Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Prosze koledzy pomożcie mi

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    9

    [mechanika] Prosze koledzy pomożcie mi

    Witam Panów, od 1,5 roku jestem po czesci szczesliwym posiadaczem BMW 735iL

    Samochod kupilem 1,5 roku temu przyjechalem nim z Holandii
    Bavarka spisała sie znakomicie jak na 20 letnie auto. komfort w tym aucie jest nie samowity ceny czesci zamiennych i dostepnosc tez jest bardzo dobra...

    Wiem co mowie bo kiedys bylem fanatykiem i posiadaczem trzech Hond dwie z nich byly wypasione i nie zawodne trzecia z 1996 roku Legend 3,2 oprocz nie zawodnego V6. samochod byl koszmarnie drogi w utrzymaniu tarcze amortyzatory to bylo nie samowity wydatek a nawet glupie swiece... ale nie o to chodzi

    Nie katuje aut bo wiem , ze mnie na to nie stac... Moje BMW padlo na trasie Jaworzno - Wieliczka po 5 miesiacach eksploatacji przekrecila sie panewka i wtedy zaczely sie koszta...
    Laweta 800 zł Silnik 1800zł przekładka 600 zł wymiana olejow filtrow i innych pierduł nie do zliczenia narazie...
    Przed wymianom Silnika gdy bylo wszystko okej zaczeły objawiac sie dziwne delikatne wibracje przy ruszaniu i dodawaniu gazu poczym ustepywaly i wszystko bylo okej...
    Mechanikiem nie jestem i zlekcewazylem to...
    Po wymianie Silnika ktory naprawde chodzi pieknie i brzmi cudnie a zrobiłem nim juz 8 tys km. Padły mi El.Szyby i centralny zamek. Jako, ze zima nastała samochod wstawilem do garazu a , ze jestem posiadaczem drugiego autkBa bardzo ekonomicznego. postanowilem reanimowac zimowymi wieczorami reanimowac moje BMW doprowadzic je do super stanu.
    no i zaczeło sie Praca Garaz i dziewczyna w Niedziele :d

    w samochodzie wymienilem wszystkie tarcze hamulcowe klocki , łozyska , wczoraj wymienilem po 2 dniach ciezkiej harowki tuleje metalowo gumowe na tylniej belce, wymienilem kompletnie uklad wydechody od a do z... robie wszystko co sie da i na co mi forsy wystarcza robie wszystko sam bo delikatne pojecie mam...
    Dzis rano wsiadlem do autka ktorym sie poruszam na codzienn podjechalem po moduł komfortu jako, ze na tych rzeczach sie nie znam dzwoniłem po roznych sklepach jezdzilem po złomach i probowalem sie kontaktowac ze sprzedajacymi z allegro. naszczescie nie kupilem nic ze zlomu i nie kupilem nic z allegro... jeden gosciu dal mi numer do sklepu z czesciami używanymi do BmW w Czeladzi za dzwonilem tam podalem numer tego modułu Miły pan powiedzial , ze ma taki moduł zebym sobie przyjechal po niego ten komfort mnie kosztowal 110 zł + czas + paliwo = strata czasu i pieniedzy. Zadzwonilem tam Miły pan powiedzial zebym w poniedzialek przyjechal i on mi wymieni ten moduł...
    Teraz pytanie. Co jesli ten moduł ktory mi da tez nie bedzie działał co mam jeszcze sprawdzic jaki mam przekaznik kupic (w pon wybieram sie na komputer) pomozcie w tej kwesti.

    Druga Kwestia. Po niedziałajacym module komfortu czas na drugi etap...
    Wibracje przy ruszaniu. 23.12.2009 skonczyl mi sie przeglad dzis odpalilem Bavarke poraz pierwszy od jesieni wszystko Gra jak najpiekniejsza orkiestra, jesli gra no to w droge na przeglad ku mojemu zdziwnieniu wibracje dalej są :( mysle sobie ku*** ja pier*** przewaznie kazdy tak mysli jezeli robił wszystko by nie bylo takich dziwnych rzeczy...
    No , ale dobra mowie i tak jade na przeglad niech oni cos usatala na normalnym przegladzie sprawdzaja ci swiatla amorki sprezyny hamulce przeglad w takim wypadku trwa 10 min... moj przeglad trwał 2 godziny wszystko co zrobilem przynioslo duze zadowolenie i zajebisty banan na mojej twarzy mechanicy diagnosci i inni ktorzy uczestniczyli w tym wydarzeniu :d byli w szoku ze 20 letnie auto moze byc w takim stanie technicznym wszystko co bylo sprawdzone dostalo zajebiste noty... ale ja i tak jestem zalamany i prawie wykonczony finansowo nie wiem co mam sprawdzic co wymienic zeby tych drgan wibracji nie bylo pomozcie mi... zbliza sie wiosna a pozniej lato a ja zamiast na wakacje wymieniam rzeczy ktore moga byc dobre... dzis mi przyszla na mysl ze moze jakis wal jest krzywy... Panowie pomozcie mi...
    Chce zrobic to auto wkoncu i zeby sie skonczyly takie wydatki bo dawno bym juz mogl miec za te wszystkie cierpienia E38 , ale juz chyba za daleko zabrnolem :(

    MOD: Proszę poprawić tytuł na cokolwiek mówiący. Pisząc posty nie wstydź się używania polskich znaków.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Co do szyb i centralnego to sprawdź taki duży bezpiecznik pod tylną kanapą- dokładnie znajduje się on na grubym kablu plusowym od strony pasażera- powtarzam- pod kanapą.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Wszystko ładnie pięknie tylko na przedstawienie nie ten dział wybrałeś. Przeczytaj jeszcze raz regulamin i potem wróć do swojego problemu, bo boję się że nikt nie pomoże Ci go rozwiązać, zanim nie przedstawisz się w odpowiednim dziale :(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    wibracje mogą być spowodowane różnymi rzeczami, najprościej zacząć od wymiany świec, kopułki, przewodów, sprawdzenia silniczka krokowego (może przeczyścić jak tylko na wolnych obrotach się to dzieje), może tez przepływka coś nie tak funkcjonuje !? Wyreguluj zawory, bo nie wiem czy wiesz ale trzeba to robić co jakiś czas...
    Jak chcesz podpiąć pod komp itp to zapraszam do mojego mechanika w Katowicach na ul. Warszawskiej 60 - robi tylko bmw, możesz się powołać na mnie - powiesz ze od Janka co ma 745 czarną ...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    22

    Re: Prosze koledzy pomożcie mi

    Ja mialem podobnie w jednym z mich pierwszych samochodów. Renault 21 2.2 benzyna. Tylko te wibracje pojawiały sie gdy ruszałem samym sprzegłem albo jadac delikatnie na polsprzegle. Byłem młody i głupi chcialem sie popisac na koniec szkoly wiecie matura obrona pracy i upalilem konkretnie opony. Potem pociagnolem pare razy lawete i zaczelo sie to nasilac. Po wymianie sprzegla ustapilo. Chyba ze u ciebie jest tak ze na wolnych obrotach gdy silnik pracuje to wibruje to sprawdz przeplywke- moze regulacja pomoc- posprawdzaj czy lewego powietrza nie łapie, potem kable swiece itp. Ze swoja e32 mialem problem gdy rano odpaliłem na benzynie to szatkowala ale winny byl przeplywomierz bo tak go ustawilem zeby na lpg dobrze silnik dzialal a na benzynie gdy byl zimny to szatkowalo i wibrowalo dopiero jak sie rozgrzal to bylo ok lub gdy od razu na lpg przelaczylem. Moze opisz dokladniej co to za wibracje, czy podczas jazdy czy jak stoi auto.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    witam , jakiego rodzaju są te wibracje, silnik kulawo pracuje czy też przy ruszaniu , jaka skrzynia a poza tym jak koledzy wcześniej napisali najpierw przedstaw się a pomoc na tym forum na pewno otrzymasz.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    fuji, najpierw odwiedź odpowiedni dział a jeszcze wcześniej przeczytaj regulamin :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Nie opisałeś dokładnie kiedy te wibracje występują, na wolnych obrotach? przy każdorazowym ruszaniu?? Jeśli to wibracje przy każdorazowym ruszaniu, to może to być krzywa tarcza sprzęgła (czasem się takie zdarzają, przerabiałem ten problem, aczkolwiek nie w bmw). Natomiast jeśli te wibracje są na wolnych obrotach, a na wyższych ustępują..to może poduszki pod silnikiem padły?? pozdroo

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    9
    Toki - dzieki, dzis szukałem tego bezpiecznika i chyba ja slepy jestem bo nie ma tam zadnego

    Aldik - Swiece , kable itd silnik pracuje równo tylko przy ruszaniu samochodem jest tak, ze do 20 km/h przy ruszaniu i leciutkim nacisnieciu gazu nie ma drgan wibracji ale przy nacisnieciu gazu normalnie zaczyna bic jak nie wiem nawet od czasu do czasu fotelem pasazera rzuca
    skrzynia Automatyczna po czyszczeniu i wymianie oleju

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Bezpiecznik jest obok akumulatora ,więc może go zasłaniać. Natomiast wibracje mogą powodować poduszki skrzyni /dwie niewielkie gumy/ które są już pewnie za miękkie.

    Marek.

    P.S. jeszcze sprawdz podporę wału .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •