Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Wspomaganie Pompa ? - czy ma coś wspólnego z obr

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30

    [mechanika] Wspomaganie Pompa ? - czy ma coś wspólnego z obr

    Witam koledzy.
    Tyle czasu tyło wszystko okej i nagle coś bumce zaszkodziło opiszę od początku problem:
    miałem do wymiany pompe wspomagania ponieważ przy odpaleniu było słychać że już czas( pisk) ale jeździłem tak przez jakiś miesiąc i normalnie wszystko do tego miałem wyciek z przewocy spod zbiorniczka, wybrałem się do mechanika żeby obejrzał itd ( bo do roboty było jeszcze coś w zawieszeniu).. wzieli na podnośnik patrzą a tam fakt cieknie, no ale mówi że przewód coś tam, nową opaską założy i może nie będzie cieknąć - to zrobił następną rzeczą jaką się okazało to w zawieszeniu niewiem cały jakby drążek czy od kolumny kierowniczej coś się odkręciło że strasznie wszystko latało- skręcił itd... no już nie lata i wyelimiował mi jeszcze luz na kierownicy jaki był no faktycznie znikł wszystko było okej pompa chodziła jeszcze dobrze nie głośno (Tak jak wcześniej) jakieś 3 km póżniej jadąć do domu zaczeło jakby coś brakować paliwa itd objawy dziwne jakby zaczeła szarpać ale na gazie i na benzynie to samo.no to mówię może niewiem zabrakło wszystkiego doturlałem się do stacji zatankowałem i kolejny objaw jakby słabego akumulatora ( akumulaor napewno dobry) wcześniej odpalałą bez problemu kręciła i aż tak miło z mocą a teraz jakby ledwo ledwo ale ciągle odpala. No mówię niewiem udało mi się dojechać do domu,zgasiłem pod wieczór pare godzin póżniej odpalam to samo jednak chodzi dobrze,wyjeźdzam z podwórka i chwile póżniej pompa (straszny hałas) daje znaki wcześniej nic takiego nie było patrzę do zbiorniczka mówię może brak płynu a tam płyn cały spieniony no to mówię pompa do wymiany wróciłem odstawiłem samochód.Kolejnego dnia załatwiłem pompe SPRAWNĄ została wymieniona zalana nowym płynem no i okej zadowolony zajechałem do domu było wszystko okej. Po jakiś 6 godzinach wsiadam odpalam Kurde ... znów taki sam hałas - pompa wymieniona.Ale co najważniejsze to silnik dalej kuleje tak jak zaczął wcześniej oznaka taka jakby typowo nie miał paliwa po czasie nie wkręca się tak na obroty dobrze jakby np. palił na 4 gary ogólnie brak mocy i na benznie i na gazie te same objawy. MEchanik powiedział że niewie żebym podjechał do gazownika.. Ale pomóżcie o co chodzi z tą pompą może to maglownica czy coś ? i z tym silnikiem ponieważ nie da się jeździć.Może coś ma jakieś z tym powiązanie.Proszę was o pomoc i z góy Dziękuję. silnik R6 3.0

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    Panowie bardzo proszę o pomoc.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    siemka objawy które podajesz sądzę ze nie maja nic ze sobą wspólnego ponieważ jeżeli pompa by się zatarła to silnik urwał albo spalił by pasek jeśli pieni się płyn w układzie to znaczy że układ jest zapowietrzony i w pompie niema płynu i do zbiorniczka wyrzuca piane być może ze gdzieś jest inny wyciek np . w maglownicy jeśli ten mechanik tam coś grzebał mógł coś uszkodzić kasując luz po prostu mógł trochę przeholować z tym kasowaniem i olej ucieka to jest tylko domysł ale warto to sprawdzić .. Co do silnika objawy wskazują raczej na układ zapłonowy bo jeśli nie chce chodzić na lpg ani na pb to znaczy że raczej jest coś z iskrą wiec należy sprawdzić kopułkę , palec rozdzielacza , cewkę , przewody no i świece . Zakładam z góry że większość jeździsz na gazie więc raczej mogły paść przewody albo świece bo to przy gazie pada zazwyczaj pierwsze ale radził bym sprawdzić wszystko dla świętego spokoju. Przy gazie układ zapłonowy jest o wiele bardziej wysilony niż przy jeździe na benzynie wiec trzeba zakładać mocniejsze świece i przewody i częściej trzeba sprawdzać układ zapłonowy ...
    Kubeł750

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •