Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: twarde przewody od płynu chłodzącego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32

    twarde przewody od płynu chłodzącego

    witam czytalem różne posty ale jakoś żaden nie odpowiadał moim przypadkom najpierw ciekła mi chłodnica wymieniłem nowa potem rozwaliło mi górny przewód płynu chlodniczego wymieniłem nowy cały czas mam problem głównie w trasie bo po dłuższej jezdzie robią sie mocno twarde przewody od wody głównie ten górny co szybciej robi sie ciepły dodam że pompa woda też nowa widać mieniana przez poprzedniego własciciela sprawdzałem też czy niemam uszkodzonej uszcz.pod głowicą tym płynem co zmienia kolor jak są gdzies przedmuchy i to jest ok ale nie zawsze to może mówić prawde. dodam że auto ma lpg i może lpg wchodzi do układu chłodzenia przez reduktor tego nie sprawdzałem co prawda jutro sprawdze prosze was o podpowiedź może któryś z was borykał sie już z takim problemem????

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    założyłem dzisiaj korek 1,4bar ze starej e34 i dalej to samo dwa razy przy spokojnej jezdzie wskazówka temp wychyliła mi sie w prawo na pierwsza kreske i spadla spowrotem tak mi sie stalo dwa razy dzisaj w czasie 15 min wczesniej tego nie było

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    27
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Śląsk
    Tak miałem taki problem. Okazało się się że pompa wody jest OK ponieważ wytwarza ciśnienie. Wymieniono mi króciec i problem zniknął. Króciec kosztował ok. 50 złotych z wymianą 290 złotych.
    powodzenia.
    misakow

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    który króciec i co ma króciec do cisnienia nie czaje

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    27
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Śląsk
    Króciec wlotowy do chłodnicy u góry, podobno ma zawór który jak się zatnie to wytwarza ciśnienie właśnie tam w tym wężu przy zbiorniku płynu.

    Pozdrawiam!
    misakow

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    widocznie twój układ działa na innej zasadzie ja mam króciec od czola głowicy poprostu mamy inne silniki

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sprawdź czy masz dobrze odpowietrzony układ i czy visko działa poprawnie.
    Odblokuj sobie testy i sprawdź jaką masz temperaturę płynu - bo wskaźnik na desce nie jest zbyt dokładny.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Tu ,masz wszystko o układzie chłodzenia, jego objawach i przyczynach. Moze sie przyda
    Powodzenia ;)


    http://forum.7er.pl/uklad-chlodzenia...ight=vademecum
    ...ther's no better way to flyy...

  9. #9
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    pytanko mam przy jakiej temperaturze powinien się otworzyć termostat? czy to normalne przy rozgrzanym silniku < wskazówka w pionie> aby jeden wąż ten z prawej strony był gorący a drugi lekko ciepły??? możliwe ze mam uszkodzony termostat?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    29
    jesli masz twarde weże nie szukaj przyczyny w termostacie czy czyms innym poprostu odpowietrz uklad chlodzenia jesli masz 90 stopni odkrec korek od odpowietrzania sciskaj reka waz głowny i sprawdzaj czy jest miekszy metoda prob i błędów bezcenna i napewno pomorze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •