Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 87

Wątek: CAR AUDIO

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Mgraj
    Cytat Zamieszczone przez Czarny
    A ja mam takie pytanie: Czy kazda e38 ze standartowym nagłosnieniem ma sprzet napedzany jakims wzmacniaczem i czy tam w ogóle był montowany wzmacniacz czy te głośniki były zasilane wzmacniaczem z radia??
    Z tego co wiem kazda e38 ma wzmacniacz - tylko sa rozne rodzaje np zwykly jest dosc maly w porownaniu do wzmacniacza dsp.
    No chyba nie każda - standard jest napędzany wzmacniaczem z radioodtwarzacza.

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Jak sprawdziłem to okazalo sie ze u mnie jakis tam wzmak jest. mały bo mały ale jest, a jezeli jest tak jak pisze Tristeza to ja sobie nie wyobrazam jak ten sprzet gra bez wzmacniacza, bo z tego co ja mam to jestem nie zadowolony. Jednym słowem SHIT... :?

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    powiedzcie czy jest mozliwosc wlozenia w standardowe miejsce w drzwiach glosnikow 16".Mam okazje tanio kupic hertza i nie wiem czy brac.

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    z tego co sie orientuje to w drzwiach sa głośniki 13 cm więc z 16-tkami może być i raczej bedzie problem zeby to zamontowac bez przerabiania boczków albo robienia jakiejs zabudowy w drzwiach pod te glośniki.
    Radziłbym poszukac jakis 13-to cm głośników i wtedy wejda bez problemu (tylko sprawdz jaka jest głebokośc montażu żebyś nie kupił zbyt wysokich bo tez nie wejda)

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja tam w 13 bym sie nie bawil. 16 to jest standard nie do odpuszczenia. nie wiem jak to jest rozwiazane w e38. ale przeciez wystarcza cieniutkie dystanse i jakos napewno sie da..

    no chyba ze trzeba ciac.. wtedy to juz gorsza sprawa 8/

  6. #66
    standardem sa 13 ;)

    zeby wlozyc 16tki trzeba przerabiac cale magiczne obudowy rezonansowe :)

    czyli wszystko co sie znajduje pod boczkiem w drzwiach :)

  7. #67
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    Ja u siebie zostawiłem oryginalny rozmiar 13 ale zamieniłem na alpinki a gwizdki bose w oparcie wkręciłem wielką płytę a w nią głosnik basowy 38cm crunch fatboy . Wszystko to napędzają dwa wzmacniacze hifonics monoblok na bass i drugi 4 kanałowy na wokal napędzane fabrycznym radiem z którego musiałem wyprowadzić sygnał przedwzmacniacza żeby nie zakładać oporów na wyjściach głośnikowych co powoduje zniekształcenia dżwieku .żasilanie całego systemu wspierają dwa jedno faradowe kondensatory przy każdym wzmacniaczu (niebawem zdjęcia na mojej galerii :D ) Wynik= Super dżwięk zarówno murzyńskie brzmienia rock metal oraz klasyka . Zajmuje sie nagłośnieniem w autach od A do Z ponad 10 lat kminie przy autkach żeby ich właściciele mieli rogala na twarzy :] . Chetnie doradze pomoge a i nawet wykonam jakiegoś fajnego audio projekta .
    M POWER;)

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    a zmieniales instalacje w aucie? znaczy kable wymieniales od glosnikow?

  9. #69
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    Wszystkie kable głośnikowe zostały fabryczne . Puściłem kable nawiązujące od wzmacniacza wokalnego do kostki gdzie oryginalnie wychodził sygnał z radia na głośniki
    M POWER;)

  10. #70
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ

    Własny masażer w siedem :0

    Po dość długim czasie udalo mi się zakończyć prace w dziale car-audio.
    Mały spis zmian:
    1.okablowanie-calkowicie nowe przewody zarówno w drzwiach jak i do wooferów (dzrwi 0,25 a woofery 0,5)
    2.zasilanie -dwa wzmacniacze :BOSCHMANN PCH990-ATX 2CH x 900W rms dla wooferów oraz AUDIOBACHN 4CH x 50W rms dla środeczka - do tego przewody zasilani 50mm :)
    nie obylo sie bez kondensatora 4uF
    3.głośniki : 2x 30cm woofer Audiobachn AWT1206T (1100W rms no i 135dB!!) a środek to 13cm zestawy 2x Sinuslive SL130 :)
    4.obudowa-to zaledwie 150L bagażnika mniej :)

    Teraz wiem jak może brzmieć naprawde głęboki ,czysty dzwięk w e38-fakt ,że kosztem czegoś-bo bagażnika już nie mam :P
    Jutro postaram się wrzucić kilka foteczek a jak załatwie kamerę to i jakiś filmik z odsłuchem chociaz tego efektu nawet najlepsza kamera nie przekaże.
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •