Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [Elektryka] Montaż hebla

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    72

    [Elektryka] Montaż hebla

    Po 3,4 dniach postoju aku siada- gdzieś prąd ucieka, że lewy jestem z elektryki i przyrządów brak, pomyślałem o "heblu" http://www.allegro.pl/item940335831_...l_kluczyk.html Wyłacznik będzie spełniał dodatkowo rolę- antykradzieżową. Czy ktoś już taki patent przerabiał? Zastanawia mnie czy odcinanie prądu co noc, czy na kilka dni, tygodni może czymś negatywnym skutkować?
    Na stanie:
    e28 524, 87
    Primera p11, 99

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A może aku już nie trzyma.Miałem to samo...Ładowałem całą noc,rano odpaliła ale ok 13 już nie dała znaku życia.Mam teraz nowy aku i kręci jak szalona :D

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    właśnie zaczął bym od sprawdzenia stanu akumulatora jeśli aku ok a tobie nie chce się grzebać z znalezieniem powodu to jest jakiś pomysł i to jako dodatkowe zabezpieczenie anty złodziej nawet wiem już gdzie by to przymontować. Na ścianie komory aku masz taka plastikowa zaslepke wewnątrz kabiny pod kanapą ja bym to tam umieścił wszystko ładnie ukryte by było
    ciekawy pomysł ale czy to powstrzyma złodzieja ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja aku mam pod siedzeniem.

    Raz mi próbowali odkręcić koła ale akurat wieczór był % i z balkonu jak paliłem papierosa widziałem że coś się dzieje i w czas zobaczyłem...

    Myślę że funkcja CODE jest wystarczająca

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Dzuda, kazd e32 ma aku pod siedzeniem a mi chodzi o to miejsce jak jest siedzisko po prawej stornie na ścianie jest taka plastikowa wstawka i tam można by wpasować ten hebel
    na dzisiejszych złodzieji nawet funkcja CODE może nie wystarczyć chyab słyszałeś jak ostatnio 28tonowy dzwik ukradli z budowy

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    72
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    po prawej stornie na ścianie jest taka plastikowa wstawka i tam można by wpasować ten hebel
    Dzieki za podpowiedź :)

    Na złodzieja są najlepsze właśnie takie dziwactwa! Jednak jak będzie miał czas to taki ogromny włącznik znajdzie bez problemu.
    Aku mam dobry, teraz mam już dwa, kupiłem niepotrzebnie nowy, myślałem, że padł. Obecnie zdejmuje klemę ze starego aku (klema -) auto na starym aku przy obecnych mrozach wytrzymuje ok. tyg. bez ruszania więc gdzieś ten prąd ucieka, zbadałbym to u elektryka, wiem jednak czym się to skończy, gdybaniem i 100-ką wymiana pewnie jakiś części (rozrusznik, alternator) kolejne stówki oraz wielkie prawdopodobieństwo, że nadal będzie tak samo.
    Jeśli idzie o sam wyłącznik słyszałem, że jest to niedobry pomysł jeśli auto jest z kompem i na wtrysku. Niby komp się rozprogramowuje i potem nim się mapa wczyta pali więcej? Czy to prawda i czy są jakieś inne możliwe powikłania pozostawiania 7-ki bez zasilania na dłużej?
    Na stanie:
    e28 524, 87
    Primera p11, 99

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    hmm z tego co wiem to odpięcie zasilania skutkuje resetem kompa ale co się może stać gdy zasilanie będzie odpięte na dłużej nie mam pojęcia może niech wypowiedzą się ci którzy maja więcej pojęcia o elektronice w aucie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    z tego co wiem to lekki reset robi się dopiero poprzez spięcie klem (po wyjęciu aku ofc). Hebel nie powinien nic złego zrobić, ale na dłuższą metę poszukałbym przyczyny awarii. Może masz tak jak ja miałem 0,5 roku temu, aku był w miarę nowy ale jedna cela przebijała. Po nocy potrafił odpalić bez mrugnięcia a potem w środku dnia już nawet nie kręcił.

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Dzuda, kazd e32 ma aku pod siedzeniem a mi chodzi o to miejsce jak jest siedzisko po prawej stornie na ścianie jest taka plastikowa wstawka i tam można by wpasować ten hebel
    A po co wpasowywać tam ten hebel? Przecież jak ściągniesz zaślepkę i odkręcisz kluczem 10 ten plastik to pod spodem będziesz miał przewód "+" od aku przykręcony kluczem 13. To jest specjalnie zrobione, żeby w potrzebie nie trzeba było wyciągać kanapy i demontować osłonki by odkręcić klemę ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Dzuda, kazd e32 ma aku pod siedzeniem a mi chodzi o to miejsce jak jest siedzisko po prawej stornie na ścianie jest taka plastikowa wstawka i tam można by wpasować ten hebel
    A po co wpasowywać tam ten hebel? Przecież jak ściągniesz zaślepkę i odkręcisz kluczem 10 ten plastik to pod spodem będziesz miał przewód "+" od aku przykręcony kluczem 13. To jest specjalnie zrobione, żeby w potrzebie nie trzeba było wyciągać kanapy i demontować osłonki by odkręcić klemę ;)

    Tam jest "-" z akumulatora przykręcony do karoserii .


    Ja by wyeliminował upływ prądu a nie kombinował z heblami - będziesz za kazdym razem łaził do tyłu i to przekręcał, potem przed odpaleniem znowu ? :razz:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •