Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: szyba przednia

  1. #1
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg

    szyba przednia

    Witam wszystkich. Nie znalazłem nic na forum w tym temacie.
    Chodzi to, czy to prawda że przednia szyba może pęknąć z powodu grzania.
    Mam pękniętą szybę i tak się mi dobrze jeździło przez rok ale misie no i wiadomo. Kupiłem szybę na all...BMW saint gobain z solarem, zielonym paskiem i grzaniem. Po czym dowiedziałem się, że opcja grzania czasami powoduje pękanie szyb, nie wiem czy ta opinia odnosi się akurat do marki BMW ale na mojej pękniętej nie było widać uszkodzeń a pęknięcie wyszło z pod wycieraczek na środku szyby. Chciałem zapytać czy spotkaliście się z takim problemem. Z góry dziękuję z odpowiedz.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Miałem styczność z wieloma autami i nie słyszałem o czymś takim.. Tylnie jakoś nie pękają :D

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Sprawdź sobie dokładnie samochód, czy kiedyś nie miał "DZWONA" Samochód przenosi naprężenia i jeśli kiedyś był mocno uderzony, to naprężenia są większe i przenosi sie to na szybę. Jednym słowem ona tego nie wytrzymuje i pęka.

  4. #4
    Jeśli wszystko jest sprawne i prawidłowo zmontowane jak pisze tynio to szyba nie ma prawa pęknąć od samego grzania. Są jednak czyniki które mogą zapoczątkować pękanie (kamienie lecące spod kół innych aut, jakieś uderzenia w szybę itp)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Wiec nie ma strachu, bo już bałem się że jak zamontuje drugą to może być to samo.
    Auto nie wygląda na bite, ale kto wie. a szyba trochę kosztuje więc, dzięki wam za pomoc.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Też mogłeś mieć taki przypadek jak pisze DAMIAS. Może było małe mikropęknięcie np. od kamienia lecącego z pod kół innego pojazdu! A później ryska sobie wędrowała po całej szybie. Szczególnie szybko rysa rozprzestrzenia się zimą! Gdy na zewnątrz jest zimno a w samochodzie grzejemy! Sam rozumiesz, różnica temperatur! To tak jak by do zimnej szklanki wlać wrzątek! Szklanka wtedy też pęknie!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jeśli szyba jest juz pęknięta od dołu, to owszem, grzanie może propagować postepowanie dalszego pęknięcia.
    Ale jeśli szyba jest cała i dobra, to nie ma prawa pęknąć.

    U mnie w aucie jest sprawne grzanie podszybia, a jakoś jeszcze nie słyszałem by choć trochę mi szyba trzeszczała ;D
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Temat pękniętej szyby przerabiałem. Miałem malutki ślad od uderzenia kamieniem ok. 2 cm powyżej pasków grzejnych. Byłem z tym u specjalistów i to naprawili ale nikt gwarancji na to nie daje. Zimą po włączeniu podgrzewania prawie nie widoczne pęknicie poszło w dół ( po paskach grzewczych). Cieszyłem się że nie w przeciwną stronę. Po tygodniu jednak poszło sobie w góre i załatwiło do końca moją szybkę.

  9. #9
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    To fajnie, szybę już wkleiłem, od razu wymieniłem mechanizm wycieraczek i jeszcze muszę się nad podszybiem zastanowić bo jest nie bardzo. Mam nadzieję że temat przedniej szyby nie będzie mnie już dotyczył, bo jak jakiś kamyk mnie trafi to się chyba załamie. ;(

    Mam jeszcze jedno pytanie. na środku szyby nad wycieraczkami widać jaśniejszy kwadrat o wymiarach 10x12 cm?? jakby jakiś dodatkowy filtr czy cuś?? widzieliście takie coś??

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez sebobass
    ...jaśniejszy kwadrat o wymiarach 10x12 cm??
    Nie widziałem jeszcze takiego placka na szybie. To przecież wielkości dłoni ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •