Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektronika] ABS

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    [ elektronika] ABS

    Witam
    pewnie niektórzy pamiętają że w mojej 730d miałem spory problem z absem/asc
    otóż przepalił mi się sterownik - jest to rzadki przypadek więc przed wymianą dość dokładnie się dowiadywałem czy to na pewno to
    w końcu zapłaciłem 800zł za używany
    pochodził z jeden może dwa miesiące i znów to samo
    w warsztacie powiedzieli że wadliwy sterownik więc kupiłem drugi (nowy)
    który pochodził dwa dni więc odesłałem do sprzedającego który powiedział że się spalił więc był wadliwy i wymienił mi na nowy który znów pochodził miesiąc i dziś patrzę że wszystkie kontrolki znów się świecą!
    co jest? czy to możliwe że coś go przepala czy znów miałem pecha trafić na wadliwy?
    walnięty sterownik to podobno baaardzo rzadka sprawa a mi lecą jeden za drugim i niedługo na rynku wtórnym nie będzie już żądnego bo ja wszystkie przepalę! :shock:
    proszę o jakieś rady gdzie szukać przyczyny bo w serwisie robią wielkie oczy a ja nie chcę wymienić pół auta zanim dojdę co to
    pozdrawiam i z góry dzięki z odpowiedź
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    w ramach gwarancji facet wysyła mi kolejny sterownik... ale to nie jest rozwiązanie
    cały czas liczę na jakieś pomysły/sugestie :(
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Nie wierzyłbym że to jest zbieg okoliczności. Jak masz takie szczeście to w totka zagraj. Jak wygląda miejsce osadzenia sterownika? Może wina leży tutaj.
    Znalazłem jakiś link odnośnie wymiany modułu ABS. Może się przyda http://www.magnum1.com/BMW-740/740_P...r-740.html#Top
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Wygląda na zwarcie kabla do masy, albo zwarcie między kablami w wiązce.

    Czy przepala się w czasie jazdy i od razu widać objawy -- czy może przy włączaniu zapłonu?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    czasami było tak że wyłączam auto a słyszę że nadal sterownik pracuje pod maską i trzeba było go odpiąć
    czasami po prostu co jakiś czas włączała mi się kontrolka aż w końcu po pewnym czasie świeci na stałe
    np wczoraj rano odpaliłem auto - było ok, potem pojechałem w dwa miejsca (dwa gaszenia auta) i odpalam i sru znów się świeci że nie chodzi i tak resztę wczorajszego dnia i dziś
    jutro może znów zacznie działać, ale obstawiam że w ciągu tygodnia padnie kompletnie :(
    tamta wymiana co podesłałeś Supermen, to jest do wersji dsc a ja mam asc czyli nie muszę programować modułu
    już tyle razy go odkręcałem i przykręcałem że z zamkniętymi oczami to robie
    hatecraft, jest to na tyle płytko że można to sprawdzić na szybkiego czy trzeba gdzieś grzebać?
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nie wiadomo, jak dla mnie trzeba by zdjąć całą wiązkę, obejrzeć dokładnie i pomierzyć. Albo podłączyć rejestrator -- najlepiej wielokanałowy analogowy do 30V z próbkowaniem powyżej 1kHz i dużą pamięcią. Ale to rzadko kto ma...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •