Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektryka] wystrzelił napinacz pasów...

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21

    [ elektryka] wystrzelił napinacz pasów...

    ...Zwracam się z pytaniem do ekipy od e38 :razz: Znajomemu podczas wyjazdu z garażu wystrzelił-wybuchł napinacz-nabój pirotechniczny pasa kierowcy...Docisneło pas i przestała działac multifunkcja w kierownicy,poduszka powietrzna (o ile jest?) niewystrzeliła...

    ..I teraz pytanie co to (oczywiście mniej/więcej) mogło spowodować? czy to jakieś czujniki sa?Czy mogło być zwarcie?? Wersja przed fl..Dodam że auto ma zawiesznie ok -50mm..I jak to naprawić?Podmienić ten cały element i będzie git?Co jeszcze sprawdzić??



    Dzięki i pozdro

  2. #2
    e32maaaciek, z tego, co wiem, to złączki do napinacza lubią czasem stracić kontakt. Najczęściej objawia się to błędem kontrolki poduszki, ale może tym razem coś zaiskrzyło. Polecam na początek odczytać błędy z modułu AirBag. Co do naprawy - zmiana elementu na sprawny i po kłopocie (plus kasowanie błędów).

  3. #3
    A nie nastąpiło to podczas uderzenia?

    Pisałes że wyjeżdżał z garażu..

    -50 to juz spora wrtość

    Oczywiście nie musiała poducha wystrzelić. Najpierw strzela napinacz (napinacze - jeśli jest pasażer i sprawna mata ;) )
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ..właśnie uderzenia niebyło :) przy takim obniżeniu,uderzenie podwoziem by wyjaśniło co nieco...Dziwne,przekazałem co piszecie...Dzięki...


    ..jako ciekawostkę podam że kiedyś w ASO renault podczas wymiany wydechu i wybijania śrub młotkiem wywaliło w środku poduchy :P ...Znajomy pracownik mówił że jakiś czujnik był w pobliżu podobno... ;D


    ...Cieszyc się tylko że takie coś się niestało przy np.140km/h :]

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek
    mówił że jakiś czujnik był w pobliżu podobno... ;D

    tak w okolicach hamulca ręcznego

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez kaamilalfa
    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek
    mówił że jakiś czujnik był w pobliżu podobno... ;D

    tak w okolicach hamulca ręcznego

    ..bardzo możliwe że jest tak jak piszesz,swoją drogą chciałbym usłyszec jak tłumaczyli to klientowi :shock:

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Trochę odświeżę temat.Podpinałem auto pod kompa ale niestety carsfoft nie połączył się z modułem airbag'a.
    Jeszcze jedno pytanie,po tym zdarzeniu nie działa mi żadna funkcja na kierownicy nawet klakson.Czym to może być spowodowane.Szukałem na forum,który to jest bezpiecznik ale nie znalazłem.Czy są jakieś inne bezpieczniki niż przy silniku i w bagażniku??

    Zapomniałem napisać,że jedyny błąd to "control unit" nie wiem co oznacza.??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    znajomy miał tak w x5 ze zgasło mu podświetlanie w kierownicy i nic nie chodziło okazało sie ze było coś uszkodzone pod airbagiem ,taśma czy os takiego sie przetarło...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Tak to już bywa z air bag. W moim fachu (elektryka) słyszałem nie raz o takich sytuacjach, że podczas naprawy czegoś w aucie wywalało air baga. Znajomemu z innego warsztatu wywaliło czołowe poduchy w E36 klienta podczas podłączania napinacza pasa. Niestety nie zawsze sie chce przed robieniem czegokolwiek przy SRS odłączać akumulator. Fakt jest taki, że same z siebie ładunki pirotechniczne wypalają bardzo rzadko, ale jednak.

    Odnośnie niesprawności wielofunkcji kierownicy to uszkodzeniu uległa najprawdopodobniej taśma kierownicy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •