Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] Lampka alternatora

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin

    [ elektryka] Lampka alternatora

    Witam w dzien przed sylwestrem padl mi alternator ,nikt nie chcial go robic z braku czasu wiec kupilem uzywany, dziala lecz zauwazylem cos dziwnego przy obrotach 4000-5000 lampka zaczyna sie znow swiecic myslalem ze uszkodzony kupilem, lecz ostatnio musialem jezdzic jakis czas na bezynie i okazuje sie ze jest wszystko dobrze czyli wychodzi na to ze gaz robi jakies zaklucenia ,przebicia czy cos .Gazownik upiera sie ze to nie od gazu ze jeszcze sie z czyms takim nie spotkal i znow wojna .Rozebral i wyczyscil wtryski i jakby sie troche poprawilo mowie mu ze ma zalozyc inne na probe on mowi ze takich nie ma ze ciezko je dostac i kosztuja jakies 800zl a gwarancja sie skonczyla 3miesiace temu co wy na to .boje sie ze nastepny alternator padnie :(

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    a szczotki i regulator napięcia sprawdziłeś? to podstawa i są niedrogie

  3. #3
    Trzeba sprawdzić napięcia. Przyczyną oprócz zbyt niskiego napięcia może być wadliwa "masa" pomiędzy silnikiem a karoserią....

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Trzeba sprawdzić napięcia. Przyczyną oprócz zbyt niskiego napięcia może być wadliwa "masa" pomiędzy silnikiem a karoserią....
    Zgadzam sie ... miałem podobna przypadłość w Oplu
    poluję na 7-mkę

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    Mase sprawdzalem dalismy nawet dodatkowy kabel,ja nie rozumiem tylko tego dlaczego dzieje sie to tylko na gazie na bezynie nawet nie mrugnie ,ja mysle ze to zawory od gazu to dziala na zasadzie cewki moze one jakis balagan robia przebicie czy cos .Sam nie wiem :? a i ladowanie jest kolo 14,1 a 14,2

  6. #6
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez radi
    a i ladowanie jest kolo 14,1 a 14,2
    rozumiem że to jest ladowanie na benzynie , sprawdz jakie masz ladowanie na gazie , mrugająca lampka jest oznaką również niedoładowywania ............

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    z czymś takim się już spotkałem, i to nawet na nowym reg. proponuje podczas pracy auta podpiąć się woltomierz i sprawdzić czy przy mrygającej lampce jest ładowanie, trzeba sprawdzić połączenie pomiędzy regulatorem napięcia a alternatorem, jest tam taka mała blaszka która czasami lubi się wygiąć, jeżeli to nie pomoze wymienić reg. napięcia, czy praca na gazie ma jakieś znaczenie to ciężko stwierdzić na odległość, może to czysty przypadek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •