Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: olej w skrzyni biegów 5hp30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    olej w skrzyni biegów 5hp30

    Witam

    Dreczy mnie to juz jakis czas i chcialem sie podzielic z wami moim problemem. Jakis czas temu kupilem skrzynie 5hp30 do mojej bmki (poniewaz w tamtej rozsypal sie kosz biegu wstecznego). Gosc który mi ja wysylal bez mojej wiedzy spuscil "troche" oleju ze skrzyni bo stwierdzil ze DHL ma takie wymogi- chociaz i tak by pewnie nie doszli konca czy olej jest w tej skrzyni czy nie...
    W kazdym badz razie jak pozniej sie okazalo to troszke to bylo ~ok.10,6 litrow oleju za ktorego dolewke zaplacilem 400zl (tak w ogole to duzo czy malo??:) ) ALE gosc dolewajac ten olej nie wymienil filtra oleju w skrzyni (poniewaz byla zaplombowana jakas farba przez poprzedniego wlasciciela a tn nie chcial zebym stracil gwarancje- i jakis sens w tym jest)

    MOJE PYTANIE: czy jezeli nie wymienil filtra oleju a dolal nowy olej to ma to jakies znaczenie?
    DRUGA RZECZ: Gosc w serwisie stwierdzil ze za jakis czas musze do niego znowu przyjechac aby mogl "COS" zrobic ze sterownikiem poniewaz "te skrzynie sa wadliwe" i ten wsteczny "znowu przestanie dzialac". Nie chcial powiedziec co to jest to "cos" i tu sie rodza moje pytania- trzeba cos robic ze sterownikiem zeby ten wsteczny sie znowu nie rozsypal?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL
    MOJE PYTANIE: czy jezeli nie wymienil filtra oleju a dolal nowy olej to ma to jakies znaczenie?
    Po prostu robota nie do końca wykonana :/ To tak samo jakbyś wymienił olej silnikowy nie wymieniając filtra oleju.

    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL
    DRUGA RZECZ: Gosc w serwisie stwierdzil ze za jakis czas musze do niego znowu przyjechac aby mogl "COS" zrobic ze sterownikiem poniewaz "te skrzynie sa wadliwe" i ten wsteczny "znowu przestanie dzialac". Nie chcial powiedziec co to jest to "cos" i tu sie rodza moje pytania- trzeba cos robic ze sterownikiem zeby ten wsteczny sie znowu nie rozsypal?
    Zmień mechanika jak ten jest taki tajemniczy ;D To że kosze czasem padają to ok. Ale co ma do tego sterownik skrzyni to nie wiem :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    No i wlasnie to mnie zastanawialo- rozumiem uszkodzenie mechaniczne- poprzedni wlasciciel "próbowal wykopac sie z zaspy" ale nie rozumiem tego "cos" ze sterownikiem... Stad moje pytanie bo nie chce napierd*** po 100 kilometrow w jedna strone po to zebym mial za co kupic sobie browca...

    MOD: Masz kłopoty z polską klawiaturą?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL
    bo nie chce napier*** po 100 kilometrow
    Przeczytaj raz jeszcze regulamin ! Dokładniej ...
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    sory :x
    Jednakze pragne zaznaczyc ze szybko ucze sie na bledach;) :medit:
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    z 5hp30 są zawsze jaja , mieliśmy jedną bez wstecznego ( pierwsza myśl kosz sie urwał ) , coś mnie trzepło żeby podmienic kompa skrzyni , ku mojemu zdziwieniu wsteczny był ale nie było jedynki ... na innych autach bez wstecznego niestety nie podziałało ,

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Widzę kolega już chce kupować skrzynię :-)))
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,107
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A taka moja mała uwaga. Po co kupujesz do 740 skrzynie z 750/740d :o Nie mogłeś poszukać 5HP24 (jak się nie mylę te siedziały w 740)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No właśnie W 740i jest 5HP24, a nie HP30, nawet nie wiem czy to pasuje do 740i.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Po co kupujesz do 740 skrzynie z 750/740d :o Nie mogłeś poszukać 5HP24 (jak się nie mylę te siedziały w 740)
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    No właśnie W 740i jest 5HP24, a nie HP30, nawet nie wiem czy to pasuje do 740i.
    Ej, koledzy - różne skrzynie były w 740i - i było już o tym na Forum. :)
    Generalnie we wczesnych 740 (M60) zawsze szła 5HP30, a po '96 (M62) niby zawsze 5HP24. Od tych zasad są jednak wyjątki - np. we wczesnych seriach 740 z M62 trafiały się jeszcze 5HP30.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •