Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [mechanika] Skrzynia biegów BMW 730i [E32] automat

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    14
    BMW
    BMW
    Skąd
    Bdg
    jesli chodzi Tobie o przelacznik który miesci sie przy dzwigni skrzyni to ni ema tego.Sama dzwignia bez opcji przelaczenia na sport.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Ratuje cię remont tej skrzyni albo podmiana na inną z tego albo wcześniejszych roczników pod M30.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    14
    BMW
    BMW
    Skąd
    Bdg
    napisz cos wiecej na co wymienic i jaki remont przeprowadzic?

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie napisałeś w czym przejawia się usterka :6:57: zgaduję że w tym że auto nie jedzie do przodu :6:57:
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    14
    BMW
    BMW
    Skąd
    Bdg
    dokładnie,został tylko bieg wsteczny.Wymienialem wczeniej sprzeglo hydrokinetyczne i zrobiłem około 40km i biegi sie skonczyły...czułem jak sie ślizga i systematycznie traciłem biegi az do postoju.Został tylko bieg wsteczny.Dodam,ze olej w skrzyni jest wymieniony na nowy.Nie wiem co robic...ogólnie jetem załamany ta awarią.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    na twoim miejscu kupił bym nowsza skrzynie 4hp22 np na 8 pinów zmienił bym układ sterowania tzn z twojej skrzyni włożył bym układ sterowania do nowszej bo na 90 % będą pasować i po kłopocie albo wymienić skrzynie razem z wiązka i sterownikiem i tez masz problem z głowy ..
    Kubeł750

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    14
    BMW
    BMW
    Skąd
    Bdg
    Witam
    Odebralem od mechanika BMW E32 m30b30 automat,zrobilem okolo 40km i systematycznie czulem jak ślizgają sie biegi przy mocniejszym dodaniu gazu aż do takiego momentu,ze auto stanęło...Zostal tylko bieg wsteczny i dziala bez zarzutu.Dodam iż wymieniałem sprzeglo hydrokinetyczne.Na zegarach brak komunikatu typu : "GETRIEBE PROGRAM"przeżucam lewarkiem na D jak i poszczególne biegi 1,2,3 i nic sie niedzieje,auto nie jedzie,tylko R jest sprawne.Czy skrzynia nadaje sie do remontu czy to kwestia jakiejs regulacji?dodam iz skrzynia sterowana jest linką i posiada dwa piny.Posiadam skrzynię kompletną od anglika wraz z wiazką i sterownikiem tylko problem tkwi w tym,ze po drugiej stronie ma mechanizm sterujący linką...NIewiem co robic,jesli ma ktoś z was koledzy jakies informacje do mojego tematu to byl bym bardzo wdzieczny,rozwazam w najgorszym wypadku przeróbkę na manuala tylko tez do konca nie wiem jakie czesci i co trzeba przerobić by auto w koncu swobodnie jechało.Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Zależy co ten "mechanik" ci tam nakutał . Jest opcja ze masz mało oleju w skrzyni ale sądzę że to mało prawdopodobne przy takich objawach jak dla mnie wydaje mi się że po prostu tarcze się skończyły albo szlak trafił układ sterowania . Na twoim miejscu kupił bym skrzynie aut minimum z 90 roku wraz z wiązką i sterownikiem i ja zamontował albo manual ...
    Kubeł750

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •