Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [E65] 735 czy 730D ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    46
    BMW
    Chrysler 300M
    Skąd
    Warszawa

    [E65] 735 czy 730D ?

    Witam:)

    Jak napisałem w "dziale powitalnym" zastanawiam się bardzo poważnie nad kupnem 7-ki. Biorę pod uwagę dwa modele 735 benzynowy i dieselowski 730D. Napiszcie mi proszę co lepiej wybrać. Jak wygląda awaryjność obu tych silników, typowe usterki auta. O ile spalanie jest sprawą drugorzędną dla takiego samochodu to jednak chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w przypadku waszych 7-ek. Sporo czytałem o probleme wersji sprzed marca 2003 - prawda to czy historie handlarzy ?

    Pozdrawiam, Michał

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez szmiciu
    o probleme wersji sprzed marca 2003 - prawda to czy historie handlarzy ?
    PRAWDA modele do marca 2003 borykały się z problemami z elektronika w 2003 r nastapiła modernizacja i elektronika działa o wiele lepiej
    co do modelu 7er w wersji e65/66 który bys nie wybrał będzie ok
    co do konkretnych modeli każdy z nas użytkowników będzie zachwalał swój model
    ja np polecam 745 bo wolę benzynowe jednostki napędowe od diesla
    a jesli chodzi o wybór z twoich kategorii to wolał bym 735
    tutaj możesz poczytać o wielu modelach
    http://motoryzacyjna.pl/opinie/bmw-735-vc436.html
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Według mnie (ale to tylko moje osobiscie zdanie) 735i jest niewarta uwagi. Spali sporo, bo to V8, czasami wiecej niż 745i, bo jest słabsze i musisz mocniej deptać, żeby auto rozpędzić.

    745i za to nie spali dużo więcej, ma zapas mocy który pozwoli Ci na prawdę w E65 dynamicznie się przemieszczać, a spalanie nie będzie wymagało posiadania wujka w Arabii Saudyjskiej i stałych dostaw surowca.

    Tak na prawdę spalanie w 745i a 735i będzie się różniło, zaleznie od eksploatacji, o 1 do 3l i to jest różnica przy której nie warto brać 735i, kiedy w zasięgu ręki jest coś lepszego i o 50 KM i sporo Nm mocniejszego.


    730d to troche słaby silnik do tego auta, ale daje rade. Niemniej mnie nie pasuje dźwięk diesla w E65. No i nie licz że jeżdżąc po wawie będziesz miał w 730d spalanie 10l/100km. Jak zejdziesz poniżej 14 to zapiszą Cie do księgi guinessa. Tak że żadna to ekonomia, a kupić i zmieniać kolektor wydechowy czy dolotowy, bo sie klapki mogą oderwać - lub też zmieniać silnik, bo sie jakaś urwała, to nie jest miła perspektywa.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    730d to troche słaby silnik do tego auta, ale daje rade. Niemniej mnie nie pasuje dźwięk diesla w E65. No i nie licz że jeżdżąc po wawie będziesz miał w 730d spalanie 10l/100km. Jak zejdziesz poniżej 14 to zapiszą Cie do księgi guinessa. Tak że żadna to ekonomia, a kupić i zmieniać kolektor wydechowy czy dolotowy, bo sie klapki mogą oderwać - lub też zmieniać silnik, bo sie jakaś urwała, to nie jest miła perspektywa.
    Kolejny post w, którym próbujecie zrazić potencjalnego użytkownika do silnika 3.0D z powodu nieszczęsnego kolektora. Tymczasem jest to część eksploatacyjna, którą można kupić w serwisie za 1550zł (cena loco Berlin za kompletny kolektor ze śrubami, uszczelkami i siłownikiem sterującym klapkami 390Euro) którą należy wymieniać co 150-200tyś km. Biorąc pod uwagę ceny części do E65 jest to równowartość np 1 kpl. do wymiany hamulców (tarcze+ klocki)przednich i tylnych, które wystarczają na 40-60 tyś km.

    Pozdr.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez solarisbus
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    730d to troche słaby silnik do tego auta, ale daje rade. Niemniej mnie nie pasuje dźwięk diesla w E65. No i nie licz że jeżdżąc po wawie będziesz miał w 730d spalanie 10l/100km. Jak zejdziesz poniżej 14 to zapiszą Cie do księgi guinessa. Tak że żadna to ekonomia, a kupić i zmieniać kolektor wydechowy czy dolotowy, bo sie klapki mogą oderwać - lub też zmieniać silnik, bo sie jakaś urwała, to nie jest miła perspektywa.
    Kolejny post w, którym próbujecie zrazić potencjalnego użytkownika do silnika 3.0D z powodu nieszczęsnego kolektora. Tymczasem jest to część eksploatacyjna, którą można kupić w serwisie za 1550zł (cena loco Berlin za kompletny kolektor ze śrubami, uszczelkami i siłownikiem sterującym klapkami 390Euro) którą należy wymieniać co 150-200tyś km. Biorąc pod uwagę ceny części do E65 jest to równowartość np 1 kpl. do wymiany hamulców (tarcze+ klocki)przednich i tylnych, które wystarczają na 40-60 tyś km.

    Pozdr.
    Czy ja wiem czy zrazić - raczej doinformować. Koszt kolektorów to 1800 za jeden i mniej więcej tyle samo za drugi. Do tego standardowo od czasu do czasu przepływka. Ale ta w benzynie tez siada, tylko tego tak dobrze nie widać jak w przypadku diesla.

    Ja widze na codzien u szwagra 3.0d z walnietymi kolektorami i nie strasze wydaje mi sie nikogo przesadnie.

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez szmiciu
    Napiszcie mi proszę co lepiej wybrać. Jak wygląda awaryjność obu tych silników, typowe usterki
    Cytat Zamieszczone przez solarisbus
    próbujecie zrazić potencjalnego użytkownika do silnika 3.0D z
    popatrz co chce wiedzieć autor tematu??
    więc ja i Zodiac mu piszemy aby go doinformować - nikt nikogo nie zraża bo i tak decyzja należy do kolegi a nie do nas
    a to o czym pisze Zodiac to usterka nagminna i tak jak tu napisalem:
    "że każdy będzie polecał swój model"
    ale na prawde wg mnie 745 to najlepszy silnik i chyba to nie tylko moja opinia
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    Czy ja wiem czy zrazić - raczej doinformować. Koszt kolektorów to 1800 za jeden i mniej więcej tyle samo za drugi.
    Ja widze na codzien u szwagra 3.0d z walnietymi kolektorami i nie strasze wydaje mi sie nikogo przesadnie.
    Problem klapek dotyczy tylko kolektora ssącego (Kupiłem go tydzień temu za równowartość 1550zł) i tu faktycznie wypada go wymienić profilaktycznie. Jeśli chodzi zaś o kolektor wydechowy to owszem pęknięcia zdarzają się, ale dotyczy to głównie samochodów, których silniki miały ciężki żywot, lub z brakującym ekranem podsilnikowym. Wydaje mi się że prawdopodobieństwo uszkodzenia wahaczy w dzisiejszych warunkach drogowych jest znacznie większe niż pęknięcie kolektora.

    Pozdr.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Wiesz co ostatnio jeździłem 730d, fakt że tylko 30 minut około ale nie było źle. Podobało mi się tylko...
    Przyśpieszenie ok, jak na swoją masę. A spalanie jakie było na kompie po mieście w Chorzowie pokazało 11 litrów.
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    OK, żeby nie gnębić 730d i pisać że ma same minusy, napisz jakie są plusy tego auta - z punktu widzenia użytkownika.

    EDIT: ja przy średniej prędkości 72km/h mam spalanie pomiędzy 8 a 9l średnio. Tak że Twoje 7 na mnie nie robią wrażenia :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    ale na prawde wg mnie 745 to najlepszy silnik i chyba to nie tylko moja opinia
    Moim zdzniem 750i, ale długo jezdziłem 745i i mam bardzo pozytywne zdanie. Natomiast jeśli chodzi o spalanie to po Warszawie potrafią ok 22-24l wciągnąc, więc nawet w stosunku do tych 14 w dieslu jest spora róznica.
    Jeśli chodzi o te kolektory to i na jeden i na drugi jest proste i niedrogie rozwiązanie, w ssącym się te klapy wycina i jest spokój, a wydechowy można zamienic na żeliwny z silnika M57 który jezdził w E38/E39. W silnikach M57N zastosowano kolektor wydechowy z nierdzewki i na spawach lubi pękac, ale to też kwestia eksploatacji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •