Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Wysokość zawieszenia, jakie seryjne sprężyny polecacie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Wysokość zawieszenia, jakie seryjne sprężyny polecacie?

    Witam

    Pomierzyłem dziś zawieszenie (choć nie extra dokładnie bo auto trochę krzywo stoi) i wychodzi że mam obniżone z przodu o około 58 mm a tył raczej seria i raczej nie siadł.
    Mierzyłem metodą przedstawioną przez xsilvera w wątku który ktoś zamknął.

    Po Krakowie nie da się jeździć. Jak założyłem zimowe 15" zamiast letnich 17" było lepiej ale tylko z przodu (najpierw miałem tylko zimowe z przodu przez tydzień więc mam porównanie) z tyłu nie widzę różnicy czy są 15" czy 17".

    Ale z przodu mimo że lepiej na 15" to i tak nie da się jeździć po tych drogach. Tzn dać się da ale trzęsie i każdy wybój czuć. Nie podoba mi się to. Wracać do serii? Na serii byłoby dobrze?

    Przy obecnej twardości przedniego zawieszenia nie chce mi się wracać do felg 17" bo przejadę 5000 km i drążek środkowy - tym razem TRW - będzie wywalony i 500 pln w plecy jak co roku :(
    Aha amortyzatory mam sprawne i dość nowe, niestety seryjne...

    zastanawiam się co robić bo dziur w drogach na pewno nie naprawią...


    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    wychodzi że mam obniżone z przodu o około 58 mm a tył raczej seria i raczej nie siadł.
    58 mm to bardzo dużo,nic dziwnego,że nie da się jeździć,wrócisz do serii i zobaczysz jak e32 płynie po drodze,teraz jeździsz jak przerośniętą e30 tką.Jeśli nadal zależy ci na glebie to kup zestaw przednich sprężyn -35...-40mm i będzie dobrze.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Coś za coś...Było nie raz na forum.

    Moja jest obniżona(nie wiem ile)ale miska od asfaltu jest gdzieś 9-10cm.Mój tel nokia E51 nie mieści się tam a nawet dużo mu brakuje.

    Jak obniżasz auto to liczysz się z pogorszeniem komfortu.Każdy to wie i jeśli chcesz komfortowej jazdy to nie zadawaj głupich pytań czy wracać do serii.

    Albo gleba albo komfort-to już musisz sam wybrać.

    A taka jazda na obniżonym zawiasie to kwestia przyzwyczajenia :]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    wychodzi że mam obniżone z przodu o około 58 mm a tył raczej seria i raczej nie siadł.
    58 mm to bardzo dużo,nic dziwnego,że nie da się jeździć,wrócisz do serii i zobaczysz jak e32 płynie po drodze,teraz jeździsz jak przerośniętą e30 tką.Jeśli nadal zależy ci na glebie to kup zestaw przednich sprężyn -35...-40mm i będzie dobrze.
    Właśnie chciałbym żeby 7 wreszcie płynęło a to jest automat więc tym bardziej chciałbym komfortu... takie obniżenie nie pasuje chyba :(

    Wiedziałem że auto jest obniżone, ale nie miałem pojęcia że aż tyle :( Myślałem że z 20-30 mm max a tu okazuje się że dwa razy tyle. Zmierzę to jeszcze na płaskim dokładnie...

    Chce żeby normalnie dało się jechać naprawionymi drogami (po dziurach) tam gdzie jest inny asfalt w jednym i drugim miejscu. Teraz każdą zmianę asfaltu czuć. Chodzi o takie uskoki po kilka mm... zresztą jak ma być nie czuć jak teraz mam efektywnego skoku wykorzystywanego podczas jazdy ile? Jakieś 25 mm? A podwyższając auto o 50 mm będę miał pewnie jakieś 50-60 mm to dwa razy więcej! Nie ma jak oryginał!
    Jeszcze dochodzi ZNACZNIE lepsza praca amortyzatorów (seryjnych)!

    Pytanie brzmi teraz:

    Co jest bardziej komfortowe:

    Obniżenie 55 mm i opony 225/60/15

    czy może:

    Zawieszenie seryjne i opony 235/45/17?

    Pytam bo teraz mam to pierwsze a na lato chce założyć to drugie... mimo wszystko chce dużo więcej komfortu niż teraz. Czy będzie to możliwe zmieniając sprężyny na seryjne?


    Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Michael7 masza jakieś problemy z logicznym myśleniem i z pamięcią ? ;)


    Już 2 osoby w tym temacie ci napisały co masz zrobić, ja też ci to już pisałem, a ty dalej zadajesz głupie pytania.

    Byłeś u mnie nie dalej jak przed zima i mówiłem, a potem pisałem ci wyraźnie, że masz zawieszenie obniżone mocno - o ok 60mm - więc czego się spodziewałeś - że zmierzysz i wyjdzie -20mm - tym bardziej że widziałeś moją e32 na seryjnym zawieszeniu (które i tak jest w wersji german ) i chyba dało ci to jakieś porównanie ?


    Jak mierzyłeś swoje zawieszenie to obciążyłeś samochód ( chociaż 2 x 68kg na przednich siedzeniach) ? Jeżeli nie to może być jeszcze niżej :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Byłeś u mnie nie dalej jak przed zima i mówiłem, a potem pisałem ci wyraźnie, że masz zawieszenie obniżone mocno - o ok 60mm - więc czego się spodziewałeś - że zmierzysz i wyjdzie -20mm - tym bardziej że widziałeś moją e32 na seryjnym zawieszeniu (które i tak jest w wersji german ) i chyba dało ci to jakieś porównanie ?
    Myślałem mimo wszystko że to max 40 mm :)


    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jak mierzyłeś swoje zawieszenie to obciążyłeś samochód ( chociaż 2 x 68kg na przednich siedzeniach) ? Jeżeli nie to może być jeszcze niżej :D
    Nie obciążałem... to dlatego wg pomiarów tył wyszedł mi nawet ciut wyżej niż seria :)

    Mam jeszcze jeden argument PRZECIWKO obniżaniu. Czy ktoś może mi powiedzieć o ile zmienia się kąt pochylenia koła przy obniżeniu o te 45 mm? Bo niestety wydaje mi się że moje auto ma z tym problem.
    Wydaje mi się że obecnie mogę mieć założone jakieś tanie -45mm i lekko siadły...
    Zdecydowanie duża podsterowność na śliskim co mi się nigdy nie podobało ale myślałem że tak musi być :(
    Przód lubi uciekać - nie podoba mi się to. Seria to jednak seria a krótszych wahaczy dolnych przecież nie załatwię bo skąd?

    xsilver a Tobie jak się jeździ na obniżonym? Jakie Ty dokładnie sprężyny dałeś?


    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Te pomiary które podałem są pod obciążeniem (wszystko jest zresztą opisane na rysunkach) - 2x68kg na przodzie, 68kg na tyle , 21kg w bagażniku i pełny bak paliwa - zresztą takie same są wymagania do ustawiania zbieżności min w E32 (co nie wszyscy robią, a to duży błąd).


    To, że robi się większy negatyw po obniżeniu, to normalne - kompensuje się to trochę zbieżnością. Wiekszy negatyw jest nawet wskazany (oczywiście rozsądny), ale może to powodować przycinanie opon od środka.


    Na temat mojego obniżenia pisałem ci już kilka razy...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Mam więc plan powrotu do serii. Jakie SERYJNE sprężyny polecacie? Na Allegro są dwóch firm CS Germany i Lesjofors, czy któraś z tych firm jest lepsza? Czy to dobra jakość?

    Jeszcze pytanie: czy to auto ma seryjne zawieszenie?



    A tu na 17":



    Czy to też seria? Jeśli tak to mi się nawet podoba.


    Pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    100% seria na wszystkich zdjęciach.Jeśli potrzebujesz orginalne seryjne sprężny to posiadam takowe ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    100% seria na wszystkich zdjęciach.Jeśli potrzebujesz orginalne seryjne sprężny to posiadam takowe ;)
    jeszcze myślę ale jakbym kupował to raczej nowe bo nie są drogie. Jaki jest powód u Ciebie rezygnacji z seryjnego zawieszenia?

    To też mi się nawet podoba:


    Czy to seria? Co to za felgi? I jaki rozmiar?

    Czy na seryjnym zawieszeniu różnica między 15" a 17" jest wyczuwalna?



    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •