Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] szyberdach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18

    [ elektryka] szyberdach

    witam.mam problem z szyberdachem w e32. autko stało bez aku okolo 3 tyg, bo wyjechałem, wróciłem i odpalił autko bez problemu, szyby, wycieraczki itp działaja, ale oprócz szyberdachu. problem tkwi w tym że nie moge go uchylić do góry. działa chowanie pod dach, ale jak chce go zamknąć to nieche sie zamknąć(wyłącza sie tuż przed zupełnym zamknieciem)a dodatkowo żeby go wogule zamknąć musze nacisnąć przycisk uchylania i w tedy jest całkowicie zamkniety.

    próbowałem odłączać i przesuwać ręcznie aby poprawnie działał ale bez skutecznie, nawet odłączalem aku żeby zresetować ale również bez skutku.

    bede wdzięczny za udzielenie pomocy w rozwiązaniu problemu, bo tuż tuż wiosna.

    pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    9
    Z szyberkami elektrycznymi najlepiej nic na sile, bo mozna uszkodzic silniczek, a wtedy to dopiero bedziesz mial problem. Zerknij czy nic nie blokuje prowadnicy, nieraz patyk z drzewa moze przyblokowac.
    << Marka zobowiązuje... >>

  3. #3
    Spróbuj przytrzymać przycisk od uchlania jakieś 20 sekund. W e38 tak się pozycjonuje szyber. Może zadziała też w e32. ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18
    ale recznie szyberdach uchyla się. mam małe jeszcze pytanie do domykania się szyb, u mnie teraz domykają sie jak wyciągam kluczyk ze stacyjki, przedtem było przy zamku w dzwiah jak go przytrzymałem. Jak to powinno byc?
    jutro sprubuje przytrzymac uchylanie przez 20s, może sie ustabilizuje?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18
    problem znikł. najpierw wyjąłem sterowniki oba spod kanapy i przesuszyłem delikatnie, ale nie pomogło.
    próbuje zresetować szyberdach i nic, bez skutku, próbuje go ustawić na wszelkie sposoby ręcznie(bez demntażu), ale nic, wiec postanowiłem wyjąć silniczek,zapomniałem że w pojedynczych szyberdachach jest wyłącznik krańcowy (niebieska zębatka, w autach z dachem panoramicznym tego nie ma). oglądam te zębatke i wszystko ok, żaden ząbek nie naruszony, szyberdach zamkniety, silniczek w reku i ustawiam silniczek w pozycje zamkniecia za pomocą włącznika i zakładam.
    I w ten sposób problem znikł.
    taka praca szyberdachu musiało być spowodowane że krańcowa Niebieska zębatka musiała przeskoczyć.

    mam pytanie kiedy i jak powinien działać system domykania szyb?

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    u mnie działa w ten sposób ze przy zamykaniu auta z pilota, przytrzymuję guzik na pilocie aż do momentu zamknięcia wszystkich szyb bądz szyberdachu.
    jeśli o to ci chodziło.

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    mam pytanie kiedy i jak powinien działać system domykania szyb?
    przy zamykaniu z kluczyka,przekręć kluczyk na maxa w prawo i przytrzymaj ,powinno zamykać okna i szyber ;)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18
    u mnie domyka wszystko jak wyłącze silnik.
    jak zrobić żeby mi domykało z kluczyka?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •