Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [mechanika] Koło dwumasowe w M30

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Witam, odkopie temat, mam e32 735i i rozpadło sie sprzęgło (tarcza sie skończyła) w aucie jest założone sprzęgło z kołem zamachowym dwumasowym, gdzieś w w swoich gratach znalazłem komplet sprzęgła jednomasowego też od e32 735i czyli koło jednomasowe,tarcza,docisk ale.... raz ktoś próbował to sprzęgło założyć to sprzęgło do e32 w zamian za dwumasowe i po złożeniu nie dało sie wysprzęglić czyli było takjakby cały czas wciśnięte sprzęgło i tutaj moje bardzo istotne pytanie czy jest opcja że sprzęgła jedno masowe miały inne skrzynie i dwumasowe inne, wg. mnie taka opcja jest niemożliwa ale wole sie upewnić bo jakoś nie chce mi sie dwa razy zakładać skrzyni.
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Skrzynia jest ta sama - Getrag 260, jednak docisk sprzęgła się różni i było kilka wersji.

    Ostatnia przekładka jaką robiliśmy na tym Getragu skończyła się wstawieniem całego nowego kompletu sprzęgła po numerze dobranym ze starego docisku przekładanego razem z całym zamachem, numer części krosował się z dociskiem 635 CSI.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Wiem że docisk inny jest ale tak jak napisałem mam cały komplet jednomasu z 735 który siedział w aucie i sam tym autem jeździło, rok tamu około znajomy szukał sprzęgło więc dałem mu ten jednomas z tarczą i dociskiem, założył wszystko zamiast swojego zestawu z dwumasowym kołem i dzwoni z pytaniem o co chodzi bo po wciśnięciu sprzęgła nie da sie biegu wżucić i jak na zgaszonym włożył bieg to na wciśniętym sprzęgle auto pchało do przodu na rozruszniku więc wyszło że sprzęgło wogule sie nie wciskało, potem chyba nawet wysprzęglik sie rozpadł bo wysunął sie zabardzo więc myślałem wtedy że chodzi o skrzynie.

    Tak wczoraj myślałem też na wysprzęglikiem bo np. w swojej skrzyni w v12 mam taki inny troche niż w m30, ta część "widoczna" jest taka krótka a jeszcze około 2cm obudowy wchodzi do środka, tam właśnie mam jednomas
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post

    odgrzeje troche kotleta

    rozumiem ze dwumas w dobrym stanie do m30 jest nie osiagalny, a gdyby zaspawać koło na sztywno i zastosować tarcze ze spręzynkami? widziałem nie raz taka akcje w VW TDI i o dziwo normalnie to jezdzilo

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Nie jestem zwolennikiem spawania dwumasy, lepiej byloby gdybys poszukaj zwyklego kola, wtedy jest to wszystko pewne. Do zwyklego kola musisz zastosowac inne sprzeglo i docisk.

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    no własnie nie ma, ale jest nowa tarcza

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    niestety nie pasuje tarcza ze sprezynkami do koła dwumasowego wiec cały misterny plan....

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    A o co ten cały raban, jaki jest koszt koła dwumasowego do M30? Ciągle się słyszy, że ludzie chcą to przerabiać, a kumpel z pracy po prostu wymienił na nowe przy okazji sprzęgła I nic nie marudził.
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    szukałem i nie ma nowego, przynajmniej nie znalazłem , chyba ze ASO

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Faktycznie na szybko nie mogę znaleźć, ale w ASO na Litwie cena 3.6k. Chłopaki szukują duże zamówienie, więc pewnie kilkanaście procent się urwie, możesz się w temacie odezwać. A to robi się cena dwumasy z LUKa/Sachsa do każdego BMW w zasadzie. Jednomasa natomiast nowa 1k, również cena z Litwy, może pomyśleć tym tropem, bo ze wszystkimi gratami sprzęgła również z ASO wyjdzie jak za dwumasę samą.

    Znajomy do Laguny I parę lat temu zapłacił 6k za dwumasę samą, więc te ceny wyżej nie są tragicznie. A gdzie Laguna do e32.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •