Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Bardzo wysoka temperatura gazu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL

    Bardzo wysoka temperatura gazu

    Jak w tytule.

    Ostatnio wymieniłem membranę i wszystkie uszczelki w reduktorze KME GOLD (instalacja sekwencyjna). Gaz się włącza, auto jeździ na gazie jakiś czas ale po chwili gdy dojeżdżam do skrzyżowania, skrzynia zrzuca biegi i obroty falują. Na komputerze wyskakuje błąd. "bardzo wysoka temperatura gazu". Temperatura sięga nawet do 90stopni. Wiem, że jest o wiele za dużo. Gdzie szukać przyczyny? Wiecie co może być nie tak?

    Wtryskiwacze VALTEK (3ohm). Wymieniane 2 tyś. km temu.

    Wcześniej było dobrze. Po regeneracji pojawił się ten problem. Ciśnienie wynosi 1.00-1.10...

  2. #2
    To ciśnienie wydaje mi się jakoś niskie....

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    No niby optymalnie jest w okolicach 1.00... chyba :P

    Zwiększyć ciśnienie?

    Zmieni to temperaturę?

  4. #4
    Hmm.... Zawsze ustawiałem instalację w okolicach 1,7. Zgodnie z zasadami fizyki powinno to obniżyć lekko temperaturę. Ale nie jestem przekonany, że to jedyna przyczyna....

  5. #5
    Ciśnienie to jedno.

    To zależy czy względne czy bezwzględne ;)

    Z resztą nieważne. Jeśli chodzi dobrze (do rozłączenia to OK).

    A powiedz czy nie jest za blisko czujnik temp gazu kolektora wydechowego? Nie przesunęło sie coś? Na zimno jaką temp LPG wskazuje? Chodzi mi o to czy przypadkiem nie uszkodziły się cieniutkie przewodziki od czujnika czy po prostu sam czujnik się nie wysypał :)

    Działaj i dawaj znać jak postępy :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Dziś rano przejechałem kawałek i przy temp. silnika 40stopni włączyłem gaz. Pierwsze dwa skrzyżowania było idealnie. Później znów zaczęła falować i mało co nie zgasła. Wczoraj jak dotknąłem reduktor to mało co się nie poparzyłem. Dosłownie bardzo gorący. Czujnik temperatury gazu jest kilkanaście centymetrów za reduktorem (między reduktorem a filtrem). Przed regeneracją było ok. Pomijam wycieki gazu z membran.

    Jeszcze jedno co zauważyłem. Do reduktora dochodzi przewód ciśnieniowy. Jak go zdjąłem to był trochę mokry. To normalne?

    Na zimnym silniku temperatura gazu wynosi 20-30 i rośnie sobie powoli. Później stoi w okolicach 69-70 aż strzela na 75-90 i wyskakuje błąd.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ciśnienie gazy powinno się ustawiać w okolicy 1-1,2. Wysokie ciśnienie może powodować skrócenie czasu wtrysku i problemy z pracą na wolnych obrotach - wieć nie rozumiem SYLWEKK po co ustawiasz 1.7 ? No chyba , że są duże spadki ciśnienia i ratujesz pracę na wysokich obrotach...


    JURIJ - po 1 to wypada założyć prawidłowo gaz - czyli przełożyć trójnik pomiarowy za filtr fazy lotnej - bo tylko to umożliwi sprawdzanie realnego ciśnienia na listwach i w miarę prawidłową regulację składu mieszanki.


    Na zimnym silniku pokazuje 20-30 stopni ? A na polu jest koło 0, a trójnik ma np. po nocy temp. otoczenia- więc ja to ? Może jest zrobiło się gdzieś zwarcie, albo sam termistor jest wadliwy.


    Ciężko coś powiedzieć na odległość, bez oglądnięcia auta :(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Źle się wyraziłem z tymi 20 stopniami. Chodziło mi o to, że jeżeli temp. silnika pokazuje około 20stopni to i reduktor pokazuje podobnie i wzrasta w miarę proporcjonalnie. Także czujnik chyba jest ok. Cały czas tam był zamontowany. Było dobrze.... Sam nie wiem. Mam dość tego gazu. Mój pierwszy i chyba ostatni gaz.

    Próbuję się dodzwonić do pomocy technicznej KME. Zobaczymy co oni powiedzą.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To problem jest w za wysokiej temp. gazu (trójnik pomiarowy na wężu fazy lotnej), czy temp. reduktora za wysoka ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Bardzo wysoka temperatura gazu. Mam taki błąd.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •