Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Brak mocy - błąd czy coś poważniejszego...? 740d

  1. #11
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Cytat Zamieszczone przez jasko1969
    Gdyby niedomagały wtryski ("lały") to auto ciężko by odpalało na ciepłym motorze (przerabiałem temat u siebie...). Adaptacyjne skrzynie biegów mają to do siebie, że przy długiej, stabilnej jeździe autostradowej przy nagłym późniejszym kick downie mogą "nie złapać" o co chodzi kierowcy...Wyłączenie auta powoduje pewnie zanik wcześniejszych nauk skrzyni biegów. Tak sobie tylko dywaguję... Ja bym się nie przejmował!
    Pozdrawiam!
    Popieram. Mi się też tak wydaję.

    Roberto czy przy tej ,,niemocy,, auta próbowałeś wrzucac tryb S na skrzyni? To powinno pobudzic skrzynię do działania.

  2. #12
    Skrzyni nic sie nie dzieje :) tak jakby byl to jednorazowy wybryk. Juz sobie roznie tłumacze -10 n a zewnatrz, dugo jechalem stabilnie ale turbo nie ma nic do calkowitego zaniku mocy. Gdyby to byla turbina na zdrowy chłopski rozum auto przyspieszalo by chociaz powoli a tu jakby skrzynia sie slizgala i nie jechalo dalej



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wywal filtr paliwa i załóż nowy, na przyszłość patrz gdzie tankujesz albo pamiętaj o wymianie filtra (o ile oczywiście nie wymieniłeś tyle co)

    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    przejechalem znow ponad 1500km i sladu po dziwnej przypadłości nie ma. A może jakieś najprostrze rozwiązanie... np cos w filtrze paliwa przyblokowało przeplyw.
    Dokładnie o to chodzi.

    Względnie jak się będzie powtarzać po wymianie filtra to może to być początek końca jakiegoś zaworka przelewowego albo coś z którąś pompką paliwa na przewodach. Ja sam nie wiem co siada bo u siebie problem rozwiązałem "po polsku" na chwilę i na pewno będę musiał się tym niebawem zająć. Zapewne problem leży w jakiejś pierdołce tylko trzeba ją znaleźć.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Ta dziwna przypadłośc dorwała mnie po raz drugi w drodze powrotnej i to dwukrotnie. Zaobserwowałem jak można ją zresetować. A wiec do 160 km/h auto przyspieszalo normalnie, później stwierdziło że szybciej nie jedzie. Gdy zdejmie się nogę z gazu całkowicie i znów naciśnie gaz to auto znow rakieta. Przegrzebałem troche forum i znalazłem podobny temat kolegi HORNETT39. Wszystko wskazuje na to że któraś z przepływek kończy swój żywot albo po prostu się wiesza.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kumpel miał podobny problem jak mu zawór upustowy puszczał bokiem ciśnienie.
    Tyle, że on ma 1.9 TDI
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    wymien przeplywki:) mi tak sie tez robilo, ale przy 130 na godzine . bywalo tez tak, ze w miescie zanikala mi moc. po wymianie zapomnialem o tym problemie. ja za ori boscha zaplacilem 750 zl
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Takie zachowanie 740d to raczej padająca elektronika jednej z turbin (alle pewnie zaraz druga sie posypie) lub czasem przy walnietym EGR tez moze tak byc. Przeplywki sa mniej prawdopodobne. Wszystko da sie zdiagnozowac DISem ale w PL nie ma fachowcow od 740d wiec musisz sie sam nauczyc jak ten silnik dziala i jak go diagnozowac.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez mavic
    da sie zdiagnozowac DISem ale w PL nie ma fachowcow od 740
    Oj żebyś czasem nie przesadził.

    To, że nie możesz znaleźć fachury od swojego silnika nie oznacza że diagnosty nie ma.

    Prosze na temat
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Prosze na temat
    Moj post byl na temat a twoj zacheca do dyskusji o tym czy sa fachowcy w tym kraju. Krotko odpowiem, ze nie ma bo stare fachury maja zagrzane miejsca w ASO i nie dziela sie wiedza a mlodzi adepci mechaniki to w 90% idioci bo poziom szkol zawodowych spadl drastycznie w ciagu ostatnich lat poniewaz jest niz demogr i na sile ich trzymaja w szkolach zamiast poslac od OHP. Potem ci sami ludzie jakims przypadkiem zdaja mature i ida na studia...dramat.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez mavic
    mlodzi adepci mechaniki to w 90% idioci bo poziom szkol zawodowych spadl drastycznie w ciagu ostatnich lat poniewaz jest niz demogr i na sile ich trzymaja w szkolach zamiast poslac od OHP. Potem ci sami ludzie jakims przypadkiem zdaja mature i ida na studia...dramat.
    Napisz o tym pracę dyplomową i będzie git :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •