Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Kto produkuje dla BMW oleje syntetyczne do silnika?

  1. #31
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    A ja powiem tak : mój TDS ma na liczniku 427 tys km , na korku jest napisane Castrol, wlewałem do niego 10W60 i była to totalna pomyłka ,bo silnik go brał. Od jakiegoś czasu wlewam Mobila 5W50 i go mniej bierze ,jakieś 400ml na 12 tys km ,więc jest dobrze.
    Dodatkowo Mobil jest tańszy od Castrola ,ja dużo jezdzę więc po co przepłacać za coś co jest jak widać gorsze do mojego silnika ,a reklamy jest multum :)
    Też używałem do tego silnika tego Mobila, silnik miał podobny przebieg i potwierdzam. Zalewany silnik tak, że na bagnecie było trochę więcej jak połowa po przejechaniu 15kkm (tak wymieniałem) na bagnecie nigdy nie zeszło poniżej minimum. Gdybym robił wymiany co 10kkm to poziom oleju w ogóle się nie zmieniał!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    i muszę stwierdzić że Olej Mineralny nadaje się tylko dla dobitych silników

    jeśli ślinik jest oki lej syntetyk i nie przejmuj się przebiegiem
    Uwazam, ze nie masz racji. Mam m30 w innym aucie, lalem syntetyk, polsyntetyk, mineral. Auto najlepiej sie spisuje na dobrym mineralu. Silnik w stanie bdb. Co do palenia oleju, niektory silniki poprostu go pala i nie swiadczy to o ich gorszym stanie technicznym niz tych co go nie biora. Patrz szkola docierania silnika TRD.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Chcę dokręcić pompę oleju[dla ciekawości-silnikM62B35 ] ,kupuję uszczelkę do miski,i chcę zmienić olej na 5w lub 0w ,myślę o Mobilu---co wy na to,czy Mobil to dobry produkt,jeżdżę obecnie na 10w40 też Mobil od 6 m-cy[kupiłem auto z takim właśnie 10w i wymieniłem po zakupie też na 10w-bałem się sam zadecydować].-proszę o rzeczową doradę .... :/

  4. #34
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja osobiscie niezastanawialem sie nigdy jaki olej zalac, jaki byl wczesniej itp, wlewalem castrola 5w40, elfa 5w40 (nielalem nigdy 10w60 czy 0w30 bo to duzo drozsze oleje) ale jak zalalem neste city standard 5w40 to naprawde czuje roznice, auto inaczej pracuje i wydaje mi sie ze ma wiecej mocy, ale moze to tylko odczucie...... ale naprawde olej jest pierwsza klasa,

  5. #35
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Im lepszy olej tym silnikowi lżej i jest to naprawdę odczuwalne nie tylko dla silnika.
    Jak pisałem wcześniej jeżeli chce ktoś zobaczyć dużą różnicę to się wybiera szyldowe produkty danego producenta jak np. Mobil- Rally Formula lub Castrol Edge
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ja zalałem teraz Castrol Edge - czuć różnicę no i spalanie o prawie 1l/100km mniej
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Tak ja też zdecydowałem się na castrola,,cena na allegro 119,90 pln.,opisałem to w poście '''silnik m62b35""-myślę,że dobry wybór,choć jak jeżdziłem na Castrolu ,ale mineralnym w jednej z BM. to niezbyt był to dobry 'strzał w olej',ale to co edge przedstawia sobą ,brzmi nie żle, w sobotę zalewam-pzdr....[[aha-chce dostać się jeszcze do pompy olejowej i dokręcić w razie "w",czyli przez małą uszczelką w misce....]]

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Z mojej strony przejście z 10W40 Mobila ( pierwsze 3 zmiany) na 10W40 MoS2 Liqui Moly (do teraz) było strzałem w dziesiątkę - czuć zdecydowani różnicę na korzyść drugiego
    i bynajmniej nie jest to efekt placebo. Plus ,według mnie to w miarę przystępna cena
    ( 35 PLN/1litr) oraz fakt że oleje te rozlewane i plombowane są w DE.
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    http://moto.allegro.pl/item815054306...4_0w40_1l.html . Co sądzicie o tym oleju.[Nie wiem czemu nie chce otwierać linku,wszystko dobrze napisane.]

  10. #40
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    http;//
    zmień ; na :
    i będzie dobrze

    Co do olejów serii LONG LIFE wielu ludzi wypowiadało się krytycznie ja nigdy nie używałem wynalazków.

    Wracając do tytułu tematu.
    Ostatnio oglądałem filmik z targów ALPINY. Nowa Alpina B7 ma fajnie wygłuszoną komorę silnika a na tym aluminiowym wygłuszeniu znalazły się nalepki producentów między innymi oleju silnikowego. Był nim CASTROL!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •