Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Bardzo wysoka temperatura gazu

  1. #11
    czujnik temp gazu powinien być zamontowany ZA filtrem fazy lotnej (jak xsilver słusznie zaznaczył) i jak najblizej listew wtryskowych. Chyba masz kolego jakąś kaszanę z montazem gazu, ale trzeba to dokładnie obejrzeć na zywo ;)

    Nie zrażaj się do gazu ;)pierwsze złe doświadczenia nie powinny przekreślac całego rozwiązania jakim jest LPG :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Umówiłem się z koleszką od gazu. Podobno zna się na tym dobrze.

    Dzwoniłem też do KME i powiedzieli, że takie błędy temperatury się zdarzają i nie powinno to decydować o falowaniu obrotów. Po regeneracji nie zrobiłem odpowiedniej kalibracji także zacznę od tego. Przyczyną falowania może być zbyt bogata mieszanka. Co do tego czujnika to wybadam dokładnie i najwyżej przeniosę go za filtr, bliżej wtryskiwaczy.

    Jak zrobię z tym porządek to napisze co i jak.

    Pozdrawiam :)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    58
    BMW
    E39
    Skąd
    Szczecin
    Jak przed Twoją ingerencją było ok,a teraz źle,to zapewne regulacja+stawiam na felerny czujnik temp-u mnie w Landirenzo jechać,jechał,ale na postoju obroty skakały,czasem aż do zgaśnięcia-tem.jak się okazło wskazywał za dużą...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Jak obiecałem tak piszę.

    Byłem u znajomego gazownika i zrobiliśmy kalibrację wolnych obrotów. Po kalibracji jest lepiej. Póki co zrobiłem dosłownie kilka kilometrów ale czuć poprawę. Dodatkowo przesunęliśmy czujnik bliżej listew jednocześnie oddaliliśmy go od pokrywy zaworów bo prawdopodobnie brał on temp. również z silnika.

    Co będzie dalej... kilometry pokażą.

    Dzięki za rady Panowie!

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •