Cytat Zamieszczone przez ELVIS
A ja powiem tak : mój TDS ma na liczniku 427 tys km , na korku jest napisane Castrol, wlewałem do niego 10W60 i była to totalna pomyłka ,bo silnik go brał. Od jakiegoś czasu wlewam Mobila 5W50 i go mniej bierze ,jakieś 400ml na 12 tys km ,więc jest dobrze.
Dodatkowo Mobil jest tańszy od Castrola ,ja dużo jezdzę więc po co przepłacać za coś co jest jak widać gorsze do mojego silnika ,a reklamy jest multum :)
Też używałem do tego silnika tego Mobila, silnik miał podobny przebieg i potwierdzam. Zalewany silnik tak, że na bagnecie było trochę więcej jak połowa po przejechaniu 15kkm (tak wymieniałem) na bagnecie nigdy nie zeszło poniżej minimum. Gdybym robił wymiany co 10kkm to poziom oleju w ogóle się nie zmieniał!