Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Klima e38 740/ czujniki cofania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Klima e38 740/ czujniki cofania

    Moje ktos jeszce mi pomoze rozwiazac inne problemy;)
    Mianowicie- klima w mojej bumi jakos nie dziala:( sprezarka chodzi, gaz jest a leci caly cas cieple lub letnie powietrze:( troche sie tego boje ze w lecie bede robil przeciag otwierajac wszystkie okna i szyber...
    druga rzecz jest taka ze nie dzialaja czujniki cofania(wogle sie nie zalaczaja, ani przez przycisk itd)- komp nie moze sie z nimi polaczyc... Gdzie wy byscie szuali usterki? mi osobiscie sie wydaje ze to sterownik ale moze ktos mial taki przypadek i od czego byscie zaczeli...?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Kolego, teraz jak włączysz klimę to się dziwisz, że leci ciepłe powietrze??? jakie masz temperatury na zewnątrz,hm nie wiem, czy w ogóle sprężarka się teraz załącza, poczekaj jak będzie cieplej i sprawdź, bo chyba jesteś świadom tego, że to jest climatronik, który sam reguluje siłę nadmuchu i pilnuje nadanej temperatury w pojeździe. ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    No masz racje... Ale ja to sprawdzalem jak samochod byl w warsztacie u kolegi gdzie temperatura byla wyzsza- jezeli sie nie mylil termometr to bylo 18-19 stopni w pomieszczeniu... Aczkolwiek na komputerze w samochodzie wciaz pokazywalo 12,5... Klima przy takiej temperaturze powinna sie zalaczyc czy tylko niepotrzebnie sie denerwuje??
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    przy takiej temperaturze to powinno ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL
    druga rzecz jest taka ze nie dzialaja czujniki cofania(wogle sie nie zalaczaja, ani przez przycisk itd
    a czy wszystkie działaja?? jak jeden sie zrąbie to reszta tez sie wyłacza
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    No już naczytałem się trochę postów tutaj na 7er na temat tych czujników i problem w tym ze ŻADEN sie nie odzywa- ktos napisal ze jezeli jest któryś sprawny to wydaje jakis "dźwięk" ale problem polega na tym ze one nie reagują:( bylem już nawet na kompie i gosc nie mógł sie połączyć z PDC. Stad mój post z zapytaniem czy ktoś miał podobny przypadek...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    No to może warto sprawdzić, czy sterownik PDC jest w ogóle zasilony...?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    A gdzie będzie ten sterownik?
    Zdaje sobie sprawę ze mogę zadawać dość laiczne pytania ale dopiero zacząłem przygodę z e38 a niecierpie jak jest w moim samochodzie cos co nie działa jak należny:(
    Jest jakis prosty sposób zeby to sprawdzić bez większego wybebeszania auta? Bo zakładam ze sterownik jest gdzieś dobrze schowany :D
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  9. #9
    Sterownik PDC jest schowany za wygłuszeniem koło akumulatora w bagażniku (pod bezpiecznikami). Ale najpierw warto sprawdzić bezpiecznik zasilający ten obwód (opis powinien być na osłonie akumulatora, po wewnętrznej stronie).

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Ok sprawdzę to i napisze jak wyglada rozwoj sytuacji...
    PS: w najgorszym wypadku sterownik PDC w e38 miał tendencje do odmawiania posluszenstwa??:)
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •