
    Co rozumiesz pod pojęciem "komputer pokładowy"? Panel MID pod radiem nie wyświetla takich informacji. To, o co pytasz, powinno być wyświetlane na wyświetlaczu w zegarach (pod przebiegiem). Powinien temu towarzyszyć gong. Jeśli tego nie ma, warto przyjrzeć się modułowi CCM.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Dokładnie chodzi mi o wyświetlacz pod zegarami! Słyszę tylko gong jak temperatura powietrza spadnie do +3 stopni. Ps. Możesz jaśniej z tym modułem CCM?! Mam rozumieć, że trzeba podpiąć się pod komputer przez gniazdo serwisowe?

  4. #4
    A jak słyszysz ten gong to wyświetla się na wyświetlaczu info o temperaturze?
    Czy w ogóle cokolwiek wyśawietla Ci się na wyświetlaczu pod zegarami (np stacje radiowe jak zmieniasz kanały z kierownicy)?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    No i czy w ogóle działa podświetlenie tego pola? Może choroba pixeli tak się rozwinęła, że już zupełnie nic nie widać i musisz naprawić taśmę od wyświetlacza w zegarach?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Tak. Jak zmieniam stację radiowe w panelu kierownicy to wyświetla się mi ta informacja pod zegarami! A temperaturę pokazuje obok licznika obok licznika przebiegu dziennego a nie na tym dużym pasku. PS piksele świecą mi wszystkie!

  7. #7
    No to wygląda na to, że CCM nie komunikuje błędów. Podłącz auto pod komputer. Odczytaj błędy ze sterownika CCM i LM (jeśli nie sygnalizuje również uszkodzenia żarówek).

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Ok. spróbuję zrobić tak jak piszesz sylwekk. Jeśli nic nie pomoże ta opcja jeszcze poruszę ten temat. Z góry dzięki za porady.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    40
    BMW
    e38
    Skąd
    gliwice
    witam!!!u mnie w aucie niby jest ok,ale nie ma własnie tego "gongu"...hmm co moze byc przyczyną?

  10. #10
    Trzeba go włączyć i będzie ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •