Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektryka] Otwieram auto sąsiada

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    [ elektryka] Otwieram auto sąsiada

    Mam problem (temat trwa drugi rok) i jest aktywny w deszczowe wilgotne dni. Otóż szczególnie porą jesienną kiedy zaczynam pilotem otwierać swoje auto z odległości a po drodze stoji specyficzny Opel Astra mój pilot otwiera ten samochód (zawsze kiedy to zrobi wyje syrena w Oplu ale auto się otwiera).

    Pilotem sąsiada nie można za to otworzyć mojego auta i to jest już dla mnie dziwne oraz auta jego nie można zamknąć moim pilotem (mimo że je otwieram).

    Co może być wyjaśnieniem tego ? (bo gościu zajmujący się alaramami wzdycha i mówi że to nie możliwe :D )
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    pewnie sygnał jest odbierany przez centralkę oplowska ... taka sama częstotliwość co do otwierania drzwi ale już inna do zamykania - i dlatego nie zamkniesz to by moim zdaniem wszystko wyjasniło - tak się właśnie teraz samochody z dużą ilością elektroniki kradnie - poprostu się wyłapuje sygnał jaki emituje pilot i przez dostrojenie częstotliwości samochody znikają bez szelestu ....

  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    To nie do końca jest tak... Moim zdaniem (to barzdzo prawdopodobne) jest w oplu oryginalna centralka centralnego i ty właśnie nią dziwnym zbiegiem okoliczności możesz zasterować (co jest możliwe nawet pilotem uniwersalnym z telewizora ;) w pewnych modelach), jednak nie sterujesz centralką alarmu tylko tą od centralnego i dlatego otwierają się drzwi przy włączonym alarmie co powoduje wzbudzenie czujników ultradźwiękowych i wycie alarmu. Co do pana od alarmu to widać że nie jest specem tylko montażystą :D , który wie ze schematu co gdzie jak podłączyć ale nie ma pojecia dlaczego - bo wytłumaczeń można kilka wariantów podać i są jak najbardziej prawdopodobne... to co podałem to jedna z możliwości.

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Olejus zmien alarm bo widze ze masz przestarzaly- kod staly- bez kodu zmiennego dynamicznie tj. zawsze wysyla ten sam sygnal (super prosty do zeskanowania ;) )
    Majac nowszy opla otworzylbys ewentualnie tylko raz...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    heheh chyba po problemie bo już nie pisał...
    ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    32
    BMW
    Było E32 730iA, E38 730d, jest E65 730d 2002
    Skąd
    EKU
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    To nie do końca jest tak... Moim zdaniem (to barzdzo prawdopodobne) jest w oplu oryginalna centralka centralnego i ty właśnie nią dziwnym zbiegiem okoliczności możesz zasterować (co jest możliwe nawet pilotem uniwersalnym z telewizora ;) w .
    Piloty od telewizorów są na IR. Piloty od Opli Astra są radiowe.

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Odgrzewam stu letniego kotleta ale warto. Rozwiązanie problemu usłyszałem wczoraj przez przypadek w serwisie Opla :) :) :)
    Astra produkowana w Niemczech (i tylko o tą chodzi) miała feler pilota od alarmu a nie sam alarm.
    Piloty reagowały na inne sygnały o podobnych częstotliwościach jako swoje ... nie wiem tylko czy pilota dziadek dostał za free czy będzie musiał zapłacić :)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    no to rozwiazanie zagadki jest, ale motyw dobry:D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez olejus Zobacz posta
    Odgrzewam stu letniego kotleta ale warto.

    Przej...łem się jak młody po wino i policzyłem. Ten kotlet ma tylko 1376 dni.:D
    3 lata, 10 miesięcy i 7 dni.:D
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 30-09-2011 o 18:04
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •