Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Stop cały czas świeci - jaka przyczyna?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Olsztyn

    Stop cały czas świeci - jaka przyczyna?

    Witam,

    Mam nietypowy problem. Kilka dni temu w czasie jazdy wyświetlił się komunikat GETRIBENOTPROGRAM, po dojechaniu do domu podłączyłem komputer i okazało się że włącznik świateł stopu jest cały czas włączony. Zamówiłem drugi włącznik i dalej to samo. Co może by przyczyną tego że światła stopu cały czas są włączone? Może ktoś przerabiał taki problem? Auto to e38 735i 99r.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Getriebenotprogramm to tryb awaryjny skrzyni automatycznej.

    Czy aby na pewno w/w Ci sie wyswietla?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez raski
    Getriebenotprogramm to tryb awaryjny skrzyni automatycznej.

    Czy aby na pewno w/w Ci sie wyswietla?
    Tak. Wyświetla się właśnie ten komunikat. Po podłączeniu kompa i przeskanowaniu skrzyni był błąd związany z sygnałem hamulca. Prawdopodobnie włączony stop powoduje ten błąd skrzyni. Według komputera włącznik świateł stopu jest cały czas włączony. Po wymianie bez skutku, dalej świeci, na komputerze po skasowaniu wszystkich błędów - swich brake lights ON.
    Co to może powodowa?

  4. #4
    A może jakiś moduł się tobie wywalił??? ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    228
    komando ma racje, ze to moze byc modul swiatel.Wyciagnij bezpiecznik i zobacz czy swieci dalej,popatrz rowniez na przekaznik i gniazda w lampach.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    ja miałem taką usterke ,cały czas mi się stop świecił ale żadnego komunikatu niemiałem .U mnie padł włącznik przy pedale stopu.wymiana i po kłopocie.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Olsztyn
    A czy jest możliwość że ma to związek z modułem ABS? Od pewnego czasu walczę ze świecącymi sie kontrolkami, ostatnio wysyłałem moduł do naprawy i jak przyszedł, kontrolki dalej świecą a po przejechaniu może ze 20 km pojawił się problem ze stopem. Na kompie jest błąd związany z przerwą w obwodzie czujnika ciśnienia. Ma ktoś jakiś pomysł czy to może mieć ze sobą coś współlnego?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    22
    BMW
    E36
    Skąd
    Warszawa
    Bardzo mozliwe , ze ma to zwiazek..jak nie doprowadzisz wszystkiego do porzadku nie licz, ze latwo bedzie znalezc przyczyne...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Przy problemach z ABS-em powinieneś najpierw zacząć od wyeliminowania usterek związanych z czujnikami w kołach, a następnie przejść do sprawdzenia wiązki w prawym błotniku, tam często dochodzi do przerw w okablowaniu. Co do czujnika ciśnienia to domyślam się iż masz co najmniej DSC 5,7 wyposażone w pompę doładowującą, sprawdź ją również uruchamiając ją oprogramowaniem diagnostycznym lub podepnij ją na "krótko" i zobacz czy chodzi. Ewentualnie może też być uszkodzony sam czujnik, jak wykluczysz przerwy w obwodach elektrycznych to sprawdź za pomocą oprogramowania diagnostycznego czy są zmiany ciśnienia. Zapomniałbym również napisać co chyba najważniejsze, iż załączenie świateł "stop" jest zależne zarówno od sygnału czujnika przy pedale (masz czujnik indukcyjny, czy jest prawidłowo zamontowany, na pedale w górze odstęp czujnika od blaszki przy pedale około 0,6 do 0,7 mm) jak i od ciśnienia w układzie! Co oznacza że jeżeli masz uszkodzony czujnik ciśnienia to masz problem ze światłami stop. O ile dobrze pamiętam taki sam czujnik jest w systemach ABS niektórych aut koncernu VAG, co oznacza iż łatwiej będzie załatwić używkę, choć często sprzedawcy nie chcą sprzedawać go "luzem".

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Honecker
    Przy problemach z ABS-em powinieneś najpierw zacząć od wyeliminowania usterek związanych z czujnikami w kołach, a następnie przejść do sprawdzenia wiązki w prawym błotniku, tam często dochodzi do przerw w okablowaniu. Co do czujnika ciśnienia to domyślam się iż masz co najmniej DSC 5,7 wyposażone w pompę doładowującą, sprawdź ją również uruchamiając ją oprogramowaniem diagnostycznym lub podepnij ją na "krótko" i zobacz czy chodzi. Ewentualnie może też być uszkodzony sam czujnik, jak wykluczysz przerwy w obwodach elektrycznych to sprawdź za pomocą oprogramowania diagnostycznego czy są zmiany ciśnienia. Zapomniałbym również napisać co chyba najważniejsze, iż załączenie świateł "stop" jest zależne zarówno od sygnału czujnika przy pedale (masz czujnik indukcyjny, czy jest prawidłowo zamontowany, na pedale w górze odstęp czujnika od blaszki przy pedale około 0,6 do 0,7 mm) jak i od ciśnienia w układzie! Co oznacza że jeżeli masz uszkodzony czujnik ciśnienia to masz problem ze światłami stop. O ile dobrze pamiętam taki sam czujnik jest w systemach ABS niektórych aut koncernu VAG, co oznacza iż łatwiej będzie załatwić używkę, choć często sprzedawcy nie chcą sprzedawać go "luzem".

    Czujnik wymieniałem ale problem dalej pozostał ten sam. Spróbuje sprawdzic przewody w nadkolu. Dodam że jeździłem dosyc długo z tym problemem i nie miałem wcześniej problemu ze światłami stopu. Może znajdzie się ktoś z okolic Olsztyna z pompą ABS o
    nr 0 265 225 005 na podmiankę sterownika?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •