Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Brak mocy - błąd czy coś poważniejszego...? 740d

  1. #1

    Brak mocy - błąd czy coś poważniejszego...? 740d

    Dziś jadąc po niemieckich austostradach zauważyłem bardzo dziwną rzecz... mianowicie auo nagle traci moc po chwili znowu ją osdzyskuje. Testowałem to kika razy i przy predkosci np 160km/h wciskając kick down auto praktynie nie przyspiesza, obroty rosna nieznacznie ale auto zachowuje sie tak jakby byla jego prdkość max przy czym ekonomizer pokazuje splanie 15l a nie wychyla się do konca jak przystało przy ostrym kick downie. Po chwili auto rakieta, nie ma zadnych objawów wcześniejszej przypadłości. Po kilkudziesieciu km znów to samo. W koncu zatrzymałem sie zgasiłem silnik i teraz jest ok. Pytanie ... błąd czy coś się zaczyna niedobrego. Na BC zero komunikatów. Ktoś maił taki prypadek?



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Podpiąłbym Cie pod kompa ale masz jakiś dziwny silnik, którego nie mam w INPIE ;) może DIS sobie poradzi, daj znać jak wrócisz do Krakowa :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    przepływki na 99% :( miałem to samo wymieniłem 2szt i jest super :)))

  4. #4
    Podpiąłbym Cie pod kompa ale masz jakiś dziwny silnik, którego nie mam w INPIE ;) może DIS sobie poradzi, daj znać jak wrócisz do Krakowa :P
    Wiktor, masz po prostu starą INPĘ. No i przy okazji pamiętaj (o czym ja też zapomniałem), że 4.0D ma dwa sterowniki DDE.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Sprawdz turbiny
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    albo zdycha pompa wtryskowa...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    albo zdycha pompa wtryskowa...
    w 4.0d ?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #8
    przejechalem znow ponad 1500km i sladu po dziwnej przypadłości nie ma. A może jakieś najprostrze rozwiązanie... np cos w filtrze paliwa przyblokowało przeplyw. Strzelam bo sam nie wiem ale jeśli to nie powróci martwić się na zapas nie ma co. Silnik pracuje ladnie, na turbinki nie narzekam na razie nic nie slychac ani widac co by wskazywalo na usterke tej części. Nie ma również podniesionego spalania co eliminuje wtryski, powiedzial bym nawet że zaskakująco niskie. Autostrady 120-150 8.1l/100 . Być może coś się przywiesiło na chwile i jedyna rzecz to pewnie przepływka.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Gdyby niedomagały wtryski ("lały") to auto ciężko by odpalało na ciepłym motorze (przerabiałem temat u siebie...). Adaptacyjne skrzynie biegów mają to do siebie, że przy długiej, stabilnej jeździe autostradowej przy nagłym późniejszym kick downie mogą "nie złapać" o co chodzi kierowcy...Wyłączenie auta powoduje pewnie zanik wcześniejszych nauk skrzyni biegów. Tak sobie tylko dywaguję... Ja bym się nie przejmował!
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    z tego co piszesz auto zachowuje sie tak jak by w pewnym momencie odcinało ci moc i po zgaszeniu auta wszystko wraca do normy tak? sprawdz zawory sterowania turbiny jak masz możliwość to wymien je na inne na podmianke by sprawdzić a jak nie to może masz zapieczone łopatki w turbawce jesli jest tamm coś takiego nigdy jeszcze w 7er 4.0d tego nie robiłem ale te dwa problemy nie zawsze pokażą ci błąd na kompie pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •