Cytat Zamieszczone przez trolu
Generalnie jakie kolwiek glosniki w tylniej polce to porazka totalna :) Dobre do aut pokroju E30 :)
Uważam że się mylisz. W tylnej półce można zastosować owalne 6x9" (z przejściówką) i do tego z przodu porządne głośniki z oczywiście oddzielnymi wysokotonowymi i... to gra i to dobrze. Do tego wzmacniacz jeśli się chce komuś rozpruwać pół auta, głośniki chyba najrozsądniej założyć JBL, Infinity lub np Hertz'e. Soobwoofer w sedanie jest problematyczny ze względu na ścianę grodziową moim zdaniem, słychać go bardziej na zewnątrz niż w środku a chyba nie o to chodzi :) Do tego dochodzi właśnie problem z montażem wzmacniacza - ingerencja w auto, a tego nie każdy chce. Ja miałem kiedyś u siebie tubę JBL + wzmacniacz + kenwood 13cm z przodu. Zmieniłem na Hertz'e 6x9", z przodu Hertz 13cm + tweetery + radio JVC SH909R i jest znacznie lepiej niż z subem JBL - dźwięk bardziej spójny, klarowny i barwny z więkśzą ilością szczegółów (ale to ostatnie zasługa przodu). Niestety JVC nie daje rady z mocą a miał być taki dobry :) Następny zestaw jaki kupię to będą Infinity 6x9" + infinity 13cm z tweeterem z przodu + odtwarzacz Piooner na mosfetach żeby uniknąć montażu instalacji pod wzmacniacz. Dla mnie jest to optimum jeśli chodzi o koszty/nakład pracy/efekt :)


Pozdro Szymon